plakát seriálu

Beverly Hills 90210

(Beverly Hills 90210)

Epizoda 1×09 – Romantika (Isn't It Romantic?)
99 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dylan opravuje s Brandonem auto. Brenda ho zastihne nahého ve sprše a přijme jeho pozvání do kina na staré filmy. Do kina jde i Brandon a pak jdou všichni k Dylanovi a pouští si hudbu. Brenda tvrdí Kelly, že jsou s Dylanem jen kamarádi. Kelly tvrdí, že u Dylana nikdy nejde jen o kamarádství.

Ve škole se chystá seminář sexuální výchovy. Scott se bojí, že ho tam rodiče nepustí. Brandon je nemocný, tak jde Brenda s Dylanem do kina sama. Jimovi se to nelíbí, protože Dylanův otec je ve finančních kruzích známý podvodník. Brenda jde k Dylanovi domů a tam je jeho otec. Dylan se s ním pohádá a pak křičí i na Brendu. Brenda má z něj strach, Dylan se jí omlouvá a začnou se líbat.

Kelly chce Brendu připravit na sex s Dylanem a radí jí antikoncepci. Brenda se chce scházet s Dylanem a Jim je proti a chce, aby mu Brandon vzkázal, že má nechat jejich rodinu na pokoji. Kelly radí Brendě, aby doma lhala a strávila noc s Dylanem. Brandon je na Dylana naštvaný, protože si myslí, že se s Brendou chce jen vyspat. Kelly s Donnou připravují Brendu na rande s Dylanem. Brenda čeká před kinem, ale Dylan nepřijde. Brenda nechápe proč a propláče celý víkend. Brandon žádá od Dylana vysvětlení, ale ten o tom nechce mluvit.

Profesor Krovnitz nemůže jet na letiště pro lektorku sexuální výchovy a Steve se nabízí, že ji na letišti vyzvedne. Před lektorkou pak předstírá, že je profesor Krovnitz a flirtuje s ní.

Dylan přijíždí za Brendou, aby se jí omluvil. Vysvětluje, že nemohl přijet, protože na jeho otce byla vydaná žaloba a on mu pomáhal balit. Jim Walsh přichází domů a je naštvaný, když tam vidí Dylana. Brenda ho nakonec uklidní a přesvědčí ho, že jí může věřit.

Lektorka se na semináři svěřuje studentům, že má AIDS a radí jim, aby si dávali pozor. Steve se lektorce omlouvá za své chování. Brenda zjišťuje, že se Dylan při sexu nechránil a chce, aby si nechal udělat test.

Hlavní postavy
Kelly Taylor
Donna Martin
Steve Sanders
David Silver
Brandon Walsh
Dylan McKay
Andrea Zuckerman
Cindy Walsh
Brenda Walsh
Vedlejší postavy
Scott Scanlon
Stacy Sloan
Mr. Kravitz
Jack McKay
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevRomantika
Původní názevIsn't It Romantic?
Rok natočení1991
Premiéra3. ledna 1991
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody