plakát seriálu

Arabela

(Arabela)

Epizoda 1×13 – Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Všechno dobré musí jednou skončit. Arabela i Petr se dostávají ještě naposledy do těžké situace.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Královna, Arabela, Petr i děti přijedou na královský hrad. Maminku Arabely vítají poddaní proměnění v auta troubením. Arabela dá Petrovi prsten, aby dal vše do pořádku. Z poddaných jsou zase lidé a dokonce se vrátí i Vodník.
Děti jdou na prohlídku pohádkové říše, uvidí trpaslíky i Sněhurku. Červenou Karkulku doprovodí k babičce, kde už je místo ní v posteli Frankensteinův umělý vlk Agrip, který zaujal pozici mluvícího vlka. Těsně před tím než sní Karkulku, ale přijdou pro děti stráže a ony se musejí vrátit na zámek.
Královna si vezme cestovní plášť a spolu s ní se pod něj schovají Petr, Arabela i děti a nenápadně pod něj proklouzne i krkavec. Všichni se objeví u Majerů na zahradě, kde se setkají s paní Hermanovou. Od ní se dozvědí, že jsou všichni na výstavě mistra Pimpery a vyrazí tam. Arabela vrátí prstenem sochám lidskou podobu a asistenta Grosse vysvobodí ze žaludku pana Majera. Společně se pak vypraví k továrně, kterou prstenem král Hyacint dá do pořádku.
Na stromě v zahradě u Majerů se setkají čarodějnice s Rumburakem a on jí znovu požádá o pomoc.
Na základní škole vyprávějí Honzík s Mařenkou spolužákům i řediteli o svých zážitcích, učitel Adam si vše pečlivě zapisuje do svého notýsku. Učitel je překvapen, že Honzík je švagr princezny.
Arabela už se chystá na svoji svatbu s Petrem, ale přeje si, aby tam byla i její sestra s Vilibaldem. Král tedy souhlasí a promění je zpět do lidské podoby. Oni se opět hádájí než to zatrhne král.
Pan Vigo s paní Hermanovou jdou vařit, ostatní odjíždějí na svatební obřad. Arabela vzkáže panu Vigovi, že kouzelný prsten leží na stolku v Petrově pokoji. Na obřadu všichni čekají na Fantomase, který na poslední chvíli, sundá svůj převlek shrbené babičky.
Rumburak rozbije okno v Petrově pokoji a s čarodějnicí vniknou dovnitř. Rumburak promění prstenem Arabelu v ovci a Petra ve velké hodiny.
Pan Vigo se vrátí ze sklepa s okurkami a od paní Hermanové zjistí, že se nahoře rozbilo okno. Vezme z ruky paní Hermanové váleček na nudle a běží nahoru do pokoje. Rumburaka, který hledá plášť ve skříni, praští zezadu po hlavě válečkem a sebere mu prsten.
Úředník je odmítne v této podobě oddat, ale Fantomas vystřelí ze své ruky dva hřeby a úředníkovy boty zůstanou přibité k podlaze. Ke svatbě nakonec tedy přeci jen dojde.
Taxikář, který vezl generály, už si na podivnosti zvyknul a pomáhá naložit ženicha-hodiny do svého auta. U Majerů vrátí pan Vigo Arabele i Petrovi jejich podobu a předá jim svatební dary - lednici a pračku, v které proměnil Rumburaka i čarodějnici. Od krále Hyacinta dostanou kouzelný zvoneček, aby mohli zavolat Vigova nástupce, kdyby něco potřebovali. Pajda zvoneček ale sebere a zahrabe ho na zahradě.
Královský pár, pan Vigo i Xenie s Vilibaldem se přenesou v cestovním plášti zpět do pohádkové říše. Petr s Arabelou si užívají společnou chvilku, kterou přeruší výkřiky pana Majera. Hlava rodiny leží ve vaně a drží nad sebou bojler. Chtěl ho vyhodit, zazvonit zvonečkem a nechat si vyčarovat nový. Nikdo ovšem zvoneček nemůže najít. Bojler všichni odnesou na zahradu a Petr s Arabelou si na něj sednou. Arabela je šťastná, že se zbavila kouzel a může žít jako normální člověk.

Hlavní postavy
princezna Arabela
Honzík Majer
Mařenka Hermannová
princezna Xenie
černokněžník Vigo
Věra Majerová
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
princ Vilibald
psychiatr Jiří
paní Hermannová
Arnošt Hermann
František Gross
režisér Novák
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevZvonečkem to začalo, zvonečkem to končí
Původní názevZvonečkem to začalo, zvonečkem to končí
Rok natočení1979
Česká premiéra21. února 1981
Typ epizodyZávěr seriálu
Délka30 minut
Autoři profilu epizody