plakát seriálu

Arabela

(Arabela)

Epizoda 1×04 – Jezevčík Karel Majer
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Pan Majer trpí svou nečekanou přeměnou a všichni se po něm začínají shánět. Rumburak mezitím dále intrikuje a pomalu se dostává ke svému cíly.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Majerovi mají tedy dva psi – Pajdu a pana Majera. Petr všem řekne, že pan Majer těžce onemocněl. Honzík to ovšem nevydrží, a vše prozradí Mařence – ta mu samozřejmě nevěří.
Panu Majerovi proměna psa ani tolik nevadí, ale paní Majerová je zdrcena. Petr ji utěšuje. Když rozebírají, kdo ho takto proměnil, Petr chrání pana Viga i princezny. Paní Majerová odhalí, že je to kvůli Arabele.
Domů zatím volá pan Gross, který chce mluvit s panem Majerem. Petr vysvětluje, že má psychickou poruchu a že nikoho nepoznává. Režisér Novák si oddechne. Přišla totiž hromada dopisů – stížnosti na pana Majera. Petr si neví rady a tak jde ke svému příteli psychiatrovi a svěřuje se mu se všemi problémy. Ten mu ovšem nevěří a chce ho hospitalizovat.
Princezny na hradě vypráví o říši lidí. Arabela je zaujatá Petrem naopak Xénie žádá po otci činžáky, auta - no prostě vše moderní, co viděla v říši lidí – aby zavedl i u nich. Král nesouhlasí. Připravuje se na jednání s princem Vilibaldem, který je šlechtic a čestný muž. Král přesvědčí prince, aby všechny uspané lidi okradl. Královský rozhovor zaslechne princezna Xénie.
Arabela ukáže fotku Petra panu Vigovi, a chce aby ho pro ní oživil. Místo toho ji dá kouzelnou hůlku, která vyčaruje na obrázku Petrovi úsměv.
Král jde navštívit Arabelu do její komnaty. Tam ji najde s hrdličkou v náručí a s fotkou Petra. Okamžitě ji rozthne a nakazuje jí, aby neměla nic s osobami z lidské říše.
Ve škole se pere Honzík se spolužáky, protože urážejí jeho tatínka. Honzík je odveden do ředitelny, kde se prokecne, že jeho tatínek je pes. Ředitel okamžitě volá domů. Paní Majerová vysvětluje, že jde o psychickou poruchu.
Princ Vilibald okrádá spící hosty, mezi které se připlete i Xénie. Ta pak Vilibalda přesvědčí, aby si ji vzal a král i přes námitky nic nezmůže.
Večer vypráví pohádku v televizi paní Homolková. Opět se zde objeví pan Majer (Rumburak) a změní celou pohádku o Sněhurce – trpaslíci v ní vyhodí celé království do povětří.
Král Hyacint, pan Vigo i Arabela jsou rozrušeni. Jak tam může být pan Majer, když je přece proměněn v psa? Král vyhlásí, že dá půl království a ruku své princezny Arabely tomu, kdo zachrání pohádkovou říši. Čarodějnice pak letí tuto informaci sdělit Rumburakovi.

Hlavní postavy
princezna Arabela
Honzík Majer
Mařenka Hermannová
princezna Xenie
černokněžník Vigo
Věra Majerová
Hostující hvězdy
hlasatelka Homolková
Vedlejší postavy
princ Vilibald
psychiatr Jiří
paní Hermannová
František Gross
režisér Novák
třídní učitel Adam
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJezevčík Karel Majer
Původní názevJezevčík Karel Majer
Rok natočení1979
Česká premiéra28. prosince 1980
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka30 minut
Autoři profilu epizody