plakát seriálu

Ať jedí koláče

(Let Them Eat Cake)

Názory uživatelů

Let them eat cake

Let them eat cake je šestidílný britský seriál odehrávající se v předrevoluční Paříži mezi prostopášnou šlechtou žijící v paláci ve Versailles. Sledujeme konkurenční boj mezi hraběnkou de Vache a madam de Plonge. Jejich intriky, pletichy, boj o moc na pozadí rodící se revoluce, o níž šlechta ve Versailles nemá zatím ani zdání. Hraběnce hbitě sekunduje její služka Lisette a krejčí Bouffant, ale i ostatní postavy jsou takové komické figurky v čele s Marií Antoinettou. Hraběnka je prezentována jako prostoduchá osůbka, která nechápe mechanismus dveří, slabostí neudrží vidličku a nedokáže sama bez služky 3 dny vstát z postele. Zároveň je ale skvělá ve shánění posledních drbů a jejich donášení královně. A její rána strávená s markýzem de Sade taky stojí za zmínku:-) Kromě výše zmíněných postav je výborný i překladatel Marie Antoinetty, který vypadá, jako by ji chtěl každou chvíli zaškrtit a který překládá trochu volněji, než je zvykem:-)
Let them eat cake je seriál plný černého humoru a skvělých hlášek. V tomto seriálu jsem objevila ženské komediální duo French/Saunders, které mi svým stylem humoru a propracováním scénáře připomíná Black adder. Jedná se o vtipnou záležitost s řadou absurdních situací. Bohužel ne v každém díle se tuto úroveň podařilo udržet, protože některé hlášky jsou vysloveně trapné, jiné naopak výborné. Pro mě byl vrcholem 2. (hraběnka obviněná z vraždy) a 3. (malování jejího portrétu) díl. Bavily mě i ty narážky na budoucnost ("v Louvru, kde má být prý jednou světoznámá galerie"). Občas trochu rušivě působí umělý smích. Doporučuji původní znění, ale i český dabing je povedený a dokázal si vcelku dobře poradit s velkým množstvím nejrůznějších slovních hříček.

90 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Fantastický

Jednoduše fantastický. Dívám se na to dokola a dokola a je to vtipnější a vtipnější. Doporučuju se podívat jak s českým dabingem tak v originálním znění. Budete tak mít hnedle více dílů. Škoda, že jen je to takto krátké.

100 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé