Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Civilizace si žádá své

Děti zjistí k čemu je kouzelný plášť. Pohádkové bytosti jsou více a více rozčilení z jednání Xénie a chtějí se bouřit. Ve světě lidí je všechno zmatečné a nevypočitatelné.

Honzík s Mařenkou se objeví u ježibaby. Jako v pohádce o Jeníčkovi a Mařence jsou oba zavření, aby si je mohla vykrmit. Objeví se zde Petr, který od Xénie utekl. Petr se ježibabě přizná, že Xenii pomáhal neochotně a požádá jí o radu, kudy se dostat z pohádkové říše. Ježibaba ho pošle do říše pohádek pro dospělé k doktoru Frankensteinovi.
Pohádkové bytosti pracují v továrně na odpadky a Xenie přijde na inspekci. Je nespokojená a Dlouhého propustí z práce. Hloupý Honza s kolegou aranžují odpadky v lese. Pohádkové bytosti už Xénii nechtějí, a tak se dohoudnou s Dlouhým, že v noci ukradne prsten. Když ho ovšem Dlouhý krade, Vilibald si ruky všimne a přirazí okno. Xénie ihned zavolá stráž a Dlouhého vytáhnou nahoru.
Ježibaba se rozhodne děti sníst než zhubnou, protože perník jim nechutná. Nemůže ale najít lopatu. Xenie nařídí useknout Dlouhému ruku na 5x. Kat ale odmítne rozsudek vykonat. Poddaní chtějí Xenii vyhnat, ta je ale promění v auta. Myslí si, že je zkrotila, ale auta začnou troubit.
Z ježibaby v perníkové chaloupce se stala stará pragovka. Honzík usedne za volant a s Mařenkou vyrazí na cestu.
Pan Majer najde na umyvadle kouzelný prsten a král ho dá Arabele. Majerovi jdou do školy na schůzky a Arabela je doprovází. Paní Majerová s sebou vezme deštníky.
Pan Majer se ve škole potká s primářem Hromádkou a vrátí mu deštník. Primář odmítá uvěřit, že jeho syn proměnil učitele v Mickey Mouse a ředitele v housenku, ze které se po zakulení vyklubal motýl. Arabela zruší prstenem všechna kouzla dětí, takže učitel i ředitel jsou opět lidmi stejně jako Rumburak a Fousek.
Fousek ukradne v parku ženě kabelku a s Rumburakem se vydají vyloupit Majerovi. Rumburak chce jen prsteny a plášť. Fousek to mezitím ukrade panu Vigovi i Arabela. A s lupem, který si ještě pořídil se vrací jinou cestou, aby to nemusel odevzdat Rumburakovi.
S lupem skončí u překupníka, který od něj vezme všechno kromě smokingu pana Majera a jeho nalepovacích knírů. Fousek si hned jeden knír nalepí, aby ho nikdo nepoznal.Překupník zničí dva kouzelné prsteny, když vyndá modré kameny a zlato roztaví.
Rumburak se mezitím k ránu probudil. V kabelce, kterou Fousek ukradl, najde paruku a hned si ji nasadí na hlavu. Na prádelní šnůře najde šaty paní Majerové a oblékne si je, aby se zbavil vězeňského oblečení.
Majerovi se vzpamatovávají z noční návštěvy. Přišli o peníze i o téměř všechno oblečení. Pan Majer svede vinu na Pajdu. Když Arabela jeho štěkot přeloží, dozví se pan Majer, že to byl on, kdo ho v noci okřiknul, aby neštěkal.
Rumburak v převleku nemá boty a popeláři mu přenechají bílé lodičky, které někdo vyhodil. Ve zmatku si paní Majerová zlomí ruku, ale přišla jen paní Hermannová, aby zjistila, jestli už se děti nenašly.
Honzík řídí auto a cestou potkají Petra. Všichni jsou překvapeni, že se setkali v pohádkové říši. Petr si domyslí, jak se do ní děti dostaly a všichni se vrátí pro plášť do chaloupky. Na plášti si ale pochutnaly myši a tak musejí pokračovat původní cestou.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Civilizace si žádá své
 • Civilizace si žádá své
 • 1. série, 9. epizoda (celkově 9. díl)
 • 24. ledna 1981
 • 1979
 • 30 minut
 • www.imdb.com/title/tt0175381/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany