plakát seriálu

Bedlam

(Bedlam)

Názory uživatelů

Bedlam

Bedlam je pro mě tak trochu zklamáním. Podle traileru jsem se těšila na pořádnou britskou duchařinu a místo toho jsem doslala trochu strašidelnější Ghost whisperer.
Bedlam je prvním původním seriálem stanice Sky Living, která převážně vysílá americké seriály. Proto se možná Bedlam snaží vypadat co nejméně britsky, ať už se to týká výběru herců nebo tím, že postavy nejsou příliš propracované. Většina britských seriálů si potrpí na dobrý výběr herců, ale tady mám pocit, že casting snad probíhal v modelingové agentuře. Herci jsou velmi atraktivní, ale hrát moc neumí. Co se týká postav - Kate je nesympatická a sobecká osoba, Molly je přehnaně milá a ochotná všem pomáhat, Ryan je divný a Jed většinu života prožil v blázinci. Jedinou sympatickou a inteligentní postavou pro mě zůstává hlavní záporák Warren.
Líbí se mi nápad přeměnit bývalou psychiatrickou léčebnu na dům s nájemními byty. Seriál si tak zachovává ponurou a tísnivou atmosféru právě proto, že se většina scén odehrává v blázinci, který se navíc ještě rekonstruuje. Byty jsou opravdu velmi luxusní a docela by mě zajímalo, kde nájemníci berou peníze na nájem, protože zřejmě nikdo z nich nepracuje.
Hodně se mi líbí úvodní znělka. Jinak samotné díly jsou docela stereotypní. Objeví se nový nájemník, pronásleduje ho duch, který mu chce ublížit, pak přijde na scénu Jed a všechno vyřeší. A ten poslední díl, co to jako mělo být?
Duchové silně připomínají démony ze Supernatural a umí nějakým záhadným způsobem nájemníky přenášet na jiná místa a fyzicky jim ubližovat. Pro britské seriály je typický rychlý děj vtěsnaný obvykle do 6 dílů, ale tady se ty díly občas hodně vlečou. Bedlam se snaží svézt na úspěšné vlně seriálů jako Being Human, ale podle mě mu něco prostě chybí. Chybí mu odpovědi alespoň na některé otázky, které každým dílem přibývají. Z hlediska žánru (nemám ráda malé mrtvé tmavovlasé holčičky:-) pro mě ale Bedlam ještě stále zůstává nadprůměr.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
83 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Bedlam Heights or Brightmore

Prvú sériu som si obľúbila (najme Jeda) a preto som sa tešila, keď som zistila, že bude aj druhá. Čo ma však zamrzelo a čoho som sa bála bolo kompletné preobsadenie postáv.
Prvá séria skončila dosť otvorené a položila plno otázok. Na začiatku tej druhej na ne akože odpovedali a to bolo všetko (niektorými odpoveďami som bola prekvapená najme s tou o Molly). Druhá séria má svoj vlastný dej, postavy a záhadu. Spočiatku som sa toho bála a trošku ma to štvalo, no postupne som si na to všetko navykla a zapáčilo sa mi to. Z nových postáv som si obľúbila Elie a Maxa. Postava Kieri mi prišla zbytočná a jej pôsobenie tam mi zmysel nedávalo, kludne by som ju oželela. Diely sa síce nejak moc od seba neodlišovali, no aj napriek tomu sa mi páčili a bolo medzi nimi aj väčšie prepojenie.
Plus ma seriál u mňa aj za intro. Koniec druhej série svojím spôsobom odpovedal na nejaké nezodpovedané otázky z jednotky a položil ďalšie.Ostáva len dúfať (aspoň u mňa),že seriál bude pokračovať aj treťou sériou

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Bedlam

No...těšila jsem se na pořádný duchařský seriál, ale Bedlam mě trochu zklamal.
V první řadě bylo všechno postavené na hlavu, spoustu věcí zůstalo nevysvětlených a doteď jsem nepochopila co se stalo v závěru. Předpokládala jsem, že se vše objasní v 2. sérii, ale čekalo mě nemilé překvapení, jelikož z první řady zustaly jen 2 postavy a tak celý děj začal zase odznovu. Aspoň, že 2. série už měla hlavu a patu a bylo jasné o co jde.

60 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Shitlam

Místy mi to připomínalo televizní hrůzy domácí provenience, navíc všichni vypadají jako odpad z nějakého konkurzu MTV. Prostě Sky není BBC ani náhodou.

20 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Bedlam - Aneb ať žijí duchové

Prim toho seriálu hraje jednoznačně opravdu hutná atmosféra bývalého blázince, kde nyní vznikají moderní byty na bydlení. S čím ovšem ale nikdo nepočítal, jsou duchové mrtvých pacientů, kteří ne vždy umírali přirozenou smrtí. První série nemá chybu a člověk děj doslova hltá. Druhá řada je bohužel skoro s kompletně jiným obsazením, tudíž si člověk musí zvyknout na nové tváře, i tak si ale seriál kvalitu drží a Britové opět nezklamali.

90 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé