plakát seriálu

Krevní pouta

(Blood Ties)

Názory uživatelů

Démoni, zombie...

Četla jsem knížky, tak jsem se nakonec rozhodla, že je porovnám se seriálem. První dva díly jsou zcela založeny na první knížce od Tanyi Huff a kupodivu... se mi vůbec nelíbily. Dokonce jsem měla nutkání to ani nedokoukat, ale nakonec jsem vydržela a dobře jsem udělala, protože pak už to šlo jen nahoru.
Je sice trochu zvláštní, že najednou nemá Vicki jiné případy než nadpřirozené, ale dá se to snadno překousnout. Tak trochu mi to připomíná Lost Girl. V každém díle se řeší jiný případ, jiná potvora, jiný rituál...

Velmi mě potěšil výběr herce pro Henryho, kterému role padla jako ulitá. Celkově jsou příběhy poměrně nápadité a pro ukrácení času rozhodně dobrý výběr. Kvůli těm prvním dvěma epizodám 70%, nebýt jich, možná bych přihodila i 10% navíc...

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Henry,Oh,Henry

BT ma neoslovilo hneď na začiatku. Počas prvej polovice prvej časti som mala chuť to vypnúť, no potom prišla druhá a mňa to zaujalo. BT mi možno v pár veciach pripomínalo Moonlight (súkromné očko+upír+zločiny), no v niečom sa podobalo a v niečom líšilo. Keďže jednú z hlavných postáv tvoril upír mala som pocit, že sa seriál bude viacej venovať upírom a ich svetu. Henry mi však prišiel ako obyčajná postava.
Diely boli vymyslené celkom slušne, aj keď spočiatku mohli pôsobiť takým nijakým dojmom, no postupom času sa ich kvalita zlepšovala. Boli zamerané skôr epizódne, čo bolo na jednej strane zaujímavé, ale na druhej hrozilo zovšednenie . Efekty neboli síce hodné Oscara a súdiac podľa roku seriálu (2007) by som čakala niečo o trošku lepšieho, ale aj tak sa dá povedať, že občas sa podarili a svoj účel splnili.
Medzi hlavnými postavami sa mohol vyvinúť zaujímavý milostný trojuholník, no aj ten akoby mal nakoniec tupé konce- ani jednému spojeniu nebola venovaná nejaká prehnaná pozornosť- keď sa už nejaké tie náznaky objavili, tak tak ako rýchlo začali tak aj rýchlo zmizli. Tešila som sa ako sa vzťah Vicky a Henryho nejako rozvinie, ale všetko bolo len v náznakoch, ktoré ani nemuseli byť. To isté platí aj pri Vicky a Mikovi. Človek nevedel, ktorému páru skôr držať palce, ani pre jeden neboli dostatočne silné pre.
Koniec mi prišiel taký nijaký, klasický, ničím neprekvapil, položil mnoho otázok. Je ale asi dobre, že seriál bol ukončený a nie umelo predlžovaný za každú cenu.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Upíři a další potvory

Dlouho jsem přemýšlela, jestli napíšu můj názor na tenhle seriál, protože se mi z jedný strany moc líbil a z druhý strany to byla někdy úděsná nuda.
Prvních pár dílů bylo fajn, ale pak už to prostě nebylo ono, i když o napětí a příšerky nebylo nouze :)

Henry je moc sympatický upír.
Vicki jako detektiv mi teda moc neseděla a občas mi lezla příšerně na nervy.
Mike je fajn policajt, se kterým je občas i sranda.
A Coreen je určitě nejzajímavější postavou seriálu :)

Koukala jsem na seriál v mezičase mezi hlavní seriálovou sezonou, takže jako vyplnění času to bylo fajn.

70 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Kniha x Seriál

Knihy jsem četla až po shlédnutí seriálu a styl jakým jsou psané se mi hodně líbil. Seriál se jich držel jen asi první dva díly i když náznaky na ně je možné postřehnout /podle mě/ i později.
Moje neoblíbenější postava v seriálu je Henry, ale v knihách mám ráda i Vicky. Plus pro mě je, že oba herci se na ně skvěle hodí. Jen mě trochu mrzel konec seriálu.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Blood ties

Důkaz toho, že upíří seriály mohou být i o dospělých. Líbil se mi ten styl nové zápletky v každém díle, ale přeci jen nezapomínání těch předchozích. Příběhy byly velmi nápadité, ačkoliv někdy až trochu moc. Jsem ráda, že seriál ukončili důstojně včas a nepouštěli se do prodlužování za každou cenu.

70 %
83 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Blood Ties

Další povedenej upíří seriál, kterej se mi taky líbí. Na Moonlight sice nemá, ale i tak se mi na něm líbí dost věcí - především to, jak se Vick setkává s nadpřirozenem, jak objevuje Henryho minulost.. celkově scénáristi se u Henryho vyřádili a v průběhu seriálu poznáme celkem dobře jeho povahu a to, jak by se kvůli Vick stal opět člověkem. Takže dávám zasloužených 80% ...

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
89 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 9 lidí

Skvěly seriál, jen ten konec...

Tento seriál se mi velmi libíl a to nejen kvůli tomu, že zde vystupuje upír( o upíry se zajímám a miluju o nich seriály či filmy), ale i kvůli zajimavým zápletkám.
Vztah, který si vyvíjeli Vicki a Henry byl ze začátku úžasný a trochu jsme se těšila že konec bude trochu více vzrůšo. Bohužel, konec docela šokoval.myslím, že budu ještě hodně dlouho naštvaná :D. Ale skočilo to tak jak sice nemělo, ale my s tím už asi nic nenaděláme a pochybuji, že by natočili další díly.
Tedy kvůli konci dávám jen 80%, míň dávat nechci, protože jak jsme psala, byl to hodně napínavý seriál se spousty zápletek, který mi dokázal ,díky některým grimasům nebo hláškám, vykouzlit úsměv na tváři :)).

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Nesmrtelný Henry

Tento seriál mě zaujal a musela jsem vidět každý díl. Fascinoval mě vztah mezi Henrym a Vicki. Jak se jí neustále snažil ochraňovat.

100 %
57 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
86 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 7 lidí

Docela fajn upír

Poslední dobou (tj. v době Twilightu) se vyrojilo poměrně dost seriálů obsahujících více či méně upírů a jiných nadpřirozených příšerek. Čím se odlišuje tento?

Ničím zásadním. Akorát je takový "softcore". Skoro žádná krev, emocí přiměřeně, žádné velké psychologické cesty do hlubin duší, ale na druhou stranu ani příliš řešení tkaniček u bot, což je obvyklý mor amerických seriálů. Nejspíš proto, že tento je kanadský.

Kanaďani obvykle dělají trošku odlišné seriály, ať je to sci-fi nebo fantasy. Dle mého osobního vkusu dost často i lepší, protože se většinou soustředí na tu sci-fi/fantasy část a ne na vše ostatní. Což je důvod proč mi vyhovují, bohužel je to taky důvod proč často skončí předčasně. A to je případ i tohoto seriálu.

Do určité míry mi seriál připomínal Buffy/Angela. Jen v takové normálnější verzi.

Začátek seriálu byl trošku divný (chce to překousnout), zbytek dobrý a když to skončí, chtělo by to ještě další díly. Postavy napsané slušně, hlavní hrdina excelentní po všech stránkách, prostě upír na jedničku.

Mimochodem do knih sem nahlédl po shlédnutí seriálu a seriál je zřejmě o dost víc "soft" než knížky (ty jsou blíž True Blood, jen mi nepřišly nějak úžasně napsané, ale to je otázka vkusu).

Doporučil bych ho pro fanoušky "normálních" upířích seriálů typu Vampire Diaries, Moonlight atd. Pro lidi co mají v oblibě True Blood a podobné krví, sexem a lecčím jiným nasáklé seriály, to zrovna není.

70 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

Konec...

Musím říct že serial se mi opravdu moc líbil ! ..každá zapletka měla něco do sebe a vztah mezi nimi užasně udělané. Jediné co mě zaskočilo byl konec, ano jsem sice rada že ho dustojně ukončily a nesnažily se ho za každou cenu prodlužovat. Ale tohle byl asi až moc na muj vkus moc velký šok na konec přece jenom 2 nebo 3 díly by tomu určitě neuškodily ..

90 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 6 lidí

po chvilce nudný seriál

Tento seriál jsem začala sledovat a musím uznat, že začátek mě zaujal, ale postupně mě seriál začal nudit. Případy, které řešila Vicki se mi zdály pořád stejné. Něco začne řešit a pak se tam objeví upír Henry a spolu to vyřeší, ale nejprve Henry říká Vicky ať případ nevezme, ale ona je tvrdohlavá a tak ji Henry musí chránit. Nakonec to má happy ending a jsou všichni spokojení. Seriál mě prostě začal po 6ti epizodách nusit, že by i mrtví oživl.

40 %
40 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

Blood Ties

Četla jsem prvních šest dílů knižní předlohy a byla zvědavá, jak to seriálově pojmou. Musím říct, že se to velmi vydařilo, postavy jsou ztvárněny bezvadně, první díl působí i v knize kapku moc divoce a úvahy milé Vicky, kterému chlapovi dát přednost, jsou též vzorové. V předloze to Vicky vyřeší kapku netradičně, jednoho má pro den, druhého na noc, ale to se zřejmě scénáristům nehodilo. Dějově se po druhém dílu seriál odlišuje, což ale není na škodu. Je mi jen líto konce, ale asi chtěli rázně ukončit sérii bez náznaku nějakého pokračování.

80 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé