plakát seriálu

Bostonská střední

(Boston Public)

Epizoda 2×11 – Chapter Thirty-Three
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Když spolu večer vycházejí Danny Hanson a Ronnie Cookeová ze školy, všimnou si, že opodál stojí auto, v němž se očividně něco děje. Danny otevře dvířka a objeví Harperovu dceru Brooke s o dosti starším mladíkem v náruživém objetí. Danny sice Brooke slíbí, že otci nic neřekne, pak ale Ronnie zjistí, že auto patří už sedmadvacetiletému mladíkovi. To už se oběma zdá na pováženou a Steven, kterému Ronnie vše prozradí, si pozve dceru do ředitelny.

Harry Senate přistihne tři mladíky ze své třídy, jak cpou do popelnice mladšího spolužáka. Harry se rozzlobí, ale jeho tři studenti mu vysvětlí, že jelikož chodí do třídy pomalejších žáků, jsou neustále terčem výsměchu ze strany těch "lepších". Mezi nimiž jsou – jak jinak – členové Guberova "elitního" debatního kroužku. Guber si ostatně okamžitě stěžuje Stevenovi, který mu ale musí připomenout, že jeho, byť nadanější žáci, nemají co zesměšňovat ty slabší. Harry, který ač si to jen těžko přiznává, Gubera nemůže ani cítit, i proto navrhne soutěž v diskusi mezi kroužkem a jeho vlastními "opožděnými" žáky. A hned začne tvrdě trénovat.

A Brooke otci sdělí, že chce přestoupit na jinou školu. Nehodí se, aby chodila do školy, kde je ředitelem její otec, třeba i proto, že jí ostatní studenti nedůvěřují a drží se od ní stranou. Steven Harper ale nechce o těžce získanou společnost své dcery přijít.

Hlavní postavy
Steven Harper
Scott Guber
Marla Hendricksová
Ronnie Cooke
Danny Hanson
Harry Senate
Lauren Davisová
Vedlejší postavy
Jamaal Crenshaw
Wanda
Isaiah Walton
Molly Kendall Carmody
Debbie Nixon
Brooke Harper
Zach Delray
Brian Li
Roland McClane
Režie
Scénář
Informace k epizoděIMDb
Český názevChapter Thirty-Three (neoficiální název)
Původní názevChapter Thirty-Three
Rok natočení2001
Premiéra28. ledna 2002
Česká premiéra17. května 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody