Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Příliš mnoho generálů

Prsten se opět objeví v dobrých rukou, ale ne na dlouho. Ve vězení se sejde Vilibald s králem, panem Majerem i kouzelníkem Vigem.

Petr vysílá z Rumburakova televizního studia. Přes křišťálovou kouli vidí i slyší Arabelu. Všechno ji vysvětlí. Děti mezitím vysílají domů a paní Müllerová se pochlubí svým novým manželem.
Mezitím si král stěžuje v závodní jídelně na chudý oběd a doslova prohlásí, že továrnu, kde takhle vaří by nechal vyhodit do povětří. Po polední pauze mají nosit pan Vigo, pan Majer a král Hyacint nosit těžké nosníky. Ti ale zabloudí a rozbijí dvě obrovské skleněné nádrže s chemikáliemi. Dojde k chemické reakci a všichni opouštějí továrnu, aby se zachránili před jedovatým plynem a ohněm. Požárníci evakuují továrnu a dojde k výbuchu, který továrnu zničí.
Vedoucí v továrně přijede s policisty a nechá krále Hyacinta, pana Majera i pana Viga zavřít do vězení. Arabela je se zlodějem Fouskem na lodičce, ale prstýnek jí nechce dát. Princezna zavolá vodníka, který ji pomůže. Fousek se pak vyplaví na břehu, kde je zatčen policisty.
Arabela se vrací k Majerům s kouzelným prstenem, čarodějnice paní Majerové sdělí, že pan Majer je s ostatními ve vězení a Arabela je jde osvobodit.
Ve vězení čekají návštěvu generálů a Arabela se prstenem v jednoho z nich promění a nechá se zavést do cely k panu Majerovi, panu Vigovi i otci. Všechny promění v generály, dozví se i o Vilibaldovi a jeho také promění v generála. Všichni nasednou do taxíka a odjedou. Během cesty domů si ale v převlecích za generály vyprávějí o tom, co se stalo a řidič je z jejich řečí o pohádkových bytostech tak vystrašený, že v půlce křižovatky zastaví a uteče.
Xenie mezitím dělá servírku a když podruhé přinese režiséru Novákovi jinou polévku než kterou si objednal, vylije mu ji na hlavu. Za to je přeřazena do kuchyně na mytí hrnců, kde si z ní nové kolegyně dělají legraci. Xenie drhne hrnec, když ji navštíví Arabela a Vilibald jako generálové.
U Majerů se Vilibald s Xenií pohádají a král je promění v kuličky, které si pak schová za pasem. Arabela převleče prstenem krále i pana Viga do obleků a vyčaruje bohatou večeři, když se u ní objeví falešná královna a chce nutně pujčit prsten. Arabela jí ho půjčí a královna se smíchem odejde. Čarodějnice přiletí do hotelu jako krkavec předat prsten Rumburakovi.
Taxikář naloží Rumburaka a čarodějnici a během cesty k Majerům se dohadují, jak tam vniknou. Rumburak na sebe vezme na chvíli podobu pohádkového strašidla, taxikář je k smrti vyděšen, ale čarodějnice mu řekně, že tohohle už se dnes nikdo nelekne a čaroděj se promění zpět. Taxikář jejich další řeči opět nevydrží, zastaví a znovu uteče.
U Majerů se všichni najedli a bojí se, kdy přijde Rumburak. Někdo zvoní, za dvěřmi je asistent Gross, aby panu Majerovi předal pohádky, které má číst v televizi. Oba odejdou do vedlejšího pokoje. Rumburak s čarodějnicí ve svých převlecích sedí na stromě, promění se v mouchy a míří k otevřému oknu v obývacím pokoji, kde král Hyacint předčítá všem pohádky.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Příliš mnoho generálů
 • Příliš mnoho generálů
 • 1. série, 11. epizoda (celkově 11. díl)
 • 7. února 1981
 • 1979
 • 30 minut
 • www.imdb.com/title/tt0175381/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany