plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×05 – Chapter Forty-Nine
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Harry Senate sice navštěvuje psychoterapeuta, nedá se ale říct, že by se jeho stav, a zejména nutkavé výčitky, že svým studentům, kteří se ocitli v nesnázích, nedokáže pomoci, nějak zlepšily. To potvrdí i návštěva ve vězení: Jamaal ztratil veškerou naději dostat se jednou na vysokou a už se ani o nic nepokouší. Propadl apatii. Stejně lhostejní jsou i žáci v jeho třídě, kterým nakonec Harry v návalu vzteku řekne, že jsou "třída blbců". K dovršení všeho se zachová násilnicky i k Ronnie. To je poslední kapka. Harper hovoří s Ronnie a ta přizná, že Harry v tomto rozpoložení není schopen učit. Ředitel, který ho má nejraději ze všech svých učitelů, ho musí s těžkým srdcem propustit.

Zároveň přichází do školy nová mladá učitelka Kimberly Woodsová. Kluci ze třídy ji hned vyzkoušejí: Jeden po druhém odcházejí na toaletu s tím, že trpí bolestivým zánětem. Kimberly se nenechá vyvést z míry – druhý den jim oznámí, že objednala lékaře, jenž jejich "zánět" vyšetří, a to velice nepříjemným a bolestivým způsobem, který názorně nakreslí na tabuli. Kluci do jednoho zblednou a přiznají se, že to byl jenom výmysl.

Marilyn má v hodině hudební východy mimořádně nadaného houslistu Johnsona. Chlapec ale nemá čas cvičit, protože musí po škole pracovat. Jeho otec je totiž vdovec a vychovává pět dětí. Marilyn pozve na zkoušku milovníka hudby Gubera, který je chlapcovou hrou okouzlen. Zajde za jeho otcem, který sám hraje skvěle na klavír, a nabídne mu, aby syn místo na stavbě pomáhal ve škole s tříděním dokumentů, za což také dostane zaplaceno. Jak se ale ukáže, chce s nadaným hochem zejména cvičit, aby se dostal na hudební školu, kde obdrží stipendium.

Ředitel Harper trpí odchodem svého oblíbeného učitele, musí ale uznat, že je nutný. Harry se stal nebezpečný nejen sám sobě, ale také studentům. S tím ostatně Harry souhlasí a chystá se odjet na Floridu. Otcova rozladění si všimne i Brooke, která se ho snaží povzbudit a rozveselit. Pak ale přichází den, kdy Harry definitivně opouští školní budovu. Bez okázalého loučení, které nemá rád. Všichni ale vědí, že se tím uzavírá jedna významná kapitola v životě školy.

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Harry Senate
Vedlejší postavy
Jamaal Crenshaw
Kimberly Woods
Will Johnson
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Forty-Nine (neoficiální název)
Původní názevChapter Forty-Nine
Rok natočení2002
Premiéra18. listopadu 2002
Česká premiéra12. července 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody