plakát seriálu

Bonnie and Clyde: Dead and Alive

(Bonnie and Clyde: Dead and Alive)

Názory uživatelů

America's most dangerous couple.

Tato minisérie je v mnoha ohledech výjimečným televizním počinem, které jistě pomůže malým americkým dětem k chuti ke své národní historii. Protože Bonnie a Clyde jsou zaručeně jedním z hlasitě křičících historických bodů amerického státu. Přesto nemůžu říct, že by tato minisérie byla bezchybná.

Seriál se od začátku nese v pozvolném tempu. Ze začátku vám to přijde příjemné, atmosféra se navodí báječně, k líbivému retro stylu dobře pasuje jinak mírně matoucí snová sekvence malého Clydea. Jak ale čas utíká, říkáte si, že už by se mohl příběh trošku posunout, ale ono nic. Přesto, že seriálu nechybí akce, jsem se celou dobu nemohla zbavit pocitu, že to všechno jde pomalu. I ty přestřelky trvaly celou věčnost! Ale tak konec konců je důležité, že během těch tří hodin čistého času tvůrci stihli povědět vše podstatné.

Bonnie and Clyde má nádherné kostýmy. Minisérie byla právem nominována v této kategorii na několik ocenění. Kostýmy a celá výprava diváka vtáhne do doby 30. let, vše je autentické a přitom moderní. Moc se mi líbilo, že při tvorbě šatů se snažili dodržovat určitou míru autenticity. Toho jsem si všimla zpětně poté, co jsem si projížděla informace o této slavné dvojce na wikipedii, kde nechyběly ony slavné fotografie Bonnie a Clyda (scéna byla ukázána i ve filmu).

Herecké výkony jsou ucházející. Především představitelka Bonnie ukazuje pestrou škálu mimiky a její výkon je věrohodný. Bonnie na mě dokázala skvěle přenést své emoce - věřila jsem jí smutek, neštěstí i škodolibé potěšení. Docela by mě zajímalo, zda taková... jak to říct, skoro i zlá, jestli taková byla Bonnie i ve skutečnosti. V seriálu byl její vývoj prokreslený poměrně podrobně: z neškodné kokety se stala chladnokrevná zabijačka, které jde jen o novinové titulky. Ve skutečnosti ale Bonnie prý ani jednou ze zbraně nevystřelila. Clyde mi z promo fotek přišel až přílišný andílek, ale na kameře šla veškerá nevinnost stranou, s výběrem herců jsem spokojená.

I přesto ale tomuto dílu něco schází. Nedokážu přesně říct co, protože všechny kolonky splňuje, ale bohužel nejsem nadšená. Bonnie s Clydem mě svým tempem spíše uspávali a i když se na ně pěkně koukalo, potřebovala bych od této minisérie více, abych se k ní chtěla ještě někdy vrátit. Takto na ni zapomenu v momentě, kdy si pustím něco dalšího. A to je u tak zajímavého tématu věčná škoda.

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

(relation)Ship name Clydi

Životopisné drama o známé loupežnické dvojicí je na světě. Povedlo se nebo tuhle loď s nezájmem opustíme? Seriál vcelku kopíruje přesně životy ústřední dvojky podle dostupných informací. Začíná hezky od píky a to přestavením mini Clyda a jeho rodiny. Clyde však náhle onemocní a když jeho život visí na vlásku, v horečce si vysní svojí životní lásku. Nástup Bonnie na scénu je ve znamení svatebních zvonů. Kde si najít svojí spřízněnou duši nejlépe než na svojí vlastní svatbě? No co nic není dokonalé. Musím uznat, že mě seriál trochu nudil. Děj se vleče, některé životní trampoty hrdinu tvůrci až moc rozpitvávají a některé důležité životní milníky zas rychle sfouknou. Naštěstí, když jsem se začal nudit tak autoři přispěchali z akční nebo zajmavou scénou. Střídavě mě tak seriál dokázal zaujmout a omrzet. Někdy jsem si říkal, že je to až moc dlouhé. Chtělo by to holt zkrátit a rozpitvat na víc dílů. Každopádně kdo má rád Hobita tady bude spokojen. Na druhou stranu tohle není Středozem. Dialogy vcelku ujdou, někdy však vyzní do prázdná. Tvůrci zvládli atmosféru 30. let na jedničku. Kostýmy jsou parádní stejně jako ostatní rekvizity a hudba. Herecké výkony jsou povedené. Bohužel ústřední dvojicí úplně nevěřím, že jsou do sebe bláznivě zamilování. Spíž mi připomínají dobré přátele, kteří se znají od dětství. Tady něco chybí k uvěřitelnosti. Seriál není vyloženě špatný dokáže pobavit ale ničím nedokáže zaujmou na tolik, aby stese k němu v budoucnu vraceli čí si vůbec na něj vzpomněli. S přáním bohatých a pohodových vánočních svátků……

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

3 stanice, 2 večery, 1 seriál

První interstaniční projekt se povedl. Podle čísel přinesl (History Channel) třetí nejlepší čísla v historii. A to se cení.

Jenže jak toho stanice dosáhla? Zaslouží si minisérie takové ocenění?

Podívejme se na ni blíže. Samotný seriál těží z vděčného tématu romantických banditů Bonnie a Clydea, která nachází svůj obraz ve (povětšinou) filmovém a seriálovém zpracování stále. Příběh je a bude 'green', a proto není divu, že si stanice vybraly právě tento, jako průnik tematických shod a požadavků. Jenže já osobně už tady vidím první zádrhel, který (jak osvětlím později) je pro celý seriál pravděpodobně naprosto stěžejní.

Ona totiž volba minisérie, navíc čtyřdílné, není úplně nejšťastnější. Na úkor lyriky se zde valí epika, často v podobě na sebe nenavazujících událostí. Díky tomu se můžeme jen domýšlet, co stojí za motivací postav - a Clydeovy předtuchy rozhodně nestačí.

Na druhou stranu, herecké výkony jsou poměrně zdařilé. Doba je sice ukázána idylicky (ani stopy po hospodářské krizi, jak je třeba známá ze Steinbeckových Hroznů hněvu; ani stopa po mužsky dominantní společnosti), výrazným plusem ale jsou kostýmy a rekvizity, díky kterým zbytek snad ani nepotřebujete.

Ač to tak nevypadá, celý seriál by se dal shrnout jedním slovem - uspěchanost. Nejdřív to nevidíte, protože se na vás události valí pomalu, ale když se potom mrknete na celý příběh, zjistíte, že z celého je tam odvykládána tak možná čtvrtina. A to vidím jako hlavní problém celého seriálu - je to totiž téma, kterému by slušelo minimálně dvakrát až třikrát tolik dílů. Během těchto čtyř epizod totiž byla spousta událostí zanedbána, spousta jich byla jen na okraj zmíněna, a to vše dohromady pak dává akorát směsici scén zachycující nejvýznačnější události - první krádeže, pobyty ve vězení, první vraždy. Přitom ale boří některé polomýty, které nechává jen tak na cestě a vůbec se jimi nezabývá.

Hlavní vadu seriálu nespatřuji ani tak v případné historické nepřesnosti nebo až příliš romantizujícímu stylu vyprávění. Největší chyba seriálu je ta, že má jen 4x40 minut - a to je zoufale málo. Scénář se tak musel neuvěřitelně zmáčknout a vyšla z něj splácanina, ve které je místo pro epiku, ale už ne pro lyriku; pokud je tam lyrika vecpána, děje se tak poměrně násilně a kdekdo by řekl, že i zbytečně. Dovedu si představit, že by celý příběh byl odvyprávěn v rámci 8-12 epizod, neméně zajímavých a možná i hloubavějších - tady totiž dostávám něco, co do hloubky nejde ani omylem a zůstává na povrchu až téměř do konce.

+ výběr herců
+ kostýmy, zbraně, auta
+ fotky

- jen 4 díly
- podivná a bezkrevná vedlejší linka P.J. Lane
- povrchní, zběžný příběh

ps. záběr Bonnie v autě, jak se dívá dozadu, je použit snad šestkrát...

60 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Dead or alive

Bonnie a Clyde. Clyde a Bonnie. Jedna z najznámejších a najhľadanejších dvojíc v Amerike. Žili naplno, rýchlo a krátko.

Príbeh dvojice, ktorý pozná asi každý. Nemusí poznať síce každý malý detail, no pri zaznení týchto dvoch mien vie o koho ide. Príbeh sa spočiatku rozbieha pomaly, všetko je krásne, dokonalé a bezchybné. No tým dvom niečo chýba. Chcú sa búriť proti spoločnosti, chcú niečo dosiahnúť. Bonnie nikdy nepovedala Clydovi čo chce, musel len hádať. To všetko robil len pre to aby ju urobil šťastnou. No ona akoby stále chcela niečo viacej.

Príbeh mal síce zo začiatku pomalý rozbeh (viď vyššie), no postupne sa veci nabaľovali a príbeh viac a viac rozbiehal spolu s dôležitými miľníkmi v živote tých dvoch. Miniséria je počas troch hodín naplnená aj akciou aj pomalými pokľudnými scénami. Za tie dve (štyri) časti stihne povedať všetko dôležité o týchto dvoch, o ich príbehu,osude a konci.
Seriál po celý čas dýchal atmosférou 30 rokov. Či už to bolo vďaka kostýmom, hudbe, atmosfére alebo spôsobu vyjadrovania postáv.

Herecké obsadenie je zdarilé. Hlavná dvojica k sebe išla, mali medzi sebou to niečo, to prečo boli tým uveriteľným párom. Holliday Grainger bola ako Bonnie dokonalá. Ako píše ragelly, Holliday dokázala zahrať rôzne polohy Bonnie- cez smutnú, šťastnú až akoby po škodoradostnú. Skvelo jej sekunduje Emilie Hirsch. Obidve postavy si prešli určitým vývojom a tí dvaja to dokázali presne vystihnúť.

Bonnie and Clyde je zaujímavou minisériou, ktorá ponúka pohľad do života tohto zaujímavého a tak hľadaného páru. Koniec bol známy ale zato výrazný a predstavoval pomyselnú bodku za príbehom týchto dvoch. Za zhliadnutie určite stojí, každý v ňom môže nájsť niečo iné čím ho zaujme.

80 %
50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

B&C

Mně se teda tenhle "seriál" líbil.
Vzhledem k tomu, že jsem věděla, že víc dílů už nebude, tak mi vůbec nevadilo, že některé scény byly malinko roztahané.
Hlavní dvojka byla vybraná perfektně - Emile Hirsch je sexy!
Postava Bonnie mi ze začátku přišla malinko o ničem (jak kdyby holka neuměla ani do pěti napočítat), ale hodně rychle překvapila a byla výborná.
Dokonce mi byli oba tak sympatický, že mi jich bylo na konci až líto...

80 %
0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé