plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×15 – Chapter Fifty-Nine
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Marla pilně zkouší muzikál a stále se jí zdá, že se Aisha zkouškám nevěnuje, jak by měla. A má pravdu: Dívka si totiž všimla, že zkoušky vadí jejímu příteli, na kterého už nemá skoro vůbec čas. Přesto se hlavní role nechce vzdát.

Několik učitelů si všimne, že se po škole pohybuje neznámý mladý muž, který si co chvíli něco nahrává do diktafonu. Jelikož okres není tak zcela spokojen s výsledky školy, poslal svého muže, aby zmapoval situaci. Nejvíc to rozčiluje Gubera. Nesnáší, když někdo bez dovolení brouzdá po škole. Když vetřelce konečně polapí, mladík – Dave Fields – si jde promluvit s ředitelem. Ukáže se, že jeho mise souvisí se znovuzvolením starosty. Má ale pro školu docela výhodný návrh: Protože jsou ředitel, jeho zástupce i učitelé dosti vytíženi, navrhuje přibrat jednoho zástupce a dva učitele. Zástupce si Harper může zvolit mezi stávajícími zaměstnanci. Když Steven konzultuje návrh s Guberem, zjistí, že je ostře proti.

Ve školní televizi se dívky chystají pustit reportáž o nošení tang, což se Dannymu nezamlouvá. Co kdyby našly něco senzačního, co se týká školy a co by zajímalo všechny studenty? Riley a její přítelkyně už o něčem opravdu senzačním vědí: Jeff, jeden z učitelů, ženatý muž a otec dvou dětí, během vyučování v prázdném kabinetu souloží s učitelkou, která se nedávno rozvedla. Dívky vše natočí a chystají se záznam pustit spolužákům. Danny se je snaží odradit, ale nechce jim nic zakazovat. Nakonec nechá rozhodnutí na nich. A dívky odvysílají reportáž o nošení tang. Jeff si zhluboka oddechne, skandál by ho stál místo a pravděpodobně i rodinu.

Právě když je s muzikálem spokojená i přísná Marla, Aisha oznámí, že v něm vystupovat nebude. Příliš jí totiž zasahuje do osobního života. Za vším je samozřejmě její přítel, ale Aisha odmítá jakoukoli debatu...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Vedlejší postavy
Brooke Harper
Zack Fisher
Colin Flynn
Marcy Kendall
Wilbur Stowe
Minister
Becky Emerson
Aisha Clemens
Riley Ellis
Ester Guttman
Jeff Schiffer
Cole Parsons
Mr. Fields
Security Guard
Choir / Musical Student
Hernandez
Student Dancer
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Fifty-Nine (neoficiální název)
Původní názevChapter Fifty-Nine
Rok natočení2003
Premiéra3. března 2003
Česká premiéra16. srpna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody