plakát seriálu

Blade

(Blade)

Epizoda 1×01 – Pilot
96 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V Detroitu Blade pátrá po tajné skupině upírů vedené krvelačným Marcosem. Přitom se seznamuje s Kristou, která se právě vrátila domů z Iráku a dozvěděla se, že její bratr-dvojče Zack byl zavražděn. Krista se rozhodne sama pátrat po jeho vrahovi. Zjistí, že Zack byl členem skupiny, kterou vede Marcos, a s hrůzou zjišťuje pravdu o novodobých upírech...

Marcus Kristu na jednom večírku odhalí. Ta má sice v úmyslu ho zabít, ale střetne se s Chase, která jí v tom zabrání. Marcus zatáhne Kristu do sídla upírů a nechá ji projít proměnou, tedy udělá z ní také upíra. Krista záhy pozná, že žízeň po krvi je silnější než ona.

Mezitím se Marcusovi podaří dotáhnout do konce vývoj speciální vakcíny proti česnekovým střelám. Aplikuje ji Fritzovi a znemožní tak Bladeovi Fritze zabít.

Blade dá Kristě sérum, které používá on sám, aby potlačil žízeň po krvi, a tím ji zachrání. Pak jí prozradí, že Zack s ním spolupracoval a byl jeho tajným špionem v upíří organizaci. Protože Blade jde po stejném muži, rozhodnou se spojit své síly a pátrat společně.

Hlavní postavy
Krista Starrová
Marcus Van Sciver
Hostující hvězdy
Melvin Caylo
Vedlejší postavy
strýc Pat McCallum
Lisa Starrová
ruský generál
potetovaná žena
reportér
mladý Zack Starr
Danny Milano
upír na pokusy
Zack Starr
Westo Native
číšnice
detektiv Brian Boone
zdravotní sestra
Winston Haupt
lord Verdelet
Vanessa Brooksová
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevPilot (neoficiální název)
Původní názevPilot
Rok natočení2006
Premiéra28. června 2006
Česká premiéra28. října 2007
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka88 minut
Autoři profilu epizody