plakát seriálu

Being Mary Jane

(Being Mary Jane)

Epizoda 1×01 – Pilot
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mary Jane Paul je mladá, krásná a úspěšná moderátorka oblíbeného televizního pořadu. Její život se na první pohled zdá dokonalý. Jenže ani krásný dům a našlápnutá kariéra nejsou všechno. Nejen, že se Mary Jane musí vypořádat s rodinými starostmi, postrádá také jednu věc, bez které lze jen těžko žít. Lásku. A když už se zdá, že jí konečně našla, přichází rána pod pás.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Jsou dvě hodiny ráno a někdo buší na dveře. Mary Jane popadne baseballovou pálku a jde zjistit co se děje. Před dveřmi stojí na mol opilý Andre a snaží se Mary Jane přesvědčit, aby ho pustila dovnitř. Omlouvá se, že se hned neozval, ale musel jí prostě vidět. Mary Jane se nechá přesvědčit a pustí Andreho dovnitř. Druhý den ráno Mary Jane sbírá ze země Andreho oblečení a šlápne na jeho snubní prsten. Neměla tušení, že je Andre ženatý a tak se rozčílí a vyhodí ho z domu.

Když Mary Jane dorazí do práce, porada je už skoro u konce. Od Kary se dozvídá, že vedení zamítlo příběh, ze kterého chtěla udělat reportáž ve své talkshow. Do toho všeho jí neustále volá její nemocná matka, která se doma nudí a chce si povídat.

Později se celá rodina Mary Jane sejde v domě rodičů, aby oslavili narozeniny jejich matky. Situace se vyhrotí, když matka při sfoukávání svíček na dortu dostane záchvat kašle. Mary Jane si myslí, že vinu za matčin nezlepšující se zdravotní stav nese její starší bratr Patrick a nepřidá k tomu ani fakt, že jí opět požádá o peníze. K tomu všemu se později dozvídá, že její neteř Niecy je opět těhotná.

Po náročném dni si chce Mary Jane udělat radost a tak se vydá do kamarádčina obchodu s luxusní obuví. Už je po zavírací době a obě dvě se dobře baví, najednou ale někdo klepe na dveře. Z pozdních návštěvníků se vyklube Andre s manželkou Avery.

Druhý den po práci veze Mary Jane těhotnou Niecy na vyšetření ke své známé gynekoložce. Cestou zpět se s Niecy baví o tom, jak by měla žít svůj život, ale to co se dozví, jí hodně rozruší. Zastaví u krajnice, aby se mohla soustředit na jejich rozhovor. Ve stejný moment si ale všimne Andreho manželky Avery, která právě vchází do blízkého obchodu. Rozhodne se jít za ní a říct jí o svém poměru s Andrem.

Je večer a Mary Jane peče dort na oslavu Niecyina miminka. V televizi zrovna běží spot o matce a jejím dítěti a Mary Jane to rozruší. Sama by si už přála rodinu, ale ten pravý muž je stále v nedohlednu. Má za sebou náročný den a nemůže spát. Aby zahnala chmurné myšlenky, vydá se do práce.

Když se dívá na materiály k příběhu, který jí vedení zamítlo, ozve se pípnutí zprávy na Facebooku. Je to David, její bývalý přítel, a chce se sejít. Co jiného by mohlo být pro nezadanou ženu lepší odreagování než trocha nezávazného sexu? Mary Jane souhlasí s Davidovým návrhem na pozdní večeři. Když ale přijíždí na smluvené místo, všechno si rozmyslí. Zavolá Davidovi a večeři zruší. Poprosí ho, jestli by jako dospělí lidé nemohli nazývat věci pravými jmény. Večeři večeří a příležitostný sex příležitostným sexem.

Další den Mary Jane pořádá oslavu Niecyina miminka. Všechno jde podle plánu až do té doby, než si Mary Jane uvědomí, že peníze, které po ní chtěl její bratr, byly na kočárek pro Niecyino dítě. Večer toho dne na ni čeká další překvapení. David sice s její prosbou souhlasil, rozhodně se ale nenechal odradit. Objevil se u jejích dveří s pytlíkem chipsů, omáčkou a návrhem na nezávazný sex. Mary Jane se nenechá dlouho přemlouvat a pouští Davida dovnitř.

Hlavní postavy
Mary Jane Paul
Vedlejší postavy
Dr. Lisa Hudson
Mark Bradley
Helen Patterson
Andre Daniels
Patrick Patterson
Paul Patterson - Jr.
Paul Patterson - Sr.
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2013
Premiéra2. července 2013
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka60 minut
Sledovanost premiéry4 010 000 diváků (2,00 rating ve skupině 18-49)
Autoři profilu epizody