Black Sails

Black Sails (Black Sails) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Tetišeri

27. srpna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
80 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Je to síla!

Tenhle seriál by se mohl také jmenovat Jeden zmetek větší než druhý. Když už si myslíte, že jste viděli všechno ze sexu, násilí, zrady, chamtivosti, pragmatismu a oportunismu, sociopatů a psychopatů, přijde další a ještě horší ukázka z tohoto oboru. Ale divák otrne, divák se přizpůsobí, občas si řekne -ale fuj! - a je zvědavý na další propletence osudů protagonistů.
Něčím mi Black Sails připomínají Vikings. Snad tím, jak se dá o ohavném tématu natočit dobrý seriál? Úvodními titulky?
Jinak - moře krásné, lodě nádherné, piráti krutí a všude špína - okolo lidí i v nich. Když už si myslíte, že se objevila jiskřička dobra, piráti či politici nezklamou a vaši důvěru s lehkostí zklamou.
Nemohu jinak, dávám A.
Po shlédnutí poslední řady konstatuji, že to šlo všechno s kopce. Ubylo akce, přibylo planých řečí.
Závěrečný díl, pro ten mám hezký výraz- ježkovy voči!
Odebírám A rating a snižuji ve shodě se snižující se úrovní procenta. Mrzí mne to, ale tvůrci si neměli tolik šlehat.Tentokrát zklamali oni.

Avatar uživatele
maikush222

29. února 2016

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

No páni

Byli chvíle, kdy jsem se do seriálu nutila. Teď? Jen čekám na další díly.
Atmosféra prostředí, ve kterém se celý příběh odehrává je krásná a příjemná. Co je pro mě však největší bohatství seriálu? Postavy. Propracované charaktery, které vás vtáhnou do děje svojí přesvědčivostí a komplikovaností. Toby Stephens jako kapitán Flint je surový, ambiciózní a zkušený taktik, bez kterého by se seriál neobešel. Stejně tak občas obdivuji i Johna Silvera, který se Flintovi v některých kvalitách může rovnat. Některé postavy ráda nemám, ale oceňuji, že jsou tam od začátku a pořád je neobnovují, jak je to dnes hitem. Ještě bych zmínila provedení některých scén, kde vás až zaskočí tím, jak se ani nepokusili vás napínat a přejdou k akci.
Je to jeden z nejkvalitnějších seriálů a přesto není známý a oceňovaný jako GoT nebo Vikings. Mně osobně už dokázal, že je mnohdy i lepší.

Avatar uživatele
tomsn40

30. června 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Nejlepší seriáloví piráti všech dob?? Tak určitě!

75.5% Really??? Vypadá to že tzv. seriáloví nadšenci, neumí ocenit kvalitní seriál!!! Je fakt že to nemá na seriály typu: Vikings, Got.. Ale aspoň těch 80% by měl tento seriál, s přehledem dosáhnout :) Proč? Už jenom kvůli tomu, jaký výkon podává výborný Toby Stephens! Takhle jsem si přesně představoval piráta! Většina si představí typka, s vousy až po hruď. Ale Kapitán Flint ukazuje, že k tomu aby jste byli skvělí piráti, vousy nepotřebujete!!! :D Je to prostě borec, a jedna z mých Top postav, v celém seriálovém universu :) Ostatní mu ale slušně sekundují. Charles Vane je vyložený drsňák, kterého si buď zamilujete, nebo mu budete přát blízkou smrt :) Jack Rackham (Calico Jack(NE! tohle není spoiler, ale historie!!)) je taky slušně intrikující týpek, který má tu nejlepší ochránkyni (a nejen to :D) na světě!)... Je fakt že příběh se občas vleče, a někdy se stane událost, která nemá v příběhu vlastně žádný důvod. Ale to vůbec nevadí... Protože piráti jsou už samo o sobě zajímavé téma. A já osobně hltám každou chvíli tohoto skvostu, s otevřenými ústy! :) No, a teď ty zápory :( Většina ženských postav leze, upřímně na nervy. A některé jsou dobré fakt jen na to jedno (toho tam je víc než dost! Jestli to je dobře, nebo špatně. To musíte posoudit každý sám :)) Dále námořní bitvy. Některé jsou prostě k smíchu. Bohužel :( Hlavně ta na konci první série... Ovšem finále druhé série, to plně vynahradilo! Nechci moc spoilerovat. Ale já to napsat musím, takže menší SPOILER!!! bombardováni města bylo luxusní!!!

Ti co neshlédli ani první díl, měli by se stydět protože tohle je hned po Spartacovi druhé nejlepší dílo stanice STARZ (no fajn, dělí se o to místo s Da Vincis demons :)..

Avatar uživatele
rodrik

1. dubna 2015

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

zlato, more, vietor, lode, ženy a Rum

týchto 6 slov z názvu samozrejme nestačí k opisu dobrodružstiev, intríg, odvážnych plánov, bojových vs erotických scén a mnoho ďalších vizuálnych zážitkov.
Kto niekedy hral PC hry ako Port Roayle, Tortuga... si príde na svoje. Vždy keď vyjde nový diel tohto úžasného seriálu mám taký, malý sviatok sám pre seba.
Niekde vo mne prebúdza túžbu nechať všetko tak a nechať sa unášať morskými prúdmi a vetrom atlantiku...

Avatar uživatele
Greatsun

6. srpna 2014

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Cháska pirátská

Líbí se mi. A to nejen kvůli tomu, že jsou zde velmi dobře vykreslené jednotlivé postavy. Jsou to lidé jako kdokoliv jiný. Každý má své motivy, které jsou někdy jasné a někdy méně. Přesně jako v našem běžném životě.
Poslední díl první série má skvěle vygradované napětí. Takové pnutí co bude dál jsem už dlouho nezažíval. Jen tak dál. Pirátská vlajka ať vlaje!

Avatar uživatele
R2211

21. března 2017

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Má to všechno

Tento seriál mě velice zaujal tématem který mezi seriály chybí. Piráti na moři bez vymožeností všech vychytávek dnešní doby. Žádně laserové zaměřovače atd.

Velice propracovaný vývoj hlavních postav počínaje Flintem přes Silvera a konče Billym. Skvěle zapracovaná osoba kapitána Teache a nelze opomenout kapitáne Vanea (mimochodem veliký oblíbenec mé manželky :-))

Seriál je gradován ke konečnému vyvrcholení a divák se při objevení titulků hned těší na další díl, což by u správného seriálu mělo být.

Tento seriál má vše co má mít, tak aby zaujal velkou diváckou základnu.

Všem bych ho doporučil a je škoda, že čtvrtou sérií má končit. Na druhou stranu pokračovat tak aby vše pokračovalo nuceně je zbytečné a degradovalo by to příběh, který nbyl už odvysílán.

Avatar uživatele
Lucig

3. února 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Jednou jsi nahoře...

Pirátská sága jak má být, oblíbila jsem si ji od prvního dílu a už mě nepustila.
Postavy jsou skvěle herecky obsazené, pěkně vykreslené charaktery s přesvědčivými motivy, málokdo je černobílý. Člověk si je zamiluje, i když je to vesměs banda sociopatů, kteří k dosažení svých cílů a vizí používají střídavě sex, násilí a intriky. Téměř každý díl by se dalo sázet, kdo koho zradí či podrazí (nebo rovnou podřízne), ale naopak i podrží či zachrání.
Děj je docela zhuštěný, situace postav se stále otáčí a mění, člověk tam neví dne ani hodiny a tak kouká dál a dál se zatajeným dechem.
Přestože romantické téma svádí, není seriál plný klišé, zápletky jsou uvěřitelné a chytře napsané. Cílem evidentně není držet se dobových reálií na sto procent, zábava, efekt a současné vnímání rolí má trochu přednost, ale ne zase tolik, aby to moc bolelo. Pokud si seriál udrží současnou úroveň (a nezabijou mi Charlese či Jacka), se mnou může počítat :).
Jen ty obrovské prodlevy mezi řadami, to je mor...

Avatar uživatele
DomINO

30. ledna 2016

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Preč so stereotypmi!

Seriál som začal pozerať ešte len nedávno a jednoducho sa ho neviem nabažiť. Všetci poznáme také seriály, ktoré si pridáme a potom ich pozeráme iba zo zotrvačnosti, keď máme chuť. Na Black Sails mám chuť stále. Dokonca mám po pozeraní častí vždy chuť zahrať si nejakú pirátsku hru :D
Je tam boj a akcia, ale nie toľko koľko by ste čakali ( napriek tomu, že v tom má prsty Michael Bay). Dokonca sa vás možno na začiatku prekvapí množstvo bojov v pirátskom seriály.
Sú tam intrigy, hrozne veľa. Každú chvíľu môžte očakávať, že vás naserie vaša obľúbená postava. Vývoj postáv je veľmi pekne vyobrazený, je možné, že každou časťou budete držať palce niekomu inému.
Deťom seriál určite neodporúčam. Sexu je tam až až. Vzťahy sú popretkávané, milostných trojuholníkov je tam neúrekom.
Napriek tomu seriál nie je len o sexe, krvi a vode, ako by ste pri pirátskom seriály čakali. Prekvapí vás hraním na city i hlbokými myšlienkami.
Humor? Počkajte si na to, v akých vážnych situáciách ho tam perfektne zakomponovali.
A s ukončovaniami sérií to jednoducho vedia, koniec druhej série ma donútil napísať tento názor. Môj prvý na SZ :D Dávam 100% napriek tomu, že vždy je priestor na zlepšenie. Rozhodne odporúčam

Avatar uživatele
bary

19. ledna 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
58 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 12 lidí

Na plné plachty....

Ať se dívám na pravobok či levobok v Tv nevidím žádný pirátský seriál. Konkurence tedy žádná a seriál připlul do neokoukaných vod. Pokud tedy nepočítáte různé filmy čí hry. V televizi se však jedná o zajmavý a podle pilotu i dráhy a odvážný kousek. Pilot má zhruba hodinu, plus mínus nějaké ty sekundy. Za tu to dobu předvedl bitvu na moří, mocenské čachry a ke konci i komorní rvačku mezi chlapy. Nesmím, zapomenou ani na erotické scény, které k tomu to typu seriálu prostě patří jako sprostá slova a shnilé zuby. Pokut jste fandy různých pirátských filmů, nic vás nedokáže vyvést z míry. Přesto pilot je zábavný a má správnou pirátskou energii. Seriál se drží prozatím reálnosti obyčejného světa, takže tady kouzelné kompasy či vesmírnou technologii nečekejte. Což se mi líbí. Atmosféra je skvělá zvlášť prvních 10 min. vás zaručeně dostane. Potom však příchozí odlehčení a celkově hutná a temná atmosféra se vytrácí. Postavy jsou sympatické a u nikoho jsem neměl vyloženě pocit vyhodit ho z lodě. Děj je jednoduše klasický o nalezení bohatství. No, vlastně nic víc se ani čekat nedalo. Triky jsou kvalitní jako rekvizity či kostýmy. Výprava se povedla za jedna. Kamera i střihy jsou místy zajmavé a už se těším, co nám tvůrci předvedou příště. S přáním dovolené v Karibiku……….

Avatar uživatele
Vojťas

22. prosince 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Syroví piráti

8-dílná úvodní série nového pirátského seriálu se poměrně povedla. Vzhledem k tomu, že o 2. řadě bylo rozhodnuto ještě před vysíláním prvního dílu, čekal jsem větší "boom" - a vůbec v produkci TV STARZ, která mě nemálokrát vyrazila dech. Nevadí, koukat se na to dá a jako fanoušek této stanice si samozřejmě druhou řadu nenechám ujít. Doufám ve více lodních bitev, které jsou správně syrové. 70% [2. série BUDE]

Avatar uživatele
VanThomass

11. dubna 2014

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Black Sails

Po perfektním původním seriálu Spartacus, jsem od Starz čekal něco podobného i u Black Sails. Po první řadě ale musím říct, že seriál zůstal celkem hodně za mým očekáváním a ačkoliv není vyloženě špatný, tak ani podle mě nijak zvlášť nevyčnívá, aby si člověk řekl, jo to je fakt bomba. Vzhledem k pouze 8 dílům první série doporučuji se mrknout a nechť si každý udělá názor sám ;-)

Avatar uživatele
Eshive

4. října 2014

43 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
43 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Dá se na to dívat

Ale žádná pecka to není. Líbili se mi docela herci, kteří jsou dobře do svých rolí obsazení. Mínusové body ale dávám (bohužel) hlavní postavě a to Silverovi, protože takovému žvanilovi jsem měl při každém díle sto chutí vyliskat. Ale jak říkám.. piráti teď letí a tihle jsou takoví sympaťáci.

Avatar uživatele
Regisx

26. ledna 2014

7 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
20 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 15 lidí

Tak uvidíme

PO shlédnutí pilotu nevím co říct :) Ale dám tomu ještě šanci, možná se to někam rozběhne, zatím tedy nic moc.