plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×06 – Chapter Fifty
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nová učitelka slečna Woodsová nadhodí v hodině téma antidiskriminačního zákona. Student Thomas McCaine, který je proslulý svými rasistickými názory, slovně napadne afroamerického spolužáka. Vypukne rvačka, které učitelka nedokáže zabránit.

Mezi Ronnie a Zachem trvá napětí. Mladík se domnívá, že ho Ronnie políbila, ta zase trvá na tom, že jen ztuhla, když ji políbil on. Ztuhne ještě víc, když zjistí, že Zach Fischer přivezl do školy jako názornou pomůcku mrtvolu. Rozzuří to i Gubera – přikáže tělo okamžitě odstranit.

Učitelé se sázejí, jestli Harper slečnu Woodsovou vyhodí. Ten jí ale jen poradí, aby při odpolední schůzce s otcem Thomase, který je stejně rasisticky založený jako jeho syn, mlčela. Woodsová navrhne, že bude Thomase doučovat. Domnívá, že hlavní problém je v tom, že se špatně učí a spolužáci se mu smějí. Hrubý mladík však odmítá a fyzicky ji napadne. Naštěstí zasáhne Harper a násilník je ze školy vyloučen.

Mezitím vyděšený Zach zjistí, že mrtvola, kterou si vypůjčil od přítele lékaře, někam zmizela. Zdá se, že jde studentský žertík. Ronnie mu pomáhá hledat, protože situace páchne průšvihem. Do školy se přiřítí rozzuřený Patrick McCaine, který žádá, aby ze spisu jeho syna byla vymazána poznámka o vyloučení. Znemožnila by mu studium na jiné škole. Harper samozřejmě odmítne a rozpálený rasista ho napadne věšákem. Steven se brání, Patrick uklouzne a hlavou udeří o stůl. Je dopraven do nemocnice, kde zůstává ležet v kómatu...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Vedlejší postavy
Detective Danby
Helene Parks
Brooke Harper
Zack Fisher
Colin Flynn
Marcy Kendall
Cheyenne Webb
Kimberly Woods
Thomas Cain
Ariana Cortez
Kenny Hamilton
Patrick McCain
Interpreter
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Fifty (neoficiální název)
Původní názevChapter Fifty
Rok natočení2002
Premiéra25. listopadu 2002
Česká premiéra18. července 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody