Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Rumburakova velká šance

Xénii se v říši pohádek nepovede nastolit pořádek a tak se raději podívá do lidského světa. Děti s Petrem objeví říši pohádek pro dospělé a dostanou radu. Pani Müllerová na hradě řádí.

Děti s Petrem uvidí Tarzana, ale najednou jim stojí v cestě Fantomas, nejmocnější vládce říše pohádek pro dospělé. Řekne jim kudy se dostanou na Rumburakův hrad, všimne si hrdličky, která se přidala k Petrovi a dětem cestou, a chce ji zastřelit. Petr ji ale písknutím vyplaší a Fantomas holou rukou ustřelí větev.
Na Rumburakově hradu vládne paní Müllerová a Pekota, Mekota i její manžel Blekota pěkně všechno umývají a utírají. Někdo buší na vrata a k jejímu překvapení to je Petr s Honzíkem a Mařenkou. Ihned oba posadí k pianu a nutí je hrát, Petra zapojí do úklidu.
Petr objeví tajnou komoru, odkud Rumburak vysílal. Objeví křišťálovou kouli a podívá se na Arabelu. Ta s jeho matkou truchlí nad zmizením Petra a přidá se k nim i Pajda.
Pan Majer, Vigo i král Hyacint jezdí v továrně s ještěrkami. Král se ale nedokáže vyhnout vysoké hromadě plechovek a zboří ji. Vzápětí nezabrzdí a vjede do barelů.
Fousek v Majerově smokingu se pokouší seznámit s nějakou slečnou a narazí na Rumburaka v ženských šatech. Pokouší se ho svést, ale čaroděj ho pozná, pustí se do něj a chce prsteny. Zloděj ale začne křičet, že lidem okolo prozradí, kdo je ta žena doopravdy. Rumburak ho pustí a uteče.
Arabela jde pro ryby, ale do vody ji stáhne vodník. Arabela uvidí na dně ve vodníkově doupěti létající kufr a dozví se od něj, co udělala s pohádkami Xenie a že jí pomáhal Petr.
V pohádkové říši jedí Xenie, Vilibald a královna jen konzervy, protože i kuchař je proměněný v auto. Princezna odmítá kohokoliv z poddaných proměnit zpět, ale napadne jí udělat si výlet do restaurace v lidském světě.
Všichni přiletí do Parkhotelu a objednají si ta nejdražší jídla. Xenii padne do oka muž v kovbojském obleku a řekne Vilibaldovi, ať se jde převléknout do podobného kostýmu. Hodí mu prsten, ale princ ho nechytí. Prsten se zakutálí k zloději Fouskovi, který sedí u vedlejšího stolu. Ten ho obratně sebere, rychle zaplatí útratu a odejde.
Do Parkhotelu dorazí i Rumburak a chce klíč od pokoje 111. Před panem Hermannem se vydává za svou manželku. Čaroděj jde kolem restaurace a všimne si královny, která spolu s Xenií a Vilibaldem hledá na podlaze ztracený prsten. Po číšníkovi vzkáže královně, že nějaká dáma na ní čeká u šatny. Tam uslyší, jak pan Hermann řekne šatnářce, jestli by nesehnala někoho na úklid k Majerům.
Rumburak se ukáže královně a požádá jí o plášť. Ta ho vyzvedne ze šatny a čaroděj se přenese na svůj hrad. Tam ho však překvapí paní Müllerová-Blekotová s rákoskou a tak se raději vrátí hned zpět. Chce získat prsten, myslí si, že Fousek je nenašel a pošle proto k Majerům na výpomoc ježibabu, která na sebe vzala jinou podobu.
Xenie nemá čím zaplatit a jde do šatny pro plášť, aby zmizela. Ten už tam ale není, protože ho má Rumburak. Xenie svede dluh na Vilibalda, který se raději nechá zavřít do vězení.
Čarodějnice se uvede u Majerů jako pomocnice. Na hradě mezitím manželka Blekotovi podstrojuje, protože si myslí, že převlečený Rumburak je jeho další nápadnice.
Vodník dá Arabele na cestu domů plnou tašku ryb. Princezna u vody potká Fouska, kterému se hned zalíbí, a ona si zase všimne, že má na prstě kouzelný prsten. On se jí pochlubí, že už měl takové dva. Arabela ho chce získat a dají si schůzku o den později ve stejný čas a na stejném místě.
Černokněžník Vigo i král Hyacint se vrátí z továrny k Majerům a potkají tam čarodějnici. Panu Vigovi je povědomá, ale nemůže si vzpomenout odkud. Arabela se večer všem svěří se svými zážitky a slíbí, že zítra přinese prsten. Vyslechne to za dveřmi čarodějnice a pak uletí za Rumburakem do hotelu, aby mu vše řekla.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Rumburakova velká šance
 • Rumburakova velká šance
 • 1. série, 10. epizoda (celkově 10. díl)
 • 31. ledna 1981
 • 1979
 • 30 minut
 • www.imdb.com/title/tt0175381/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany