plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×21 – Chapter Sixty-Five
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Joanne kupuje drogy a zatkne ji policie. Dannyho to utvrdí v záměru pokusit se neteř adoptovat. Jak se ale ukáže, bylo by výhodné, kdyby se oženil. Proto před úřednicí nepředloženě vyhrkne, že už je zasnoubený. Claire se ihned začne radovat, že bude svatba.

Dave Fields přes veškeré dřívější sliby oznamuje, že radnice žádá radikální škrty ve školním rozpočtu. Věc si bere na starosti Ronnie. Guber rozladěn, zvlášť když se dozví, v jakém rozsahu má ke krácení peněz dojít a že budou pravděpodobně propuštěni i někteří učitelé. Mezi nimi i Lipschultz, který právě udělal požadované testy.

Danny si uvědomuje, že vlastně neví, chce-li se oženit. Steven mu radí, aby to ihned řekl Claire. Nejdřív vypadá zdrceně, druhý den mu ale přijde oznámit, že si ho také chtěla vzít především kvůli Allison, kterou si zamilovala. Mohou se tedy vzít jen naoko, aby dívenku získali do péče.

Guberovi se jako učiteli mimořádně daří. Se žáky, kteří nemohou přijít na chuť Shakespearovi, vyzkouší nový postup. Mají rapovat a vysvětlit tak, proč nemají génia rádi. "Díla" oceňuje Scott. Zejména se mu líbí verše Daryla, který mu nakonec oznámí, že si přece jen jednu ze Shakespearových her přečetl a velice se mi zalíbila. Scott to považuje za velký pedagogický úspěch. Steven – jak se zdá – poslouchá spíš chladně racionální a ambiciózní Ronnie. Nakonec se pohádají.

Marla a Marylin dají svolení, aby manažer – bývalý přítel jejich otce – podepsal s Aishou smlouvu. A tak se dostává na scénu, po čemž kdysi tolik toužila právě Marylin. Zmíněný "manažer" se ale ani jedné z učitelek nelíbí.

Scott Guber dostává příšernou zprávu: Daryl se zapletl do přestřelky. Jde okamžitě za Stevenem a oznamuje mu, že ze školy odchází. Snad jeho rezignace pomůže zachránit místo jednomu učiteli.

Danny večer v restauraci ukáže Claire prsten, který pro ni koupil ještě dřív, než se začal starat o Allison. Miluje ji a chce si ji vzít, a to nejen "naoko"...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Vedlejší postavy
Zack Fisher
Colin Flynn
Marcy Kendall
Claire Ellison
Sri Sumarto
Aisha Clemens
Mr. Fields
Joannie Hanson
Allison Hanson
Daryl
Flash Master K
Himself
Homeless Man
The Beat Boxer
Detective #2
Detective #1
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Sixty-Five (neoficiální název)
Původní názevChapter Sixty-Five
Rok natočení2003
Premiéra5. května 2003
Česká premiéra6. září 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody