Arrow

Arrow (Arrow) — 5. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Docket No. 11-19-41-73

Oliverův případ se konečně dostane k soudu, kde se rozhodne, zda bude obviněn jako Green Arrow, či nikoliv.

Epizoda začíná flashbackem, John je v Kasnii, kde se probojovává k Human Targetu, kterého zachrání, protože potřebují jeho pomoc ve Star City.

Felicity, William a Raisa se v soudní síni potkají s Dinah, René a Curtisem, kteří jsou rozpolcení ohledně toho, jak se k případu postavit. Jakmile začne soud, obžaloba jako prvního svědka povolá Johna, který není nikde k nalezení. Soudce mu dá jednu hodinu, potom ho bude muset vyškrtnout z listu svědků.

Quentin dává rozhovor v televizi, kde veřejně popře, že by Oliver byl Green Arrow. Do záběru se dostane i Laurel, která potvrdí, že ví identitu Green Arrowa a řekne ji pouze v případě, že ji předvolají. Diaz ji následně na to přivolá k sobě a poručí jí, aby šla k soudu a řekla pravdu.

Jako první svědek je předvolána Lisa Schwartz, doktorka ze Starling General, která léčila Laurel Lance, když ji tam Green Arrow přivedl. Řekne, že netuší, kdo se skrýval pod maskou Green Arrowa, že se zajímala pouze o raněnou. Jako další je předvolána Dinah a zrovna, když chtějí vyškrtnout Johna z listu svědků, Diggle se objeví. Jako další je jako svědek předvolaný René, ten chce Oliverovi pomoct, ale když vypovídá, do síně vstoupí Diaz, který drží Zoe jako rukojmí. René tak nemá jinou možnost, než říct o Oliverovi pravdu.

Oliverova obhájkyně se ho pak ptá, zda je opravdu Green Arrow a Oliver jí řekne pravdu. Chce tedy, aby se přiznal a aby se pokusili to otočit v něco pozitivního. To však Oliver odmítne, nechce prozradit svoji identitu, protože až jednoho dne pověsí Green Arrowa na hřebíček, chtěl by mít ještě nějakou budoucnost. Oliver pak řekne Felicity, že nemusí svědčit, ale ona i tak chce. Snaží se pak vysvětlit porotě, jak se pozná zfalšovaná fotka od té pravé a že proč by si někdo dělal tu práci, aby falšoval fotku Olivera jako Green Arrowa, kdyby jím Oliver opravdu byl.

Zrovna když Oliver svědčí, probourá se strop v místnosti a dovnitř se spustí Green Arrow. Odhalí svoji tvář jako Tommy Merlin. Řekne, že zfalšoval svoji smrt, aby skryl svoji druhou identitu. Vysvětlí pak, že Reného donutili, aby řekl, co řekl. Soudce ho pošle do vazby. René a John ho zachrání a odjedou pryč, v dodávce si Tommy sundá masku a ukáže se, že je to Human Target.

Laurel je donucena svědčit proti Oliverovi, ale když se jí zeptají, jestli je Oliver Green Arrow, popře to a řekne, že to je Tommy Merlin. Quentin jí pak chce pomoct utéct z města, ale ona řekne, že ví, co má dělat.

Po závěrečném proslovu se porota radí a nakonec dojde k verdiktu, že je Oliver vinný. Soudce ale povolí výjimku, aby byl verdikt zastaven, protože se mu zdá, že bylo předloženo příliš rozdílných důkazů. Oliver je tak propuštěn. Zpátky v bunkru se ukáže, že to ve skutečnosti nebyl onen soudce, ale znovu to byl Human Target.

Opravdového soudce pak přivedou před Diaze, on se mu snaží říct, že byl unesen, ale Diaz ho stejně zabije. Na scéně se objeví Laurel, která všechny smete svým křikem, když se pak nadechuje, aby zabila Diaze, použije na ni utlumovač a řekne, že teď zabije nejen Olivera, ale i ji.
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Docket No. 11-19-41-73 (neoficiální název)
 • Docket No. 11-19-41-73
 • 6. série, 21. epizoda (celkově 136. díl)
 • 3. května 2018
 • 2018
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt6493698/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

Ivy