plakát seriálu

Arrested Development

(Arrested Development)

Názory uživatelů

I made a huge mistake

Mne stačilo 10 minút na to, aby som sa do tohoto seriálu zamilovala a teraz nechápem, prečo som sa nedala na jeho pozeranie už skôr po toľkých pozitívnych recenziách. Príbeh v pozadí je veľmi jednoduchý, väzenie hlavného živiteľa a rozmaznaná rodinka na pokraji bankrotu, ale komu to vadí keď zápletky každého dielu sú tak perfektne zohrané? Samozrejme sa často dá predpokladať ako sa ten-ktorý diel skončí pretože po chvíli si divák zvykne, že sa nikdy nič neskončí dobre, ale to, nech to znie akokoľvek zle, zlé nie je.

Postavy. Nie je tu ani jedna postava ktorú by som nemala rada ale nemôžem sa rozhodnúť, či je mojim najobľúbenejším GOB alebo Michael. Tobias mi chvíľu liezol na nervy ale potom som začala počúvať, čo hovorí, a keď sa zo všetkého stal dvojzmysel aj jeho som začala mať rada. George Michael, Lindsay, Lucille, Buster, Maeby... Na nich nevidím ani najmenšiu chybičku. George... nah, dá sa vydržať a jeho dvojča tiež.

Videla som veľa sitcomov. Naozaj neuveriteľné množstvo. Ale zatiaľ podľa mňa nevyrobili sitcom vtipnejší ako tento.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
71 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

It´s Arrested Development

Vzhledem k mýtickému hodnocení na imdb (9,7!) jsem si od seriálu sliboval možná až zbytečně moc, což mě docela mrzí, jelikož chvíli trvalo, než jsem se chytil na udičku.
Styl humoru se těžko přirovnává k něčemu jinému, když už bych musel řekl bych 30 Rock, ale je to strašně zavádějcí.
Námět není vůbec špatný a hned od začátku je patrný největší klad seriálu a tj. barvitá rodinka Bluthů. Unikátní mi přišlo, že narozdíl od jiných seriálů je tu každá postava opravdu výrazná a není to tak, že by jen sekundovala ostatním. Nejlepší mi přišlo asi povedené trio synátorů (nejvíc asi G.O.B.) a byť Michael ze začátku vypadal na otravného moralistu, tak jsem si naopak velice oblíbil ten jeho puntičkářsky kousavý humor, kárání ostatních členů rodiny atd. Nezmínit nelze ani Tobiase, jeho mudrlantsky zasvěcené rady prostě neměly chybu.
Za nejlepší pasáže seriálu považuju Michaelovu nelibost vůči přítelkyni jeho syna. Tohle jsem ještě nikdy nikde neviděl a scény zaměřené na tuhle problematiky jsem si pouštěl mockrát.
Už se moc a moc těším na film a seriál vám každopádně doporučuji!

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Toto vidieť je povinnosť

Takže, nepíšem moc komentárov, nemusím ani moc komediálne seriáli, ale keď som zhltol tento seriál tak to proste nejde inak ako vychváliť to tu do neba. Toto je čistá paráda, vtipné scéna po scéne, dokonca veta po vete by som povedal. Niektoré scény som si púšťal aj viac krát za sebou, tak vtipné mi to bolo (moja naj https://www.youtube.com/watch?v=kKXkfLhn6pA). Fakt klobúk dolu a velká škoda že to nemá aspoň 10 sérií, ako iné úbohosti. Inak súhlasím s Yukari, neexistuje postava ktorú by ste si neoblúbili (až na to že ja som Tobiasa aj s tými jeho krátkymi rifličkami žral od začiatku :) ) Fakt, keby sa tu dalo dať 110%, tak tento seriál ich u mňa jedoznačne má. Vrelé odporúčania..

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

I've made a huge mistake. / No touching! / The story of one man surrounded by sponges.

Nejlepší seriál všech dob! Neprávem opomíjený seriál, který si nezasloužil tak krátký život! Geniální postavy! Tyto a jim podobné výroky jsem četla na každém rohu, znovu se objevily s novinkou, že před pěti lety zrušený seriál přece jen vstane z mrtvých, že vznikne krátká minisérie, která bude předcházet filmu. Přece něco takového nemůžu jen tak ignorovat, musela jsem si seriál sehnat a kouknout na něj, abych náhodou nepřišla o tak výrazné kulturní obohacení. Pak ale přišel náraz do zdi.
První episoda byla katastrofální. Roztřepaná kamera, nepříjemné střihy, spousta postav, které mají být zábavné, ale bohužel nejsou, a děj, který už jsme viděli nesčetněkrát. Z předchozích zkušeností ale vím, že pilot neznamená vůbec nic a další díly můžou překvapit (That '70s Show přichází první na mysl). A tak díly ubíhaly, první série byla u konce, a prvotní pocit.. wait for it.. vůbec nezmizel. 22 dílů a v nich pár vtipných momentů, většina z kterých navíc získala na vtipu neustálým opakováním jednoho gagu (No touching!) a zbytek prostě nestojí za řeč. Neoblíbila jsem si ani jednu postavu, a to jsem se těšila jak na Portiu, tak na Willa Arnetta.
Druhá série je o úroveń lepší. Dokonce jsem si některé scény opravdu zamilovala. Uprchlý papínek, který se v každém díle praštil do hlavy o trubku na půdě, kde se ukrýval před vězením, nebo Tobias v roli Tootsie, když se zoufale (a nenápadně) snažil strávit čas se svou dcerou. Ovšem za celé dvě série jsem vůbec neviděla ani náznak vývoje postav. Díly se vpodstatě můžou projíždět libovolně a až na výjimky nepoznáte, jak to má jít po sobě.
A pak přišla série třetí. Asi je to tím, že už jsem se pomalu začala se seriálem seznamovat, ale musím říct, že jsem se pěkně bavila. Vtipy se mi zdály vtipnější, situace zábavnější a začala jsem vychvalovat scénáristy, v této sérii jsem opravdu ocenila to, jak geniálně byla většina dílů napsaná.
Series finale nemělo chybu. Jednoznačně vrchol celého seriálu, báječné dějové zvraty, které by v každém jiném seriálu vyzněly neuvěřitelně nevkusně,zde ale královky pobavily. Díky třetí sérii a hlavně této episodě celkové hodnocení Arrested Development zvyšuji.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

The Final Countdown

1. – 3. série – 85% - Uhozené téměř přes čáru, při větší divákově nepozornosti pravděpodobně nepochopitelné a díky gradujícím zápletkám a tvůrčí odvaze čím dál originálnější. Někdo si stejně jako já zamiluje rádoby důmyslného iluzionistu Goba, někdo chladný krk rodiny Lucille a někdo třeba věčně rozpačitého George Michaela. Tak jako tak je ale radost sledovat rodinu, kde ryze obyčejného člena aby pohledal. Některé scénáristické finty jsou u Bluthových pravými diamanty (průběžné vtipy v čele s chicken dance) a jediné, co mi kazí radost, jsou opletačky s uvězněním George staršího či Oscara a s tím související řešení nejrůznějších rodinných podvodů. Jinak jsou ale tyhle tři zbytečně krátké sezónky pravým pokladem pro všechny, kteří v sitcomech hledají něco dosud nepoznaného.

4. série – 70% - Vymodlený návrat, který určitě není pro každého. Koncept propletenosti je doveden na hranici divácké snesitelnosti, některé hlavní postavy působí spíše jako vedlejší (což v pozdějších epizodách nejvíc ubližuje mojí favoritce Lindsay) a Mitchell Hurwitz si pro jistotu rozehrává několik stop pro budoucí počiny. Nové sezóně tak proto chybí ucelenost starších dílů, ale neznamená to, že by s Bluth family nebyla legrace. Jen je zkrátka jiná a velmi, velmi specifická - a s fenomenální Islou Fisher jako novým, téměř již neoddělitelným novým charakterem.

5. série - 60% - Labutí píseň, u níž bylo nejvtipnější čekání na ni a neustálé ujišťování, že se co nevidět začne točit. Tedy to samé ujišťování, které nakonec trvalo několik let. Způsob jejího naservírování ve dvou částech se nakonec ukázal poněkud macešským rozhodnutím, ale to je ta nejmenší starost. Navazování na původní poetiku je totiž plné křeče, za kterou může jak spousta problémů v zákulisí z posledních let, které ani při největší snaze nejdou zcela odfiltrovat (chování Jeffreyho Tambora vůči Jessice Walter, rasista Cross, alkoholem očividně čím dál zničenější Will Arnett). Dlouhodobé linky jsou buď natažené příliš (Fakeblock, zeď, Lucille Austero) nebo zoufale nudné a mám chuť je přetáčet (bohužel víceméně cokoli s Tobiasem). Naštěstí ani tohle smutné trápení nedokáže zabít potenciál vděčných running joků (The Final Countdown je dokonalá, i kdyby byla použitá stokrát) nebo chemii hlavního ansámblu. O to víc mě mrzí násilně roubované flashbacky nebo nepřítomnost Lindsay a s tím související do očí bijící green screen. Arrested se tak loučí po svém rozhodně nejslabším období, které ale nedokáže zničit vzpomínky na původní koncept - a stejně tak nutí diváka posmutněle přemítat, kam až mohl seriál růst, kdyby při svých začátcích dostal takovou šanci, jakou dostat měl.

70 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí