plakát seriálu

Babylon 5

(Babylon 5)

Epizoda 2×20 – The Long, Twilight Struggle
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Narni se rozhodli, že uštědří Centaurům velkou ránu. Připravují se na útok na planetu Gorash, která je největším zásobovacím zařízením Centaurů. Jenže Centauři zachytí jejich plány o útoku a přizpůsobí se. Následky jsou katastrofální.

Mezitím, Draal, minbarský ochránce planety Epsilon 3, okolo které obíhá stanice Babylon 5, se znovu ozve. Jako srdce velkého přístroje pochopil mnohé z jeho tajemství. Nyní by si rád popovídal se Sheridanem a něco mu nabídl.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Warmaster G'Sten přiletí z Narny informovat G'Kara, že jejich vojska plánují napadnout planetu Gorash. Jedná se o největší zásobárna Centaurů. Pokud se útok povede, získají ve válce dočasně převahu, kterou budou moci využít na posílení obrany.

Jenže centaurská rozvědka zachytí zprávy o těchto narnských plánech a lord Refa se rozhodne těchto vědomostí využít. Pověří Londa Mollariho, aby jeho "tajná síla" vyčkávala o Gorashe. Protože ke Gorashi Narni vysílají velkou část své flotily, domovský svět zůstává méně chráněný. A přesně toho lord Refa využije. Velká centaurská flotila je poslána k domovu Narnů a zaútočí ve velkém. Povrch planety je orbitálně ostřelován. Infrastruktura ke zničena, ekonomika se zhroutila, Narni umírají po statisících. Po několika dnech Kha'ri kapituluje a Centaurská republika zabírá narnský svět.

Lodě stínů mezitím rozpráší celou narnskou flotilu u Gorashe a Narni jsou ztraceni. Mollari okamžitě vydá na Babylonu 5 prohlášení, ve které přednese podmínky kapitulace. Ty jsou velice přísné a je také požadováno okamžitě popravení všech členů kha'ri, včetně G'Kara. ten ale ještě před vyhlášením kapitulace požádal o azyl na Babylonu 5 a Sheridan mu ho udělil.

Mezitím, z planety Epsilon 3, okolo které rotuje stanice Babylon 5, se ozve Draal. Současný ochránce planety pochopil jeho možnosti a sílu a požádal Sheridana a Delenn, aby přiletěli na planetu. Tam Draal vysloví důvěru v Sheridana i jeho konání a nabídne mu služby své, i služby síly Epsilonu 3.

Delenn a Garibaldi poprvé seznamují Sheridana s existencí rangerů, které se zformovali na Minbaru díky Sinclairovi a nyní hledají všechny informace o nadcházející válce.

Hlavní postavy
John Sheridan
Michael Garibaldi
Dr. Stephen Franklin
Susan Ivanova
Londo Mollari
Vedlejší postavy
narnský pilot #2
Antono Refa
reportér ISN
David Corwin
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevThe Long, Twilight Struggle (neoficiální název)
Původní názevThe Long, Twilight Struggle
Rok natočení1995
Premiéra1. srpna 1995
Typ epizodyStandardní epizoda
Autoři profilu epizody