plakát seriálu

BoJack Horseman

(BoJack Horseman)

Názory uživatelů

Originál

BoJack je pre mňa vcelku nečakaný zjav. Cez prvé diely som sa dostala s akýmsi podivným nezaujatím, ale záujmom, druhú sériu som potom zhltla za pol dňa a tretia považujem za vrcholnú tvorbu žánru. BoJack mal totiž od začiatku potenciál, ktorý sa mu v druhej sérii podarilo veľmi osobito rozvinúť, v tretej potom tvorcovia dokázali, že si vo svojej depresívnej jazde sú sakramentsky istí. Druhá a tretia séria hrajú viac na emócie, na komediálny seriál sú podprahovo extrémne depresívne, avšak epizódy dostali akúsi iskru a scenáristickú i režijnú invenciu, ktorá mi bola extrémne sympatická. Seriál taktiež začal viac ťažiť zo svojho animovaného štýlu. V druhej sérii je tak mnoho milých drobností, ktoré proste strašne milo ladia s celým zvieracím konceptom, pri čom tretia séria z rukávu tiež vyťahuje nové tromfy a režijné prístupy, v čom je však ešte viac konzistnejšia a zároveň komplexnejšia. Depresívne osudy vystrihnuté ako zo života i satiru celého Hollywoodu posúva na nový level. Chovanie postáv i dejový vývoj sú na kreslený seriál zaujímavo konzistentné, scenár však ponúka množstvo prekvapení. Navyše si tvorcovia dobre vystavali svet plný známych priestorov a rekvizít, ku ktorým diváka baví sa vracať. BoJack Horseman je čiernohumornou, údernou satirou, ktorej by mali dať šancu nielen fanúšikovia komédií.
S01 - 60%
S02 - 80%
S03 - 100%
S04 - 100%

100 %
75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
75 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Back in the 90's, I was in a very famous tv show

BoJack je animovaný seriál od Netflixu, což samo o sobě napovídá, že se bude jednat o nestandardní záležitost. Animace a svět ve kterém se nachází, se nápadně podobá Ugly Americans, chybí jen peklo a démoni. Hlavní postava připomíná seriálového Hanka Moodyho z Californication, případně život Charlieho Sheena. Ano, hlavní hrdina je sebestředný frajer, se kterým málokdo rád spolupracuje a může za to jeho životní styl. Upřímně jsem ale čekal, že se budu bavit víc. Možná, že potřebuji čas, abych si na BoJacka zvyknul, ale zatím mě rozhodně neokouzlil tolik, jak by mohl. Každopádně ve sledování budu pokračovat, už několikrát se mi stalo, že pochyby z první série se následně proměnily v nadšení v sériích následujících. Zatím je to pro mě jen lehký nadprůměr.

Člověk si opravdu musí uvědomit, že BoJack není klasická komedie. Ano, nabízí spoustu vtipných okamžiků, ale celkovou náladou a vyzněním mě utvrzuje v přirovnání ke Californication. Každá šťastná chvilka je náležitě vykoupena něčím nepříjemným. Pokud tohle přijmete, tak se vám seriál bude líbit. Druhá série navíc působí lépe jako celek oproti předchozí řadě a to se mi líbí. Osudy ústřední pětice, tedy Bojacka, Diane, Princess Carolyn, Todda a Mr. Peanutbuttera, mě zajímají a jsem zvědav, co dalšího jim osud připraví k překonání. Jedno je totiž jisté, nebude to procházka prosluněným růžovým sadem, kde vám vydrží úsměv na rtech celou dobu...

Kdo by čekal, že mě může takhle semlít animovanej seriál? Já až do třetí série ne. Do teď jsem považoval za nejsebedestruktivnější postavy Hanka Moodyho a Dona Drapera, teď už jsem si jistej, že BoJack Horseman si mezi nimi své místo plně zaslouží. Poctivě budované drama s dobrými vtípky a povedenými odkazy z prvních dvou třetin série je v závěrečných dvou epizodách rozmlácenou na prach. Vážně to už začíná být hořké a těžko stravitelné...

Čtvrtá série už se mi do noty úplně netrefila. Přijde mi, že už se veze pouze na vlně deprese a nějak chybí vtípky. Navíc ani BoJack si neodpustil utahování z volebního procesu.

Co ještě k BoJackovi víc napsat. I pátá řada se veze na stejné vlně těžkých otázek a rozhodnutí bez možnosti výhry, které se tak nějak přirozeně stáčejí k depresivním myšlenkám. Ale tvůrci se nebojí experimentovat a některé epizody nabídnou úplně jiný pocit než jsme si zvykli. Takže jim to určitě jde k duhu, protože třeba epizoda Free Churro je něco, co rozhodně uvízne v paměti. Navíc jsem vážně zvědav na to, jak se BoJack vypořádá s nástupem na Rehab.

Možná mi to trvalo několik let, ale dokázal jsem nakonec přijmout to, že BoJack Horseman není jako drtivá většina animovaných seriálů. Ano, pořád se tam najdou vtipy a dokáže to pobavit, ale není to primární cíl seriálu. Vrátím se k mému prvnímu přirovnání a budu trvat na tom, že mi to svým obsahem a náladou nejvíc připomíná Californication, i když se to v důsledku destrukce hlavní postavy nebojí zajít ještě o něco dál. Je to plné tíhy špatných rozhodnutí, které se pokaždé dohrávají až do hořkého konce, deprese, nepříjemných pravd ze života a snahy se zlepšit. Navíc bylo poctivě připravené rozloučení a zakončení se podařilo. Takže musím trvat na tom, že BoJack je jedinečný seriál, který ale určitě nebude po chuti každému.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Chechnyliovakia

Nečekala jsem, že je možný zkombinovat Family Guye a Dariu, ale nějak záhadně se to podařilo. V postavě, která vlastně ani není člověk. Nevim, co přesně funguje na tomhle seriálu, ale funguje to. Meta humor. Solidní vážný momenty. Za mě dobrý.

80 %
67 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
67 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé

Kombinace

je to nepopiratelně zajímavá - kůň-komik-násoska. Funguje to, u prvního dílu je to krásně ulítlý. Cynik a milovník černýho humoru může bejt spokojenej. Nezboří ani nezachrání to tv svět, ale jako seriál před usnutím by to fungovalo, hned bych ráno vstával líp. :-D (berte s rezervou - titule sem našel jen na první díl)

70 %
33 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
33 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 3 lidé