plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 3×16 – Chapter Sixty
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Dannyho naléhavě shání sestra, která odjíždí na dva měsíce do léčebny pro drogově závislé. Chce mu nechat na hlídání dcerku Alison. Alespoň na nějaký čas, než se ozve další příbuzná z Bostonu. Danny je zděšený. S dětmi nemá zkušenosti, a navíc chodí do práce, kam bude muset dívenku vodit s sebou. Jeho přítelkyně Claire si ale malou Alison rychle zamiluje, stejně jako kolegové.

Dave Fields oznamuje Stevenovi, že musí kromě Marly navrhnout ještě jednoho kandidáta na místo svého zástupce. Marla se ovšem na budoucí funkci velice těší, vždy si přála být ve vedení školy a hodily by se jí i peníze navíc. Trochu ji zamrzí, když zjistí, že jako druhou kandidátku navrhl Steven Ronnie, která jí o tom vůbec neřekla.

Po pohovorech je všem jasné, že Marla – která už dříve řekla od plic Fieldsovi, co si o všech úřednících myslí – na inspektora nezapůsobila nejlepším dojmem. Tím spíš, že se opět nechala strhnout svou upřímnou povahou a prohlásila, že všechny testy jsou hloupost, která stojí zbytečné peníze. Není tedy divu, že se úřad nakonec rozhodne pro Ronnie. Sice prohlásí, že o místo zájem nemá, ale zároveň předloží komplexní návrh na zlepšení výsledků testů, na nichž závisí budoucnost školy a potažmo i jejích zaměstnanců. Marla je zklamaná, ale zase se bude moci o to víc věnovat žákům a učení, které miluje.

Esther, která nahradila Aishu v hlavní roli muzikálu, musí neodkladně odjet za těžce nemocnou babičkou, a tak se vrací Aisha. Jako stín se za ní táhne žárlivý přítel J. T. Sice se prý smířil s faktem, že bude jeho dívka hrát v muzikálu po boku jiného partnera, Marylin ale cítí, že něco není v pořádku. Pohovoří si proto s Aishou, která prozradí, že se s J. T. seznámila v době, kdy byli oba mladiství alkoholici. Od té doby jsou spolu a pomáhají si. Marylin dívku varuje: Mladík projevuje až příliš majetnické sklony, a jak se zdá, je také násilník. Aisha nevěří, ale když J. T. způsobí na zkoušce skandál a ona si s ním jde promluvit a říct mu, že už se od něj nenechá omezovat, J. T. ji udeří do obličeje.

Dannymu volá Cherry, druhá teta Allison z otcovy strany, která si ji má k sobě vzít, než se matka vrátí. Když Danny Alison přivede, všimne si, že je dívka velice mladá, působí dost zanedbaně a v domě právě popíjí její stejně mladý a podivně vyhlížející přítel. Proto si Alison raději odvede zpátky domů...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Vedlejší postavy
Zack Fisher
Colin Flynn
Marcy Kendall
Claire Ellison
Aisha Clemens
Ester Guttman
Cole Parsons
Mr. Fields
Joannie Hanson
Allison Hanson
Joel Berenger
Sherry Monrad
Tyrone
Dance Captain
Student
Debbie
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Sixty (neoficiální název)
Původní názevChapter Sixty
Rok natočení2003
Premiéra10. března 2003
Česká premiéra22. srpna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody