Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Petrovo zmizení

Arabela si zatím užívá svobodu ve světě lidí. S Petrem se více sbližují, ale Rumburak už vymýšlí plány, jak ji dostat.

Petr s Arabelou si vyznávají lásku, když v tom přijde pan Majer, protože v televizi bude docent Hrach.
Rumburak našel náhrdelník, ale zjistí, že Arabela utekla. Podívá se do křišťálové koule, kde uvidí, jak se Arabela dívá u Majerů na televizi. Čarodějnici proto pošle na zámek, aby mu přinesla ze skříně pana Viga cestovní plášť.
Xénie chce druhou televizi jako svatební dar. Když ji zapne uvidí Rumburaka, který vyhrožuje Arabele, že ví kde je a že si jde pro ní. U Majerů se všichni vyděsí, ale Arabela je klidná. Myslí si, že Rumburak nemůže objevit další cestovní plášť.
Pan Vigo pozná, kde Arabela je a spolu s králem Hyacintem vyrazí do světa lidí. Než však odletí, zjistí, že se mu někdo vloupal do skříně a jeden ze dvou plášťů odcizil. Oba musí tedy letět v jednom.
V televize je opět rozruch, ale podaří se zachytit fotografii Rumburaka. Gross si vzpomene že ho zná, že se jmenuje Císař. Fotka je rozeslána do tisku i na policii.
Rumburak s Blekotou se objeví v jednom z pokojů Parkhotelu. Ve vedlejším pokoji zaslechne Rumburak známý hlas a zaletí se tam jako krkavec podívat. Král Hyacint si odmítá vzít lidské šaty. Rumburak vymyslí plán a recepčnímu doporučí, aby zavolal do blázince. Král Hyacint si i přes doporučení pana Viga odmítá na sebe vzít oblek. Rumburak pak recepčnímu Hermannovi doporučí, aby zavolal do blázince. Na pokoji 112 prý bydlí dva blázni a jeden z nich nosí královskou korunu. V recepci se král dožaduje, aby mu lidé vzdali čest. Dorazí zřízenci z psychiatrie a odvezou krále i pana Viga na psychiatrii, protože pan Vigo nesmí na nařízení krále použít prsten.
Petr s Arabelou přiletí autem k oknu fakulty a zatroubí na docenta Hracha. Na střeše totiž mají létající kufr, který je unese. Docent Hrach obviní Petra z porušování přírodních zákonů.
Rumburak s Blekotou jedou autem, když je předjedou Arabela s Petrem. Začnou je sledovat, ale princezna pozná čaroděje i jeho sluhu a bojí se. Petr se jim snaží ujet a honička skončí ve chvíli, kdy se Arabela s Petrem díky kufru znovu vznesou. Blekota i Rumburak je sledují očima a sami narazí do zdi. Oba jsou v bezvědomí a tak jim Petr rychle vezme prsten.
Král Hyacint a pan Vigo jsou zavřeni na psychiatrii v jednom pokoji spolu s psychiatrem Jiřím. Prsten byl panu Vigovi sebrán, protože u pacientů hrozí, že by ho mohli spolknout.
Rumburak s Blekotou se proberou ve vězeňské nemocnici, oba mají na ruce sádru. Vyšetřovatel ukáže Rumburakovi jeho fotku zachycenou z televize a čaroděj sám sebe pozná, čímž se přizná a je zatčen.
Petr s Arabelou uloží cestovní plášt a Rumburakův prsten do létajícího kufru a schovají ho v garáži. Vidí je Honzík s Mařenkou. Kufr potom odnesou do stanu, který jim pomohl postavit na zahradě Petr. Mařenka vyzkouší prsten a promění se v dospělou ženu. Honzík se vyděsí a když mu hodí Mařenka prsten, promění ji zase zpět. Honzík si nechá prsten na ruce.
Při večerní oslavě, zavolá Gross k Majerům domů. Pan Majer se od něj dozví o poradě v televizi, kde se bude rozhodovat o tom, jestli bude pokračovat s pohádkami. Když si pan Majer čistí v koupelně zuby, zeptá se ho Honzík, jestli by chtěl opravdu na té poradě být. Otec mu potvrdí, že ano a Honzík ho prstenem přenese do budovy televize. Tam se v průběhu porady najednou objeví pan Majer v pyžamu a čistí si zuby. Pan Majer nechápe, co pracovníci televize dělají u něj v koupelně. Asistent Gross je na něj rozzlobený a jeden z členů porady zatelefonuje do blázince, kde se pan Majer setká v jednom pokoji s králem Hyacintem, černokněžníkem Vigem i psychiatrem Jiřím.
Arabela s Petrem se z večerních novin, které píšou o dopadení záhadného muže z obrazovky, dozvědí, že byl ubytován v Parkhotelu v apartmá 111. Petr si vyzkouší prsten a jako holubi přistanou v hotelovém pokoji. Arabela najde ve skříni cestovní plášť a zatímco se upravuje v zrcadle, Petr si s prstenem na ruce oblékne plášť a ke zděšení Arabely ho zapne a zmizí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany