plakát seriálu

Báječné dorty

(Fabulous Cakes)

Epizoda 1×01 – Las Vegas
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Už více než padesát let je Freedova cukrárna neodmyslitelnou součástí Las Vegas. Každá celebrita si v ní někdy nechala udělat dort. Založili ji prarodiče současného majitele. Městem původně jenom projížděli, ale dědeček si všiml poptávky po cukrovinkách – a už zůstali. V současné době denně prodají více než sedmdesát dortů. Tentokrát se na ně obrátí Terry Fator, hvězdný břichomluvec. Jeho bratr chystá oslavu narozenin a on pro něj chce něco pompézního. Dort, na kterém budou s bratrem ztvárněni jako populární břichomluvecké figurky, jež Fatora proslavily. Scéna bude z čokoládového dortu a máslového krému, téměř dva metry dlouhá a metr široká. Uprostřed budou přes metr vysoké figurky. Cukrářský tým má pouhé dva dny. Musí se soustředit na detaily, aby si figurky byly podobné. Vše musí být ze sladkostí. Je třeba pečlivě zvolit materiál, aby se dílo nerozpadlo. Cena dortu činí patnáct tisíc dolarů.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Dále se podíváme do cukrárny Caked. Majitelka Caroline chtěla být lékařkou, vystudovala chemii a biologii. Mířila na medicínu, ale rozmyslela si to. Prodala veškerý majetek a šla na kuchařskou školu. Teď bude muset maximálně využít svou zručnost – má vyrobit dort pro kamaráda. Obchoduje se suši a vymyslel si dort v podobě lodi s obrovským nákladem těchto pochoutek. Chce, aby byl výtvor co nejvěrnější. Vše musí být pochopitelně jedlé. Dort bude mít metrový průměr, ozdobí ho přes sto minidortů, cena překročí tisíce dolarů. Opět je na výrobu málo času, dort se má na party podávat už za dva dny. Caroline se obává, že nestihne vyrobit malé dortíky, a tak povolá asistentky.

U Freeda se mezitím práce komplikuje. Figurky nedrží pohromadě. Je třeba experimentovat a hledat pevnější suroviny.

Nakonec se podíváme do kasina. V hotelu Mandalay Bay Resort and Casino se šéfkuchař přes dorty nezastaví. Se svým týmem vyrábí až třicet tisíc cukrovinek a až sedmdesát velkých dortů týdně.

Nevěstě se ženichem dá ochutnat tři různé minidortíky. Shodnou se na čokoládovém s malinovou polevou. Ve všem dostane volnou ruku. Dort stojí dva tisíce dolarů.

V Caked tuhne korpus lodi a Caroline se chystá na detaily. U Freeda zase dodělávají figurky a tradičně nestíhají. Nakonec však dílo dokončí včas. Zbývá ještě opatrný převoz, aby se nepoškodil. Caroline termín nedodrží, má asi hodinu zpoždění...

Hlavní postavy
vypravěč
Informace k epizoděIMDb
Český názevLas Vegas
Původní názevLas Vegas
Rok natočení2010
Premiéra19. července 2010
Česká premiéra20. února 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka55 minut
Autoři profilu epizody