plakát seriálu

Black Lagoon

(Burakku ragûn)

Epizoda 1×02 – Mangrove Heaven
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Posádka Black Lagoonu se na moři dostává do svízelné situace, když je zahnána do úzkých najatými žoldáky, kteří mají kvůli firmě Asahi Industries zničit důkazy o její činnosti a pokud možno získat zpět uniklé informace. Situace se zdá být bezvýchodnou, Rock však náhle přichází se zdánlivě nerealizovatelným bláznivým nápadem.

Pozor následuje podrobný obsah včetně spoilerů

Torpédovka Black Lagoon je manévrováním bitevní helikoptéry zahnána do pasti v ústí sladkovodního toku. Velitel žoldáků a zároveň pilot stroje Meyer si chce bezvýchodnost postavení posádky člunu řádně vychutnat a čeká, až bude člun s osádkou třesoucí se strachy nucen obrátit zpět na moře, aby ho v tu chvíli smetl z vodní hladiny.

Ředitel oddělení Asahi Industries Kageyama, odpovědný za ztracené informace, je osobně vyslán, aby na choulostivou situaci na místě dohlédl.

Když už se zdá být osud posádky Black Lagoonu zpečetěn a šéf Dutch, informatik Benny a pistolnice Revy se smiřují s temným osudem, přichází Rock se silně nerealistickým, avšak jediným možným, řešením. Využít kinetické energie rychlého torpédového člunu, nakloněné roviny paluby zpola potopeného vraku u ústí řeky před stanovištěm helikoptéry, a výzbroje dvou torpéd na palubě člunu.

Ač celá posádka o vyhlídkách plánu silně pochybuje, nezbývá jí, než se alespoň pokusit. Štěstí všem přeje, i když nikoliv bez následků, plán nakonec vychází, Meyer i s helikoptérou je zlikvidován, Black Lagoon má volnou cestu a Rock získává jakýsi respekt.

Black Lagoon, incidentem řádně pocuchán, přistává na smluveném místě a posádka předává velitelce polovojenské ruské mafie Balalajce disk s ožehavými daty. Ta obratem sjednává s Kageyamou obchodní schůzku v režii Hotelu Moskva. Kageyma na podmínky přistupuje a nabízí Rokurovi místo ve svém voze, aby se vrátil zpět k firmě do Japonska. Rock však nemůže zapomenout na zaměstnavatelovu zradu, kdy ho firma ve svém zájmu hodlala chladně obětovat a odmítá. Kageyma krčí rameny, odjíždí. Rock stojí na nábřeží, rozcuchaný, s košilí napůl vytaženou z kalhot, s kravatou s uzlem kdesi u druhého utrženého knoflíku a rozmýšlí, co dál. V záři zapadajícího slunce, proti panoramatu racků a Jihočínského moře, mu padne zrak na stranou postávajícího Dutche, Bennyho a usmívající se Revy...

Hlavní postavy
Vedlejší postavy
E.O. Captain
Vice President
EO Company Captain
Kageyama
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevMangrove Heaven (neoficiální název)
Původní názevMangrove Heaven
Rok natočení2006
Premiéra15. dubna 2006
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka24 minut
Autoři profilu epizody