plakát seriálu

Beze stopy

(Without a Trace)

Epizoda 6×07 – Absalom
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Mezi Tomem Sweeneyem a Allenem Hayesem dojde v průběhu vysokoškolské přednášky ke sporu nad vězeňskou reformou, který přeroste ve rvačku. Tu následně jedna ze studentek nafotí na mobil a Tom ji najde při svém nočním surfování na internetu. Poté odchází z pokoje a od té chvíle je nezvěstný. V jeho pokoji naleznou vyšetřovatelé nacistickou pásku na rukáv a v počítači nenávistné rasistické e-maily, které pravděpodobně vyvolala nahrávka. Tomova přítelkyně Rachel však tvrdí, že Tom rasista není, pouze byl v poslední době divný, dokonce s ní neslavil ani výročí a žádal ji o tři dny, aby mohl něco vyřešit.

Ukazuje se, že Tom volal Allenovi a domluvil si s ním schůzku, na kterou ale podle záznamu z kamer Allen nepřišel, zato je z nahrávky patrné, že s Tomem mluvil jakýsi starší černoch, který ho poté vtlačil do auta. Z dalšího vyšetřování policisté zjistí, že za Tomovým zmizením jsou dávné rodinné tajemství.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Tom od své matky zjišťuje, že Jim není jeho biologickým otcem. Ale je jím bohatý černošský muž Arthur Riggs, který ho původně vtáhl do auta. Později najdou Riggse s kufříkem se sto tisíci dolary. Jenže on mu neublížil jen se s ním pohádal a Tom poté od něj odešel. Přizná, že mu před hodinou a půl volali únosci. Nakonec najdou Toma zbitého na pokoji jeho kamaráda, který potřeboval peníze a Toma do nahrání únosu vlákal. Jenže tom později nechtěl pokračovat.

Hlavní postavy
Jack Malone
Samantha Spade
Danny Taylor
Elena Delgado
Martin Fitzgerald
Vedlejší postavy
Dean Jim Packard
Nathan Riggs
Lisa Nakamura
Taryn Riggs
Hudson University Student
Allen Hayes
Brian Epstein
Jim Sweeney
Tom Sweeney
Gail Sweeney
Female Student
Seven-year-old Tom
technik
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevAbsalom
Původní názevAbsalom
Rok natočení2007
Premiéra15. listopadu 2007
Česká premiéra18. června 2008
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka42 minut
Sledovanost premiéry14 410 000 diváků
Autoři profilu epizody