plakát seriálu

Avatar: Legenda o Aangovi

(Avatar: The Last Airbender)

Názory uživatelů

Něco neobyčejného

K Avatarovi jsem se dostala kupodivu přes film, který jsem viděla prve. Ten film je hrůza, ale už při jeho sledování jsem cítila, že předloha by mohla být dobrá, neboť myšlenka se mi líbila, ve film byl bohužel jen příšerně zpracován.

Nikdy bych nevěřila, jak mě kreslený seriál může tak dojmout. To, co se mnohým hercům nedaří vyjádřit naživo, tady nejen animace ale i dabéři (mluvím samozřejmě o originální anglické verzi, českou jsem neviděla) odvádí úchvatnou práci.
A to hlavní, příběh je naprosto dechberoucí. Avatar se vám zprvu tváří jako nějaký seriál pro děti, ale stačí jen trochu hlouběji pohlédnout pod jeho povrch, abyste spatřili srdceryvné příběhy neuvěřitelného přátelství, odvahy a trochu i té lásky.
Po pár epizodách se přestane cítit blbě, že koukáte na "animák", jelikož vás seriál totálně pohltí.
Především třetí kniha je samotná na vynesení do nebes.
Mimochodem, u mnoha seriálů a filmů jsem brečela kvůli špatnému konci - ale jen jedině Avatarovi se podařilo, aby mi tekly slzy i jeho finálního šťastného konce, napůl štěstím, napůl zoufalstvím, že tak úžasný seriál končí.

Můj velký obdiv patří především celé lince se Zukem. Od začátku jsem mu fandila a v každém jeho činu viděla možnost, že konečně pochopí, na jakou stranu se přidat. Mé přání se v třetí knize splnilo a já u 3x12 poskakovala štěstím bez sebe jak malé dítě :)
Samozřejmě nemůžu zapomenout ani na celý příběh Aanga, kvůli kterému především mi na konci tekly slzy.

Avatar - The Last Airbender je jeden z nejúžasnějších seriálů a v mnohém převyšuje i spoustu hraných.

A co, že to není pravé anime? Upřímně, kdo není moc zvyklý na typický anime východní humor, ten myslím i mnohem víc ocení tento seriál.

Viděla jsem Avatara celého už třikrát a vím, že to rozhodně není naposledy. K dobrým seriálům se člověk vždy rád vrací :)

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Seriál, ktorý zamieril presne na srdce (a na bránicu)

Je len málo seriálov, do ktorých som sa zamilovala tak hrejivo a úprimne, ako do príbehu o poslednom vládcovi vetra. Aang a skupina postáv okolo neho je totiž tak zábavná, milá, dobrodružná a láskyplná, že tomuto animovanému seriálu nemôžem nič vytknúť. Epizódy sú silnejšie i slabšie, no ako celok je Avatar silný príbeh s celou kopu silných momentov, silných postáv a s neskutočne silným koncom. Postavy zažívajú uveriteľný vývoj, vzťahy medzi nimi sú pečlivo budované, záporné postavy majú svoje okamihy slávy, a to významnejšie je potom víťazstvo dobrej strany. Zábavné charaktery vyrovnávajú tie vážne, oddychové linky striedajú tie osudné, láska, priateľstvo, dôvera a sila bojovať za správnu vec sa miesia s krásnym orientálnym svetom a bojovými umeniami skrytými za ovládaním živlov. Aang je jedna z najzaujímavejších, najrýdzejších a najmilších postáv televízneho sveta, pri čom celá skupina okolo neho dýcha životom, ktorý neutícha ani po skončení ich legendy. Dokonalé tvory ako Appa či Momo sú potom už len čerešňou na torte.

Tak detské, tak strašné dospelé, tak múdre, pokojné a hrejivé! Prídu lepšie seriály, prídu kvalitnejšie seriály, ale tento jeden si budem už navždy niesť v srdci na zvláštnom mieste.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Skvelý animák pre deti i dospelých

Paradoxne, k seriálu som sa dostala cez film - počas sledovania si vravím: "Réžia/herci/scenár všetko je otrasné - ale téma je úžasná. Predloha môže byť fajn." Tak som začala sledovať seriál.

Prvá séria bola taká rozporuplná pre mňa. Okrem Pokémona som snáď vživote žiadne anime nevidela a vždy keď sa vyskytla nejaká scéna podobná tým, na ktoré sa na Pokémona podobali, cítila som sa blbo, že pozerám rozprávku. Tiež som bola občas unidená, keď sa opakoval dej z filmu.

ALE - potom, niekedy v druhej polovici, sa to vo mne zlomilo a už som sa nevedela od sledovania odpútať. Najmä od Zukovej a Irohovej línie, ktorá bola podľa mňa najzaujímavejšia.

Záver bol na môj vkus trochu prisladký, niktoré veci ostali otvorené, ale aj tak dostatočne uspokojivý. Inak herecké výkony, animácia, vtipy, téma, hudba... Všetko nadpriemerné počas celého trvania. Veď stačí si len spomenúť na dokonalú zvučku Azuly.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Velmi zajímavý seriál!!

Začal jsem tento seriál sledovat na anglickém nickelodeonu. Nebyl jsem na tom nijak závislý a když jsem neměl co dělat, díval jsem se. Před pár týdny mě to zase chytlo, tak se koukám v češtině na netu díl po dílu a ještě se neobjevil takový díl, který by mě nebavil a u kterého bych se nezasmál. Epizody jsou promyšlené, zábavné a zkrátka fantastické. Nemyslím si, že by na tom někdo našel něco špatného. Mě se vždycky tento typ seriálů líbil...

100 %
71 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Můj nejoblíbenější seriál

K Avatarovi jsem se dostala přes mého malého brášku. Už dlouho se na tenhle seriál díval a pořád o něm vyprávěl. Přišlo mi to jako hloupost, protože v té době mi všechny oblíbené seriály mého malého brášky přišly jako hlouposti. Pak jsem pár dílů viděla, na rozdíl od ostatních "kresleňáků" mi to přišlo zábavné. Pak, když bráška citoval hlášky z dílu, který jsem viděla, přidala jsem se k němu a společně jsme se zasmáli. Je to vážně skvělý seriál. Pak už jsem koukala na každý díl. Přišla jsem na to, že je to nejlepší seriál, co znám. Je tam spousta dobrých vtipů a poučení. Nejradši mám díly, kde je Toph, hlavně díly knihy ohně. Někdo tu psal, že první díly nebyly tolik zajímavé, to je pravda, ale stejně... Na všechny bych mohla koukat do nekonečna. Teď na to s mým malým bráškou koukáme a smějeme se spolu, pak po skončení dílu se vždycky smějeme zaznělým hláškám a vtipům a pořád je opakujeme. Nevím, proč, ale Avatar vyvolává bezva atmosféru a když se na něj koukám, mám pak dobrou náladu a všechno mi přijde legrační. Prostě je to skvělý seriál a moc děkuji svému malému bráškovi za to, že mi tenhle seriál ukázal.

100 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

...

Měla jsem nejspíš velké štěstí, že jsem neviděla Avatara od začátku. První díly nebyly tolik zajímavé a mnoho sledovačů to mohlo odradit. Postupem času se to ale rozjelo a nakonec to stálo to za podívanou.

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Zajímavý počin

Jsem na rozpacích, jak vlastně Avatara hodnotit. Jestli podle formy zpracování, tedy v kontextu anime, anebo podle země původu, tedy jako klasický animák.

První, co mě zarazilo, byla holá hlava hrdiny s modrou šipkou. Holá hlava v Asii neznamená žádné velké terno, samurajové v Japonsku si hlavu vyholovali při odchodu do klášterů, to značí většinou po ztrátě pána, anebo při osobním neúspěchu. No a geometrická šipka jak na asfaltu z přímého pruhu na hlavňačce dost postrádá cit pro sice jednoduchou, ale při své jednoduchosti zároveň i dokonalou ornamentalistiku. Už to dává pocítit původ někde jinde.

Američané velmi zdařile napodobili typickou animaci a přiblížili se i způsobu vyprávění a chování postav z japonských anime. Občas ovšem na povrch vyplouvá typická západní „ukecanost“ s níž postavy vyjevují své vnitřní emoce, což v anime bývá v naprosté většině případů zachyceno realisticky nonverbálně. Obdobnou zkratkou jsou líčena i dobrodružství, takže příběhy neusilují jít někam do hloubky, což je další věc, kterou se anime typicky vyznačuje (nehodnotit prosím podle Pokémonů a Bakuganů - nezasvěcený totiž bohužel obvykle nic jiného nezná), a která mi v Avatarovi trošku chybí, stejně tak jako samotné vyprávění je zde lineární a čistě oddechové.

Na druhou stranu Avatar postrádá mnohdy méně srozumitelnou japonskou symboliku a humor není tak brutálně švihlý, Avatar bude tedy těm, kteří se s žánrem pravého anime dosud důvěrněji nesetkali, snáze přístupný.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Lepší než film

když jsem poprvé viděl film hrozně se mi líbil a chtěl jsem mermomocí vědět jak bude pokračovat. Naštěstí jsem objevil tenhle seroš. Hned po shlédnutí jsem věděl jak je film hroznej .Seriál se mi opravdu líbil a musím složit poklonu tvůrcům že se jim povedl takový kreslený seriál který není jen pro děti.

100 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

NEJLEPŠÍ

Pro mě jednoznačně nejlepší animovaný seriál.Zkouknul jsem ho za dva dny a pustil si ho ještě jednou.Ani nedokážu popsat,čím mě seriál tolik uchválil,ale stalo se.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Opravdu úžasný

Tento seriál jsem začala sledovat při vysílaní planety yo. Od začátku mě uchvátil. Je tam spousta dějových linií. V první knize linie Zuko a jeho strýc a na druhé straně Aang,kteří se občas střetnou. V druhé knize Zuko, Aang a Azula. V třetí knize boj vrcholí, Zuko se dovídá spoustu věcí, postupně mu dochází, že cesta zlem není pro něho a přidává se k Avatarovi.
Na tomto seriálu se mi líbí, že zlý hrdina od začátku není zlý až dokonce, ale v průběhu bojů si uvedomuje, že zlo nemusí být jeho cesta a přidá se na stranu dobra. Stejně jako Aang, který řeší, že nechce zabít pána Ohně, ač mu to radí jeho předchůci, ale hledá jinou cestu.
Ač jsem zpočátku měla dojem, že je to japonský seriál, včera jsem ke svému úžasu zjistila, že je to seríál americké produkce a to velmi kvalitní.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

skvělý seriál

když jsem viděl poprvé na českém nickelodeonu avatara tak jsem myslel jsem ze začatku že to bude hloupost ale když jsem viděl knihu ohně (3 posledni kniha) zaujalo mě to natolik že jsem se potom díval od začatku.hodnoceni:skvělý děj,pěkné zpracování (3d grafika se velmi povedla).doporučuju všem.

100 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bender

Než jsem se dostala k seriálu viděla jsem film. Ten mi nepřišel zas až tak katastrofální, ale poté, co jsem viděla tento seriál, jsem rychle změnila názor.

V seriálu se jde do detailů. Je tam vidět nejenom vývoj Aanga, ale i ostatních. Sokka je prostě vtipný, ale trochu hloupí, což přidává tak trochu komičnost. On je trochu jako Appa, ale Appa mi přijde rozumnější než Sokka. No a odhodlaná a rozumná Katara.

Do toho neustálé pronásledování od Zuka, který se nakonec ukáže jako spojenec, a díky němu se vlastně dočkáme očekávaného happy endu.

A i když je to seriál pro děti, tak mi přijde, že ten humor, který v tomto animáku najdeme, si může oblíbit každý.

70 %
25 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé