Black Summer

Black Summer (Black Summer) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
_-0-_

24. dubna 2019

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

FORMA HODNÁ ZOMBIE AKCE 21. STOLETÍ

Seriál využívá mnoha možností, které mu dává technologie šíření - streaming. Jednotná stopáž (protože se nemusí dodržet vysílací schema) je přežitek - díly trvají 20-40 minut, děj episod je navíc rozsekaný na jednotlivé kapitoly, oddělené úvodním textem. V rámci nižších nákladů je použito levnější herecké obsazení, vizuál nese značné stopy po postprodukčních zásazích, děj vykazuje nelinearity (pravděpodobně kvůli potenciálním vyšším nákladům na "spojovací scény"), hudební podkreslení je často nahrazeno ruchy, střih je značně minimalistický. Za zmínku stojí absence stupidních vatoidních dialogů, kterými režie často krmí diváky, aby prodloužila stopáž. Skvělá kamera vytváří atmosféru a vtahuje diváka do děje.

Zombíci jsou proklatě rychlí, obtížně zneškodnitelní a značně agresivní. Jednotlivé postavy se chovají značně chaoticky (popravdě, kdo by se tak nechoval v postapo anarchii a nebyl pod vlivem PTSD). Děj opakovaně graduje, klasická morálka se stává přežitkem. Jediným výrazným záporem(?) jsou poslední minuty series finale - s vysvětlením se scénáristé v další řadě značně zapotí.

Akce, akce a akce - ale to není špatně. Black Summer má bavit a to bezesporu dělá. Řekl bych že lépe (méně okoukaně, zdlouhavě a nudno-ukecaně) než Walking Dead v posledních řadách.

Drtivý nástup společností, které streamují videoprodukci, ukazuje budoucnost - neodvratný odchod klasických televizí do propadliště dějin. Šíření obsahu pomocí terestriálního, satelitního a kabelového vysílání je odsouzeno k zániku.

Velcí hráči na trhu (HBO, Netflix, Amazon...) investují miliardy dolarů do produkce "televizních" pořadů, které jsou nezřídka na kvalitativně vyšší úrovni, než srovnatelné pořady klasických televizí. Black Summer je typickou ukázkou kudy půjde vývoj, který nepochybně přinese nové formy seriálů.

Avatar uživatele
Peeweena

13. dubna 2019

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Uff

UFF! Jedno velké uff.

Jakože, Z - Nation mě pohltil, byla to naprostá bomba, humor, napětí, nic tomu nechybělo. Konec jsem oplakala, ale dle mého to skončilo akorát. O Black Summer jsem četla, že se chystá, ale bližší info mne minulo. A dnes ráno zapnu Netflix a hned na mě vyběhne : BLACK SUMMER WATCH NOW.

Nesmírná radost, přítel na mě koukal jak na blázna :D.

Nicméně tím mé nadšení zmizelo. Co to sakra bylo? Skoro se tam nemluvilo, příšerně natočené, absolutně zmatené, přeskakování ve scénách.

Dokoukala jsem to tedy celé, ale protože jsem doufala, že to nakonec dostane celé smysl. Nedostalo

Škoda.

Avatar uživatele
F.Valek

13. dubna 2019

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Kill me but never bring me back...

Upřímně řečeno... mám velmi smíšené pocity.

Dějově byl seriál naprosto nulový a chudý, i když jedno pojítko tam bylo - stadion. Ohledně nějaké logické výstavby to bylo horší. Šest týdnu probíhá apokalypsa (přesněji spíše nějaký stav pohotovosti), ale všichni jsou relativně v pohodě. Venku řádí virus, co mrtvoly a kousnuté změní do pár sekund na zombie, ale lidé si tam v klídku s batůžky a mapou postávají venku. Šest týdnů teroru, ale stále se najdou lidé, co na zombie vyděšeně koukají, jakože neví, co to je, a nechají se sežrat. A na to, jak moc byl virus efektivní, tam bylo hrozně málo zombie.
Další věc, co mi vadila, je jakási neexistence dialogů. Koukal jsem na horor The Silence a pak na Black Summer a tak nějak jsem měl pocit, že tam přiletí ti netopýři, proto jsou všichni potichu, až pak jsem si vzpomněl "Aha, ne, zombie". :D

Nicméně pár kladů stále je - krásná atmosféra potemnělého zarostlého městečka po evakuaci. Podle mě v některých případech věrné zobrazení postapokalyptického chován u lidí - vraždy, krádeže apod. (až na ty děcka ve škole, to je už pomalu klišé viz Walking Dead). A musím pochválit, že těch zombíků se prostě fakt bojíte, jsou hnusní a rychlí. :D
Potom ta sporná kamera... já bych ji nezatracoval, mně se tenhle styl "vyděšeného kameramana" líbí, dává tomu na realitě a takové zvláštní dokumentárnosti. Je to takový nějaký reflektor, co nás často nechává vidět to, co postava, ale není to POV, podle mě hodně zajímavé. Tenhle seriál by bylo dobré promo video na nějakou zombie hru. :)