plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×12 – Chapter Fifty-Six
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Becky dává na hodinách jasně najevo, že ví o poměru své matky s učitelem Colinem. Nápis v tomto smyslu se ostatně objeví i na mladíkově autě. A k dovršení všeho se dozvídá, že manžel jeho milenky je prodejce zbraní a dost jich sám vlastní. Zamotal se a nemůže ven. Patricia si s ním hraje jako kočka s myší a kolegové mají o zábavu postaráno.

Scott Guber připravuje na soutěž v debatním umění obzvlášť nadaného žáda Douga Baera. Pak ale zjistí, že se mu ze zásuvky ztratilo sto dolarů a klíče k jeho kanceláři měl v osudný den jen Doug. Jak se ukáže, chlapec je gambler a při sázení po internetu – které by mělo být nezletilým nedostupné – už prohrál 40 000 dolarů. Scott je otřesen, protože Dougovi důvěřoval. Věren své nesmlouvavé povaze ho vyloučí ze školy. Přesto mu ještě pomůže. Společnosti, která internetové sázení organizuje, pohrozí soudem za zneužití mladistvého gamblera, kterému nekonečně navyšovala půjčky, čímž ho dohnala do bezvýchodné situace. Doug se musí léčit a doufat, že si jednoho dne opět dokáže získat Scottovu důvěru.

Další nabídka pro nadaného basketbalistu Russela Clarka přichází z prestižní univerzity v Yale. Z toho je nadšená nejen Marilyn, ale také ředitel Harper a Brooke, přestože se s Russelem nepohodli. Naopak ostře proti je Williams, kterému jde jen a výhradně o místo asistenta trenéra na škole, kam měl Russel původně jít. A právě tohle nakonec Russel zjistí. Je velice zklamaný, považoval Dereka Williamse nejen za přítele. Pochopí, že basket je sice jeho velká vášeň a záliba, ale v životě jsou i důležitější věci. Například dobré vzdělání. A tak se nakonec k všeobecné radosti rozhodne pro Yale. Williamse Harper vyzve, aby buď odešel ze školy sám, nebo ho okamžitě propustí. Williams zvolí první možnost.

Nešťastná Becky, která ztratila důvěru ve svého učitele, kterého si velmi vážila, napíše báseň, v níž hovoří o poměru své matky s Colinem. Je odhodlaná ji přednést v kroužku poezie...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Vedlejší postavy
Mr. Lick / Big Boy
Brooke Harper
Karen Moore
Zack Fisher
Colin Flynn
Wilbur Stowe
Cunningham
Patricia Emerson
Russell Clark
Coach Derek Williams
Becky Emerson
Mr. Valone
Himself
Doug Baer
Bruce Soll
Mary Neuman
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Fifty-Six (neoficiální název)
Původní názevChapter Fifty-Six
Rok natočení2003
Premiéra3. února 2003
Česká premiéra8. srpna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody