Bouře století

Bouře století (Storm of the Century)
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter
Avatar uživatele
anjoa

13. října 2011

100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřil se 1 člověk

Storm of the century

Seriál Stephena Kinga vypráví o nejhorší noční můře obyvatel malého ostrova, kteří se ocitnou tváří v tvář zlu. Bohužel ani jeden z herců mě nepřesvědčil o bezradnosti a hrůze, ve které se ostrované ocitli.
Největším problémem Storm of the century je jeho zdlouhavost. Atmosféra strachu, kterou má navodit cizinec v izolovaném městě během sněhové bouře, se tak často vytrácí. Zredukovat stopáž na polovinu by seriálu jenom prospělo. Občas taky zamrzí okamžiky, kdy se dá lehce předvídat další děj, zejména v poslední části, protože jakmile Linoge prozradí, co chce, je naprosto jasné, jak to dopadne.
Výraznou roli v seriálu hraje hudba, která vyplňuje hodně hluchých míst. Nikdy jsem si nemyslela, že Teapot song může znít tak děsně otravně. Taky některé dialogy jsou naprosto hloupé a zbytečné.
Ani hlavní záporák nepůsobí dost děsivě, vypadá spíš jako chlápek od vedle, co si jen tak odskočil povraždit pár lidí než jako ďábelské stvoření. A když ukáže svojí skutečnou podobu, vypadá jako Baba Jaga z Mrazíka. No, prostě se musím smířit s tím, že druhý Robert De Niro z Angel's heart už prostě nebude.
Asi nejsilněji v celém seriálu působí shromáždění ostrovanů, na kterém řeší, zda je morálně ospravedlnitelné obětovat jeden život pro blaho ostatních. Co si v té době neuvědomují je, že ať zvolí jakkoliv, bude je jejich volba provázet až do konce života. Tady se konečně projeví Kingova propracovanost psychologie postav.
V rámci Kingovy tvorby je seriál Storm of the century slabší průměr, jeho rukopis je tady naprosto zřetelný, škoda, že seriál je takové béčko.

Avatar uživatele
Olca

11. dubna 2008

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

King

Pro měl byl také velkým lákadlem fakt, že to bylo natočeno podle knižní předlohy S. Kinga. Ale bohužel je to o ničem, některé věci zde ani nejsou vysvětleny a celkově se mi to zdá nedomyšlené. No holt každý den nemůže být posvícení :o)

Avatar uživatele
Nikola9

11. března 2008

75 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
25 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 4 lidé

Storm of the Century

Když jsem zjistila, že je tohle podle námětu Stephena Kinga tak jsem byla zvědavá co z toho bude. No, první díl mě zrovna moc nenadchnul ale přece jen jsem doufala, že třeba druhý bude o něco lepší. Ale žádná změna a protože jsem byla malinko zvědavá a už jsem byla tak daleko tak jsem zkoukla i poslední. Celkově teda nic moc a k hororu bych to vůbec nepřiřadila.

Avatar uživatele
Dahdtoudi

12. října 2010

50 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
100 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

Horor?

Cokoli co je od Stephena Kinga, to zbožňuji. Někomu se nejspíš tahle trilogie líbit nebude, ale je to věc názoru. Jako horor bych to však neoznačila. Jediné, co mi vadí je zdlouhavost, kdy se delší dobu nic neděje.

Avatar uživatele
ALF

8. listopadu 2009

20 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
40 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřilo se 5 lidí

111

Kingovu tvorbu miluju.

Avatar uživatele
aries123

13. ledna 2013

0 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
0 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé

King je king

Řekl bych dosti povedené dílo. Opět a zase se opakuji, že kniha je kniha, ale toto patří mezi ty lepší filmové zpracování. A Colm Feore jako Andre Linoge je super. Příznivcům Kinga vřele doporučuji. M.