plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 2×16 – Chapter Thirty-Eight
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Ronnie Cookeová najde ve škole menší srocení, přítomen je i Harvey Lipschultz. Ukáže se, že jedna ze studentek – Mickey Tannerová – se právě nechává fotografovat. Vyhrála jakousi soutěž a ředitel povolil, aby fotografové pořídili několik snímků ve škole. Na jednom z nich je i Harvey. Pak si ale Ronnie všimne, že dívka má na těle mokré tričko a fotograf ji právě žádá, aby si ho vyhrnula. Jde tedy vše oznámit Harperovi. Fotky jsou určené pro speciální časopis pro pány.

Marla Hendricksová najde na chodbě plačící dívku, která má očividně nervový záchvat a musí být převezena do nemocnice. Tam lékaři zjistí, že šlo o silný stres. Podle školního psychologa je stres na školách stále nebezpečnějším úkazem, který často vede k sebevraždě. Studenti jsou zjevně přepínáni. Když se ho Harper rovnou zeptá, kteří z učitelů se mu zdají nejpřísnější, jmenuje Bob dvě mimořádně ambiciózní dámy, Lauren Davisovou a Marilyn Sudorovou. S Lauren se ostatně na toto téma dvakrát velmi ostře pohádá i Marla. U ředitele obě učitelky prohlásí, že si nejsou vědomy přílišného tlaku na studenty. Když ale Lauren nakonec navštíví Sylvii Plattovou v nemocnici, dívka se jí přizná, že přestože je její oblíbená učitelka, dost často se jí bojí, stejně jako další děti.

Studentka Kendallová si přijde stěžovat na Meredith Petersovou. Ta ji prý obvinila z toho, že opsala domácí práci, a když se s ní o tom začala přít, uhodila ji svou umělou rukou do obličeje. Jedná se o vážný incident, který chce Scott okamžitě vyšetřit. Už proto, že dívka naráží na jejich poměr, který ovšem ve skutečnosti ani poměrem není...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Harry Senate
Lauren Davisová
Vedlejší postavy
Mr. Lick / Big Boy
Walton Hanks
Mr. Platt
Mrs. Platt
Sylvie Platt
Mickey Tanner
Janice Scott
Julie Tanner
Dr. Nancy Morrison
John Kendall
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Thirty-Eight (neoficiální název)
Původní názevChapter Thirty-Eight
Rok natočení2002
Premiéra11. března 2002
Česká premiéra6. června 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody