BoJack Horseman

BoJack Horseman (BoJack Horseman) — 1. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
Pajky

11. září 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Back in the 90's, I was in a very famous tv show

BoJack je animovaný seriál od Netflixu, což samo o sobě napovídá, že se bude jednat o nestandardní záležitost. Animace a svět ve kterém se nachází, se nápadně podobá Ugly Americans, chybí jen peklo a démoni. Hlavní postava připomíná seriálového Hanka Moodyho z Californication, případně život Charlieho Sheena. Ano, hlavní hrdina je sebestředný frajer, se kterým málokdo rád spolupracuje a může za to jeho životní styl. Upřímně jsem ale čekal, že se budu bavit víc. Možná, že potřebuji čas, abych si na BoJacka zvyknul, ale zatím mě rozhodně neokouzlil tolik, jak by mohl. Každopádně ve sledování budu pokračovat, už několikrát se mi stalo, že pochyby z první série se následně proměnily v nadšení v sériích následujících. Zatím je to pro mě jen lehký nadprůměr.

Člověk si opravdu musí uvědomit, že BoJack není klasická komedie. Ano, nabízí spoustu vtipných okamžiků, ale celkovou náladou a vyzněním mě utvrzuje v přirovnání ke Californication. Každá šťastná chvilka je náležitě vykoupena něčím nepříjemným. Pokud tohle přijmete, tak se vám seriál bude líbit. Druhá série navíc působí lépe jako celek oproti předchozí řadě a to se mi líbí. Osudy ústřední pětice, tedy Bojacka, Diane, Princess Carolyn, Todda a Mr. Peanutbuttera, mě zajímají a jsem zvědav, co dalšího jim osud připraví k překonání. Jedno je totiž jisté, nebude to procházka prosluněným růžovým sadem, kde vám vydrží úsměv na rtech celou dobu...

Kdo by čekal, že mě může takhle semlít animovanej seriál? Já až do třetí série ne. Do teď jsem považoval za nejsebedestruktivnější postavy Hanka Moodyho a Dona Drapera, teď už jsem si jistej, že BoJack Horseman si mezi nimi své místo plně zaslouží. Poctivě budované drama s dobrými vtípky a povedenými odkazy z prvních dvou třetin série je v závěrečných dvou epizodách rozmlácenou na prach. Vážně to už začíná být hořké a těžko stravitelné...

Avatar uživatele
IZFNP

29. srpna 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Originál

BoJack je pre mňa vcelku nečakaný zjav. Cez prvé diely som sa dostala s akýmsi podivným nezaujatím, ale záujmom, druhú sériu som potom zhltla za pol dňa a tretia považujem za vrcholnú tvorbu žánru. BoJack mal totiž od začiatku potenciál, ktorý sa mu v druhej sérii podarilo veľmi osobito rozvinúť, v tretej potom tvorcovia dokázali, že si vo svojej depresívnej jazde sú sakramentsky istí. Druhá a tretia séria hrajú viac na emócie, na komediálny seriál sú podprahovo extrémne depresívne, avšak epizódy dostali akúsi iskru a scenáristickú i režijnú invenciu, ktorá mi bola extrémne sympatická. Seriál taktiež začal viac ťažiť zo svojho animovaného štýlu. V druhej sérii je tak mnoho milých drobností, ktoré proste strašne milo ladia s celým zvieracím konceptom, pri čom tretia séria z rukávu tiež vyťahuje nové tromfy a režijné prístupy, v čom je však ešte viac konzistnejšia a zároveň komplexnejšia. Depresívne osudy vystrihnuté ako zo života i satiru celého Hollywoodu posúva na nový level. Chovanie postáv i dejový vývoj sú na kreslený seriál zaujímavo konzistentné, scenár však ponúka množstvo prekvapení. Navyše si tvorcovia dobre vystavali svet plný známych priestorov a rekvizít, ku ktorým diváka baví sa vracať. BoJack Horseman je čiernohumornou, údernou satirou, ktorej by mali dať šancu nielen fanúšikovia komédií.
S01 - 60%
S02 - 80%
S03 - 100%
S04 - 100%

Avatar uživatele
moonell

26. srpna 2015

67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Chechnyliovakia

Nečekala jsem, že je možný zkombinovat Family Guye a Dariu, ale nějak záhadně se to podařilo. V postavě, která vlastně ani není člověk. Nevim, co přesně funguje na tomhle seriálu, ale funguje to. Meta humor. Solidní vážný momenty. Za mě dobrý.

Avatar uživatele
Doudy

27. října 2014

33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kombinace

je to nepopiratelně zajímavá - kůň-komik-násoska. Funguje to, u prvního dílu je to krásně ulítlý. Cynik a milovník černýho humoru může bejt spokojenej. Nezboří ani nezachrání to tv svět, ale jako seriál před usnutím by to fungovalo, hned bych ráno vstával líp. :-D (berte s rezervou - titule sem našel jen na první díl)