plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×11 – Chapter Fifty-Five
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Matka Becky, které se dobrodružství s Flynnem očividně velmi zalíbilo, mladému učiteli klidně oznámí, že se vrací její manžel – přestože tvrdila, že je rozvedená – a že by k nim měl přijít na večeři. Zach Colina varuje: Celou záležitost by měl co nejdřív skončit, a to velmi rázně. Nekouká z toho nic dobrého. Flynn si ale myslí, že má události pod kontrolou. Večer však dopadne dosti trapně.

Do školy přichází náborář z vysoké. Má zájem o Russela Clarka. Steven Harper ho varuje: Nabírat může, uplácet nikoli. To ovšem neví, že trenér Derek Williams je první, kdo chce z celé věci vytěžit něco pro sebe. Russela dá jedině pod podmínkou, že mu náborář zařídí místo asistenta trenéra na vysoké, kam půjde i jeho svěřenec. A Brooke, kterou mimochodem Russel láká, aby si dala přihlášku na stejnou vysokou, s hrůzou zjistí, že už její přítel dostal zlatý řetízek. Trvá na tom, aby ho okamžitě vrátil, a když se k tomu nemá, všechno řekne Williamsovi. Obávala se, aby se to nedoneslo otci, nechtěně tím ale posloužila Williamsovi. Znásobil tlak na náboráře. Russela dá výhradně za místo asistenta trenéra.

Ronnie zjišťuje, že jedna z jejích studentek – původem z Indonésie – ve škole neustále usíná. Když chce hovořit s jejím otcem, vymlouvá se. Jde tedy za ní a zjistí, že žije v neuvěřitelných poměrech namačkaná v malé místnosti s dalšími ilegálními přistěhovalci a jistému panu Samovi musí "splácet" otcův dluh – 50 000 dolarů. Otec totiž zemřel již na lodi, která je dopravila do Spojených států. Dívka pracuje jako otrok a ve škole jí pak už nezbývají síly.

Bryan Harrower, otec Marcyina dítěte, jehož rodiče chtějí, aby podstoupila potrat, se nakonec vyděsí natolik, že za dívkou zajde a slibuje, že pokud si dítě chce nechat, je připraven jí pomoci. I když se na roli otce skutečně vůbec necítí.

Becky přiběhne do školy vyděšená a uplakaná. Její rodiče se rozcházejí. Matka prohlásila, že někoho má. Becky napadne, že by to mohl být Colin Flynn! Ten jí ale odpřisáhne, že není matčiným milencem. Když pak ale Patricii volá, že poměr musí ukončit, Becky hovor tajně vyslechne.

V důležitém zápase se Russel opět zaskví v plné slávě a zdá se, že je ruka v rukávě...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Vedlejší postavy
Brooke Harper
Zack Fisher
Colin Flynn
Marcy Kendall
Wilbur Stowe
Brian Harrower
Patricia Emerson
Russell Clark
Coach Derek Williams
Becky Emerson
Office Assistant
Sri Sumarto
Mr. Sam
Mr. Valone
Mr. Harrower
Mrs. Harrower
Dr. Bellows
Indonesian Man
Younger Man
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Fifty-Five (neoficiální název)
Původní názevChapter Fifty-Five
Rok natočení2002
Premiéra20. ledna 2003
Česká premiéra2. srpna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody