plakát seriálu

Batesův motel

(Bates Motel)

Epizoda 1×02 – Hezké město jsi vybrala, Normo... (Nice Town You Picked, Norma...)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Normu a Normana přijede navštívit Dylan, který se následně zabydlí v jejich novém domě, i když jsou Norma i Norman silně proti tomu. Normu později navštíví policie ohledně zmizení Keitha Summerse a Norman si se svou kamarádkou Emmou vyrazí na výlet k hoře Ladyface, o které se dozvěděli z tajné knížky, kterou Norman nalezl v jednom motelovém pokoji ukrytou pod kobercem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Normu a Normana přijede navštívit Dylan, nevlastní bratr Normana a syn Normy, protože přišel o svou práci a peníze a nemá, kde bydlet. I přes námitky bydlících se v jejich novém domě okamžitě zabydlí.

Normana toho dne čekal prapodivný zážitek při cestě do školy, kdy se na silnici objevil zběsilý řidič, ve kterém poznala jedna z Normanových kamarádek svého otce. Auto následně nabouralo do příkopu a všichni se k němu rozeběhli, aby zjistili, zda je její otec v pořádku. Místo toho zjistí, že muž není opilý, ale má silné popáleniny po celém těle a začíná upadat do kómatu.

Jakmile přijela k místu nehody policie, nalezli strážníci zaparkovanou dodávku Keitha Summerse, o které neměla Norma ani tušení a posléze lhala šerifovi, zda s ním někdy hovořila. To se ji ale nevyplatilo, jelikož ji večer přišel šerif opět navštívit a vyptával se ji na bývalého vlastníka motelu.

Emma objeví tajnou knížku s podivnými obrázky v Normanově pokoji a vezme si ji domu na prostudování. Objeví příběh o čtyřech Číňankách, které byly v Americe zneužívány a to v malé boudě kousek za White Pine Bay. Vydají se tam proto nalézt hrob jedné z dívek a místo toho objeví skryté marihuanové pole a dva chlapy, kteří je začnou pronásledovat s puškami. Při útěku naleznou onu boudu, ovšem nebudou mít čas se do ní podívat a poběží dál k autu.

Norma se bude vracet domů z města, když projede náměstím, kde se stala další podivná nehoda. Něčí zapálené tělo zavěšené na sloupu vyvolá obrovský rozruch a všechny přítomné, včetně Normy v autě, vyděsí.

Promo k epizodě
Hudba v epizoděvložit další píseň

Standing Still (Jewel)

Norma jede v autě do města.

Santa Monica (Everclear)

Norma jede do města a přepíná radio na tuto píseň, pak mluví se Shelbym.

This Guy's in Love with You (Herb Alpert)

Dylan popíjí a prohlíží si fotky.

Amie (Pure Prairie League)

Norma a Shelby na slavnosti.

Pony (Far)

Ve strip klubu.
Zajímavosti k epizoděvložit další zajímavost
Když Norma na konci epizody projíždí městem, spatří něčí hořící tělo zavěšené na sloupu.
Hlavní postavy
Norma Louise Bates
Norman Bates
Bradley Martin
Dylan Massett
Vedlejší postavy
Richard Slymore
Zach Shelby
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevHezké město jsi vybrala, Normo...
Původní názevNice Town You Picked, Norma...
Rok natočení2013
Premiéra25. března 2013
Česká premiéra16. ledna 2015
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka43 minut
Sledovanost premiéry2 840 000 diváků