Blackpool

Blackpool (Blackpool) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
ladynka

19. října 2012

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Muzikálové drama

Kombinace rodinného dramatu, detektivky a muzikálu zní trochu vyšinutě, ale tady to výborně funguje. Kupodivu nejlepší mi připadají "muzikálová" čísla, kdy několik lidí na různých místech si předává jednu písničku. A opět výborně vybraní herci.

Avatar uživatele
kareen

22. února 2014

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Tak troch jiný muzikál.

Pokud vás od sledování tohoto skvělého seriálu odrazuje nálepka "muzikál", tak vězte, že tak horké to zas nebude. Hudební čísla sestávají v podstatě z popových songů, do jejichž originálu začnou postavy zpívat, ale tak nějak v pozadí, aniž by přehlušily původní interprety. Pro samotný děj nejsou zas tak podstatná, ale byla by škoda je přeskočit, protože jsou zatraceně zábavná. Co se týká detektivní zápletky, ta je vlastně vedlejší a postupně ustupuje do pozadí, to však vůbec nevadí, protože rozhodně nehrozí, že by jste se nad osudy rodinky Ripleyho Holdena byt' jen na minutku nudili. Naopak je to napínavé, vtipné a originální. Velikou ozdobou seriálu jsou pak herecké výkony, především hlavní silné trojky - Sarah Parish je jako žena v domácnosti, co se zamiluje do jiného muže velmi přesvědčivá a na adresu mých velkých oblíbenců Davida Morriseyho a Davida Tennanta snad jen tolik, že dokázali svým morálně ne zcela jednoznačným postavám, dodat tolik charismatu, že byli oba naprosto neodolatelní a jejich vzájemné střety patřily k tomu nejlepšímu.

Avatar uživatele
novoten

7. března 2018

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 0 lidí

Jako když hraje rádio..

Ne všechna seriálová anglická městečka jsou neodolatelná. Někam byste se přestěhovali ihned, jiná by alespoň stála za opatrné prozkoumání. Ne tak Blackpool. Ten totiž na první pohled působí jako zaplivaný zapadákov, kde nikdo nedokáže být úplně šťastný a dříve nebo později na povrch vyplavou jeho mindráky. A na druhý pohled? Jako zaplivaný zapadákov, kde kromě mindráků plavou na povrch i nejrůznější tajemství. Třeba neočekávaná vražda grázlíka od vedle. V tu chvíli tak nezačíná jen vyšetřování v podání sympatického kriminalisty se zálibou v nejrůznějších nezdravých laskominách, ale i velké rodinné drama, na jehož konci se osudy všech zúčastněných nenávratně promění. A jak je v ostrovních seriálech zvykem, žasl jsem nad jednotlivými hereckými výkony představitelů ústřední rodinky, jejich přátel i známých. Jak ale v ostrovních seriálech zvykem moc často nebývá, spousta vyhrocených situací je řešena perfektně padnoucí muzikálovou vsuvkou. A v kombinaci s nečekanými změnami nálad funguje takový tvůrčí směr dokonale. Ve středu všeho dění totiž proti sobě stojí dva králové Davidové. A jak Tennant jako Peter Carlisle, tak Morrissey jako Ripley Holden strhávají každým hlubokým i drsným pohledem nebo nečekanou grimasou veškerou pozornost zaslouženě na sebe. A i když tempo posledních dvou epizod zvolní možná až příliš, stejně Blackpoolu jackpot v podobě nejvyššího hodnocení neuteče. Právě ta lepkavá atmosféra místa, kde vlastně nikdo nechce být, zalezla pod kůži až příliš hluboko a nezdá se, že by se jí v dohledné době chtělo ven.