plakát seriálu

Black Lagoon

(Burakku ragûn)

Názory uživatelů

Podsvětí

Proč zaujalo spořádaného člověka násilí? Okajima je prostě unavenej každodenní rutinou, že ho setkání se tříčlennou posádku pracující v podsvětí prostě zaujme. Dostává se tzv. do jiné dimenze krve a násilí, nikdo si nebere servítky. Okajima se drží myšlenky, že ho to natolik nezmění, což je pro něj první jízdenka k tomu, aby do toho spadl rovnýma nohama.
Revy je poznamenána životem a dost zlým zacházením, nechtěla se nadále skrývat a bát se o svůj život. Vybudovala si pověst šílené pistolnice, ale i tak ji dokáže Okajima rozhodit.
Hudba k tomuto anime je prostě bomba a dost se k tomu hodí, nedokáži si představit toto anime s jinou hudbou a dost mu to pomáhá.

80 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Revy to jistí

Roanapura - na první pohled poklidné přímořské městečko v Jihočinském moři, není tím, za co se vydává.

Hlavní hrdina, Rokuro ’Rock’ Okajima, zaměstnanec firmy Asahi Industries se dostává do velkého problému, když ho unese tříčlenná posádka torpédového člunu Black Lagoon, protože mu byl svěřen disk s hodnotným tajnými informacemi. Rock se domnívá, že ho jeho nenáviděný šéf zachrání z rukou pirátů, ale jeho šéf se ho zřekne a najímá bandu nájemných žoldáků, aby ziskali disk zpět...

Rock se nakonec přidává k Black Lagoonu, a tím začíná i jeho příběh. Tento japonský mužíček je mi od prvniho do posledního dílu velice nesympatický, takže jsem ho začala i nenávidět. Rock, který doposud žil normální život a měl normální práci, zjištuje šokující pravdu o skutečném světě. Pomalu si začíná uvědomovat, že jeho optimistický pohled na svěť se začíná rozpadat, když se setkává s jihoamerickými neofašisty, hongongskou triádou, polovojenskou ruskou mafií Hotel Moskva a zkorumpovanými politiky s policíí. Myslela jsem si, ze z města uteče, ale on z nějakých nepochopitelných důvodů zůstává a společně s Black Lagoonem čelí samotné Smrti.

Za druhou barikádou pomyslných stran se nachází člen Black Lagoonu Revy, která je považována za jednu ze tří nejděsivějších žen na světě, díku jejíme umění zacházet se zbraněmi. Právě díky tomu se jí začalo říkat ’Dvouruká', protože používá dvě pistole. Tato tvrďačka si mě podmanila svými sarkastickými a trefnými poznámka, morbidním humorem a krvavou minulostí. Kdyby nebylo jí, anime by ztratilo to ’něco’, co mu propůjčuje jedinečnost.

Toto anime zdařile sabotuje spisovnovné výrazy a rozhodně neplítvá vulgárními slovy, které se dokonale hodí pro tento druh anime.

Doporučuji!

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

To se musí vidět...

...tak amorální, nevýchovný a poněkud vulgární seriál, aby člověk pohledal. Ne, nejedná se o žádný klon South Parku, který je přece jen ujetý a sprostý snad až přespříliš. Black Lagoon má příběh, skvělou animaci, zdařilou atmosféru akce a stylové zábavy a na hraně vulgarity jen tak obratně balancuje.

Tedy nabízí pobavení alespoň těm, co se rádi odvážou a nekoukají při tom na nějakou tu kapku krve z cizího a vlastní drsné slovíčko, takže vlastně většině z nás ;)

Exotická lokace do hříšného města Roanapury, parafráze na moderní pirátství a hravé zacházení se životem a se smrtí se značnou nadsázkou, činí ze seriálu a jeho pokračování lahůdku svého druhu.

100 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk