plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×14 – Chapter Fifty-Eight
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Po skončení zápasu v hodině tělocviku přistihne Guber zcela náhodou několik mladíků, jak hrubě zacházejí s Trevorem, který je gay. Chce okamžitě zahájit vyšetřování. Trevor ale všechny kryje a nechce o věci hovořit.

Marylin náhodou uvidí studentku Aishu Clemensovou, jak si prozpěvuje a tančí. Zjišťuje, že má krásný hlas a hodila by se do školního muzikálu, který má Marla režírovat. Aisha je však velmi plachá, a když přijde na konkurz, nedokáže ze sebe vypravit ani notu. Nakonec uteče.

Trevor se vzápětí stane obětí nového napadení, tentokrát na parkovišti školy. Je zbitý tak brutálně, že musí být převezen do nemocnice. Guber si vyčítá, že tomu nezabránil. Rozhodne se vytvořit ve škole spolek pro otevřený dialog s homosexuály a být jeho garantem. Na první schůzku se ale dostaví jen Mike a Ursula, kteří se svou orientací nemají nejmenší problémy. Trevor stále odmítá prozradit, kdo ho zbil. Jednou u něj Guber najde studenta, který hraje výborně na housle. Ukáže se, že jsou partneři. Guber se ho snaží přemluvit, aby aspoň jemu prozradil, kdo jeho přítele tak surově zbil.

Mimořádně nadaná dvanáctiletá Riley Ellisová je ve škole velmi osamělá. Zamilovala se do Iana, tomu je už ale šestnáct, a tak si nedělá velké naděje. Harper přemluví dceru Brooke, aby se jí trochu věnovala. Ta se ihned zalíbí Ianovi a domluví se, že půjdou večer do kina. Riley tam vzhledem ke svému věku nemůže. Brooke chce vyprovokovat žárlivost u Russella, který se začal točit kolem jiné dívky. Ian i Brooke se velmi zastydí, když jim Riley otevřeně řekne, že jejich hru lehce prohlédla...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Vedlejší postavy
Detective Danby
Stoughton
Brooke Harper
Zack Fisher
Colin Flynn
Marcy Kendall
Ian Bridgeman
Mrs. Trotta
Mrs. Wexler
Mr. Peretti
Melanie Freelander
Russell Clark
Aisha Clemens
Riley Ellis
Ester Guttman
Trevor James
Devin Rickman
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Fifty-Eight (neoficiální název)
Původní názevChapter Fifty-Eight
Rok natočení2003
Premiéra24. února 2003
Česká premiéra15. srpna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody