plakát seriálu

Banner of the Stars

(Seikai no Senki)

Názory uživatelů

Hvězdný prapor

Další série navázala takřka bezprostředně na vydařenou sérii první, přesto je znát pokrok v animaci, takže už si na své přijdou i skalní fanoušci propracované vizuální stránky, která v první seriálové řadě nebyla ani tak špatná, jako spíš nevyvážená. Hrdinové nám krapet dospěli, s plnoprávným začleněním do společnosti přišla i větší odpovědnost a rozvaha.

Děj se nyní odehrává takřka výhradně ve Vesmíru, Spojené lidstvo (Spojené státy?) zdaleka neřeklo své poslední slovo a Impérium Abh (japonské císařství?) se má co ohánět, aby uhájilo své postavení. Opravdu hodně se bojuje, Vesmír je naplněný, až přeplněný, laserovými paprsky, útočnými minami, vraky lodí a vzdor vakuu i výbuchy a hulákáním. Možná až příliš, trošku méně vesmírných bitev by efektu neublížilo.

O něco méně je romantiky, kdy vojenské povinnosti jiskření mezi Lafiel a Jintem příliš nepřejí. Až na závěr seriálu, ve kterém se za dramatických okolností závratná platonická l'amour opět projeví v plné síle za skutečně báječně scenáristicky zvládnutých souvislostí, takže dva poslední díly přece jen takřka vyrovnají všechny ty zdrženlivější předcházející.

Přebytek válčení, občasná nuda mezi ním a až moc dlouhé čekání na trochu toho erotického fluida mezi oběma hlavními hrdiny, mě však tentokrát vedou ke střízlivějšímu hodnocení.

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí