plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 2×17 – Chapter Thirty-Nine
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Zástupci školy, s níž hráli žáci z Winslowské baseball, podají protest: zdá se jim, že Tom nabral příliš mnoho svalové hmoty v krátkém časovém rozmezí. Trenér sice ujišťuje, že chlapec nic nebere, ukáže se ale, že tomu tak není: Tom užívá všelijaké přípravky, kterým se říká "doplňky stravy", které jsou ale ve skutečnosti drogy. Škola bude muset prohlásit několik posledních vítězství za porážky.

Večer přistihne Ronnie Cookeová u svého auta mladíka, ve kterém pozná žáka Bobbyho. Evidentně chtěl auto ukrást. Druhý den si ho zavolá a zjistí, že má na rukou čerstvé vpichy. Bobby je závislý na heroinu. Ronnie chce okamžitě volat policii, chlapec ji ale prosí, aby to nedělala: je dlužný dealerovi dva tisíce dolarů, a když je včas nesežene, dealer zabije jeho mladšího bratra. Ronnie tedy věc neohlásí, hovoří o případu jen s Harrym, který ale nemá valnou důvěru v Bobbyho ujišťování. Jedná se totiž o trvale problémového žáka. Zmlácený Bobby přijde večer za Ronnie domů a prosí ji, aby mu půjčila zmiňované dva tisíce dolarů, na nichž závisí bratrův život. Ronnie to nakonec udělá, ale když Bobby nepřijde druhý den do školy a ona se za ním s Harrym vypraví domů, matka jim sdělí, že Bobby žádného bratra nemá. Později najdou chlapce ve škole v bezvědomí.

Dvě žákyně si začaly na internetu dopisovat s jakýmsi mužem. Brzy ho začaly dívky provokovat a vyvinul se z toho internetový dialog o sexu. Muž jedné z nich dokonce posílal dárky. Kamarád ale zjistil, o koho se jedná, a dívky byly velmi překvapené, když uslyšely, že si psaly s učitelem chemie, doktorem Harrisem. Harper by ho nejraději na hodinu propustil. Marilyn, které se dívky svěřily a která vše nahlásila, hovoří s Harrisem, který jí prozradí, že nikdy v životě neměl ženu a tohle bylo něco, co mu alespoň na chvíli zvedalo sebevědomí. Nakonec ve škole zůstává, ale druhý den se na tabuli objeví výsměšná kresba na jeho adresu.

Marla pak hovoří s rodiči dětí o nutnosti neustálého dialogu na téma drogy a dostane se jí pochvaly od samotného Scotta Gubera. Harry jde za Ronnie, která opět pochybuje, jestli se hodí na roli učitelky. Harry ji ale ujišťuje, že musí pokračovat...

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Marilyn Sudorová
Harvey Lipschultz
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Harry Senate
Lauren Davisová
Vedlejší postavy
Dr. Benjamin Harris
Bobby Mendoza
Parent at Lecture
Tom Powell
Coach Macklin
Helen Mendoza
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Thirty-Nine (neoficiální název)
Původní názevChapter Thirty-Nine
Rok natočení2002
Premiéra18. března 2002
Česká premiéra7. června 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody