Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rumburakova pomsta

Pan Majer není zdaleka jediný, komu se potrestaný kouzelník druhé kategorie Rumburak mstí za to, že se jeho kariéra v pohádkovém světě chýlí ke konci.

Rumburak je postaven před krále a musí vysvětlit, proč zastřelil mluvícího vlka. Jako trest musí odevzdat létací plášť, kouzelný prsten i zvoneček. Je proměněn černokněžníkem Vigem ve vlka. Ten uteče do perníkové chaloupky k čarodějnici, která ho opět změní na Rumburaka. Rumburak se chce dostat na hrad Chechoty - po předchůdci pana Viga - kde by mohl získat nové věci. Požádá tedy čarodějnici o pomoc, které slíbí funkci dvorní čarodějky.
Pan Vigo vyučuje obě princezny gramatiku. Arabela vysvětluje Xénii, jak nechce mít s Rumburakem nic společného. Jak mluví pořád jenom o sobě a o nic jiného se nezájímá. V tu chvíli okolo nich proletí na koštěti čarodějnice s Rumburakem.
Přeletí skoro nad hranicemi mezi královstvím pohádek pro děti a královstvím pohádek pro dospělé, když si všimnou zříceniny. Oba přistanou a jdou se podívat na hrad. Najdou zde ďábla Blekotu, malého Mekotu a rytíře se sundavací hlavou Pekotu. Společnost jim dělají ještě dva psi Fekota a Jekota. Rumburak nechápe, kde je pán, když pohádkové bytosti neumírají. Sloužící mu vysvětlí, že Chechota byl po 1000 letech unaven, a tak se proměnil v lesní vůni. Rumburak se prohlásí novým pánem.
Rumburak na hradě najde létající kufr, cestovní plášť, dva kouzelné prsteny, měšec a křišťálovou kouli.
Rumburak s čarodějnicí se poté promění v krkavce a letí zpátky na hrad. Tam najdou královnu a promění ji v hrdličku. Čarodějnici převede do podoby královny.
Rumburak s Blekotou se přesunou do říše lidí, kde se ubytují v hotelu – Rumburak pod falešnám jménem Císař. Rumburak vykouzlí auto a Blekota se mezitím naučí řídit. Oba zajedou do továrny pro kamery a další zařízení k televizi. Tam se poprvé potkají Rumburak s Petrem, který si tam byl zařídil místo až dokončí školu. Rumburak si projde celou budovu, seznamuje se s nahráváním a vším, co je k tomu důležité. Najednou potká pana Majera, který ho pozná. Rumburak ovšem trvdí, že se nikdy neviděli a odchází.
Po návratu na hrad si Rumburak přemění vše na nahrávací studio a vezme na sebe podobu pana Majera. Panu králi pošle jednu televizi se vzkazem, aby se choval podle toho, jak to vypráví pan Majer.
Večer pan Majer vypráví pohádku o červené Karkulce. Najednou obraz zezelená a na obrazovku se dostane podoba pana Majera, ovšem v podání Rumburaka. Ten celou pohádku změní a úplně vypustí vlka. Všichni jsou zděšeni. Nikdo nevěří tomu, co pan Majer udělal a doporučí mu, aby navštívil psychiatra.
Rumburak je se svou pomstou spokojen a plánuje zničit další pohádky. Těší se, až mu král nabídne půl království a ruku princezny Arabely.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Česká premiéra
  • Rok natočení
  • Délka epizody
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany