Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí

Všechno dobré musí jednou skončit. Arabela i Petr se dostávají ještě naposledy do těžké situace.

Královna, Arabela, Petr i děti přijedou na královský hrad. Maminku Arabely vítají poddaní proměnění v auta troubením. Arabela dá Petrovi prsten, aby dal vše do pořádku. Z poddaných jsou zase lidé a dokonce se vrátí i Vodník.
Děti jdou na prohlídku pohádkové říše, uvidí trpaslíky i Sněhurku. Červenou Karkulku doprovodí k babičce, kde už je místo ní v posteli Frankensteinův umělý vlk Agrip, který zaujal pozici mluvícího vlka. Těsně před tím než sní Karkulku, ale přijdou pro děti stráže a ony se musejí vrátit na zámek.
Královna si vezme cestovní plášť a spolu s ní se pod něj schovají Petr, Arabela i děti a nenápadně pod něj proklouzne i krkavec. Všichni se objeví u Majerů na zahradě, kde se setkají s paní Hermanovou. Od ní se dozvědí, že jsou všichni na výstavě mistra Pimpery a vyrazí tam. Arabela vrátí prstenem sochám lidskou podobu a asistenta Grosse vysvobodí ze žaludku pana Majera. Společně se pak vypraví k továrně, kterou prstenem král Hyacint dá do pořádku.
Na stromě v zahradě u Majerů se setkají čarodějnice s Rumburakem a on jí znovu požádá o pomoc.
Na základní škole vyprávějí Honzík s Mařenkou spolužákům i řediteli o svých zážitcích, učitel Adam si vše pečlivě zapisuje do svého notýsku. Učitel je překvapen, že Honzík je švagr princezny.
Arabela už se chystá na svoji svatbu s Petrem, ale přeje si, aby tam byla i její sestra s Vilibaldem. Král tedy souhlasí a promění je zpět do lidské podoby. Oni se opět hádájí než to zatrhne král.
Pan Vigo s paní Hermanovou jdou vařit, ostatní odjíždějí na svatební obřad. Arabela vzkáže panu Vigovi, že kouzelný prsten leží na stolku v Petrově pokoji. Na obřadu všichni čekají na Fantomase, který na poslední chvíli, sundá svůj převlek shrbené babičky.
Rumburak rozbije okno v Petrově pokoji a s čarodějnicí vniknou dovnitř. Rumburak promění prstenem Arabelu v ovci a Petra ve velké hodiny.
Pan Vigo se vrátí ze sklepa s okurkami a od paní Hermanové zjistí, že se nahoře rozbilo okno. Vezme z ruky paní Hermanové váleček na nudle a běží nahoru do pokoje. Rumburaka, který hledá plášť ve skříni, praští zezadu po hlavě válečkem a sebere mu prsten.
Úředník je odmítne v této podobě oddat, ale Fantomas vystřelí ze své ruky dva hřeby a úředníkovy boty zůstanou přibité k podlaze. Ke svatbě nakonec tedy přeci jen dojde.
Taxikář, který vezl generály, už si na podivnosti zvyknul a pomáhá naložit ženicha-hodiny do svého auta. U Majerů vrátí pan Vigo Arabele i Petrovi jejich podobu a předá jim svatební dary - lednici a pračku, v které proměnil Rumburaka i čarodějnici. Od krále Hyacinta dostanou kouzelný zvoneček, aby mohli zavolat Vigova nástupce, kdyby něco potřebovali. Pajda zvoneček ale sebere a zahrabe ho na zahradě.
Královský pár, pan Vigo i Xenie s Vilibaldem se přenesou v cestovním plášti zpět do pohádkové říše. Petr s Arabelou si užívají společnou chvilku, kterou přeruší výkřiky pana Majera. Hlava rodiny leží ve vaně a drží nad sebou bojler. Chtěl ho vyhodit, zazvonit zvonečkem a nechat si vyčarovat nový. Nikdo ovšem zvoneček nemůže najít. Bojler všichni odnesou na zahradu a Petr s Arabelou si na něj sednou. Arabela je šťastná, že se zbavila kouzel a může žít jako normální člověk.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí
 • Zvonečkem to začalo, zvonečkem to končí
 • 1. série, 13. epizoda (celkově 13. díl)
 • 21. února 1981
 • 1979
 • 30 minut
 • www.imdb.com/title/tt0175381/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Nany