Battlestar Galactica

Battlestar Galactica (Battlestar Galactica) — 2. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Domov, část 1.

Následujíc vedení prezidentky Roslinové a Toma Zareka se téměř třetina flotily oddělila od Galacticy a skočila zpět ke Kobolu. Na palubě Astral Queen vzniká napětí mezi Zarekem, šéfem bezpečnosti a Leem Adamou. Toto napětí vrcholí v okamžiku, kdy se Kara a Helo vrací z Capricy s těhotnou Sharon, kopií mrtvého Cylona, jenž se pokusil zabít komandéra Adamu.

zdroj: bsg.cz
(se svolením Deuse)

Roslinová vydá rozkaz vyhodit ji z přetlakové komory, ale rozmyslí si to poté, co zjistí, že je jejich nejlepší šancí na nalezení hrobky Athény a tím také k cestě na Zemi. Přestože Roslinová o Sharon velmi pochybuje, na povrchu Kobolu bude velmi důležitá. Se Zarekem a Meierem plánujícím další zradu se proroctví pomalu naplňuje do krvavé podoby.

Na palubě Galacticy, komandér Adama a plukovník Tigh zvažují své ztráty a snaží se vytvořit nové velení vojenské letky, která upadla do zmatku po útěku Kary a Leeho Adamy. Komandér Adama zvolí poručíka George 'Catmana' Birche jako nového CAGa. Birchův první den, jenž zahrnoval bojový výcvik a tankovací proceduru, skončil katastrofálně.

Po "nepohodlném" setkání s Duallou komandér zjišťuje, že neexistuje náhrada za lidi, které flotila ztratila. Rozkáže Raptorům, aby vzali jeho a malý tým zpět na povrch Kobolu, kde chce najít Roslinovou a Leeho, aby mohl opět sjednotit flotilu...
Hlavní postavy
Hostující hvězdy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

  • Český název
  • Původní název
  • Číslování
  • Premiéra
  • Česká premiéra
  • Odkaz na IMDb

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

megawir