plakát seriálu

Arabela

(Arabela)

Epizoda 1×12 – Hrdlička zasahuje
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Petr už má namále. Rumburak uvězní všechny na svém hradě. Ale nezapomeňme, že tu máme ještě Fantomase.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Arabela i její otec jsou překvapeni z pohádek v lidském světě, protože pojednávají o zvířatech. Paní Majerová, černokněžník Vigo sledují čtení krále Hyacinta a nikdo, kromě princezny Arabely, si nevšimne Rumburaka a čarodějnice, kteří se najednou objevili v místnosti. Rumburak proměnil všechny v sochy a princeznu v růži. Ježibabu pošle, aby se porozhlédla po bytě, jestli nenajde další kouzelný prsten.
Ze sousedního pokoje vycházejí pan Majer s asistentem Grossem, Rumburak prstenem začaruje Grosse do žaludku pana Majera. Rumburak zapne plášť a zmizí, čarodějnici tam ovšem zapomene, ta musí uletět oknem jako krkavec.
Rumburak se vrátí na svůj hrad jako pán a Arabele vrátí její podobu poté, co růži hodí za mříže cely. Petr se s ní jde přivítat, ale čaroděj jejich setkání přeruší. To se nelíbí Petrovi, který Rumburaka srazí dveřmi od cely. Všichni z hradu jsou zavřeni ve vězení. Petra chce příští den popravit.
Čaroděj rozbije skleněnou číši a místo střepů se objeví kat. Večer ještě zajde do hladomorny a smutné Arabele oznámí, že hned po popravě začne jejich svatební hostina.
Gross si stěžuje při snídani panu Majerovi, aby nepil příliš horké nápoje, protože by ho mohl opařit.
Při snídani Rumburak kvůli katovi mine kuší hrdličku. Ta přeletí do cely Arabely a obě si spolu popovídají. Arabela zjistí, že je to její maminka, od Petra si vezme tužku a papír a hrdličku pošle za Fantomasem.
Vládce světa je u Frankensteina, který se mu chlubí svým univerzálním umělým vlkem Agripem. Ten umí hřát jako kamna, promítat film, mluvit, funguje i jako naučný slovník. Náhle přiletí hrdlička se žádostí o pomoc a Fantomas okamžitě vyrazí na Rumburakův hrad.
Doktorka Knoblochová seznamuje na výstavě novináře se sousoším od Majerů a vychvaluje Pimperovu "hlubokou symboliku", jelikož sochy mají na nohách bačkory.
V televizním studiu se všichni snaží přesvědčit asistenta Grosse, aby počkal s operací a nechal pana Majera vyprávět pohádky.
Fantomas se objevi na hradě Rumburaka. Nikdo mu neotevírá a tak si svou rukou vystřílí schůdky do stěny hradu a vleze po nich dovnitř. Ve chvíli, kdy už má kat sekeru nad Petrovou hlavou, objeví se Fantomas a popravu přeruší. Rumburakovi dvěma vystřelenými hřeby ze své ruky připoutá paže k opěradlům křesla a vezme mu kouzelný prsten, který předá princezně Arabele.
Pan Majer přesvědčí Grosse, že zítra bude operace. V televizi vypráví pohádku a s Grossovou pomocí zpívá dvojhlasně, diváci jsou jeho výkonem překvapeni.
Arabela vrátí prstenem lidskou podobu své mamince, kterou všem představí. Petr pozve Fantomase na svatbu jako svědka. Rumburak je uvězněn do cely, ale promění se v krkavce a uletí.

Hlášky z epizodyvložit další hlášku
(Kat má popravit Petra.)
paní Blekotová: Děti, nedívejte se!
kat: Je to až od patnácti.
Hlavní postavy
princezna Arabela
Honzík Majer
Mařenka Hermannová
černokněžník Vigo
Věra Majerová
Hostující hvězdy
doktor Frankenstein
Vedlejší postavy
psychiatr Jiří
Arnošt Hermann
František Gross
Miriam Müllerová-Blekotová
režisér Novák
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHrdlička zasahuje
Původní názevHrdlička zasahuje
Rok natočení1979
Česká premiéra14. února 1981
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka30 minut
Autoři profilu epizody