Arabela

Arabela (Arabela)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Arabelu měla hrát původně Libuše Šafránková. Ta ale kvůli zdravotním problémům roli nepřijala. Nakonec ale představitelku Arabely Janu Nagyovou alespoň nadabovala.
Vložila: alik01
Sněhurka vyprovází trpaslíky, kterých je ale jen 6.
Vložila: alik01
Kostýmy hradili západoněmečtí partneři.
Vložila: Mistin
V roce 2014 probíhala v Muzeu Kroměřížska výstava seriálových kostýmů a rekvizit.
Vložila: Mistin
Roku 1979 prodělala Jana Andresíková vážnou dopravní nehodu, při které si mimo jiné nalomila obratle. Při natáčení seriálu Arabela nešťastně spadla z "koštěte" a páteř se jí opět poškodila. Musela podstoupit opět dlouhodobé léčení a tím pádem se nemohla účastnit dokončovacích prací na seriálu. Právě z tohoto důvodu pak postavu čarodějnice při postsynchronech nadabovala Jana Dítětová.
Vložila: Mistin
Pes hrající v tomto seriálu při natáčení scény velké hostiny neustále strhával ubrusy ze stolu i s jídlem a žral pracovníky nachystané pohoštění, a tak rekvizitáři museli po několika nepovedených záběrech nakonec udělat hostinu z věcí, které psovi nechutnaly. Například šlehačka na dortech byla z pěny na holení.
Vložila: Mistin
Ondřej Kepka se jako dítě jednoho dne při výpadku proudu v ateliéru ztratil. Jak bloudil scénami, jež byly v ateliéru postavené, narazil na kulisy koupelnové scény pro trpaslíky. Našel tak se zděšením záchodovou místu, která mu byla tehdy vysoká až k hlavě.
Vložila: Mistin
Představitelé seriálových postav Honzíka a Mařenky Ondřej Kepka a Veronika Týblová způsobili filmařům krušné chvíle, když se jednoho dne po natáčení rozhodli jen tak si z legrace vyprat kostýmy, protože se jim zdály špinavé. Kostýmy však do druhého natáčecího dne zůstaly mokré a filmaři museli řešit kvůli natáčení zásadní problém, neboť více totožných kostýmů produkce neměla.
Vložila: Mistin
V 10. dílu "Rumburakova velká šance" lze zahlédnout cameo režiséra Václava Vorlíčka. Mihne se ve scéně v luxusní restauraci, coby extravagantní muž s třásněmi na loktech, kterého dává Xénie Vilibaldovi za příklad.
Vložila: Mistin
Václava Lohniského, který hrál zlodějíčka, namluvil Jiří Bruder.
Vložila: Mistin
V televizním studiu se ve scéně šestého dílu, kdy si režisér Novák s asistentem Grossem prohlížejí fotky Císaře, objeví na obrazovkách v jednu chvíli olympijské kruhy z letních olympijských her v Moskvě v roce 1980.
Vložila: Mistin
Oddávající úředník pojmenoval nevěstu v závěrečné epizodě jako Arabelu Hyacintovou.
Vložila: Mistin
Jana Nagyová dostala za svojí roli Arabely (2 roky natáčení) 70 000 Kčs.
Vložila: Mistin
Petrův pokoj zdobí pár plakátů s Helenou Vondráčkovou, která se objeví také na jejich obrazovkách.
Vložila: Mistin
Scény z Petrovy (Vladimír Dlouhý) vysoké školy byly natáčeny na ČVUT v Praze, stejně jako záběry z menzy, která patří také ČVUT v Praze. Dále se filmovalo také v Černošicích u Prahy, kde byla filmována Majerovic vila, která se dnes nachází na adrese ul. Zdeňka Lhoty 466. Chechotův hrad představovala zřícenina hradu Helfenburk u Bavorova, nádvoří už bylo natáčeno na Kunětické Hoře. Budova televize se natáčela na Heyrovského náměstí 2 v Praze 6 Břevnově. Studio 5 bylo natáčeno v prostorách ČT Na Hřebenech 4, v Praha 4 Podolí. Bouračka Rumburaka (Jiří Lábus) s Blekotou (František Filipovský) se odehrála na křižovatce v ul. Na ořechovce a Lomená, Praha 6 Střešovicích.
Vložila: Mistin
Náhradnici na vyprávění televizních pohádek za pana Majera (Vladimír Menšík) hrála Helena Růžičková a její postava se jmenuje paní Homolková, má tedy stejné příjmení jako Heduš, kterou ztvárnila ve slavné trilogii o rodině Homolkových.
Vložila: Mistin
Sídlo Rumburaka (Jiří Lábus) je hrad Kunětická Hora. Jako královský hrad posloužil Český Šternberk. Továrna, kterou král Hyacint (Vlastimil Brodský) a čaroděj Vigo (Jiří Sovák) vyhodí do vzduchu, je bývalý komplex oceláren Poldi Kladno.
Vložila: Mistin
Jiří Krytinář zde ztvárnil dvojroli, zahrál si Mekotu a ještě jednoho z trpaslíků.
Vložila: Mistin
Tvůrci chtěli, aby vlk v seriálu mluvil, jenže nevěděli, jak toho docílit. Majitele vlčáka, jenž představoval vlka (kterého pan Maier střelí), napadlo dát psovi na zuby žvýkačku. Pes utíkal a zároveň se snažil zbavit se žvýkačky, což připomínalo mluvení. Podobnou proceduru podstoupil psí představitel Pajdy.
Vložila: Mistin
Představitelé Honzíka a Mařenky se vůbec nemuseli učit text. Režisér jim vždy před natáčením řekl, o čem to bude a nechal to na nich, aby to řekli po svém.
Vložila: Mistin
Jméno Arabela není vymyšlené, ale režisér Vorlíček našel inspiraci v humoristickém románu “Kronika Pickwickova klubu“ od Charlese Dickense. Jedna z jeho postav, mladá dívka nese právě toto jméno.
Vložila: Mistin

Filtr epizod