plakát seriálu

Božská mrcha

(Saving Grace)

Epizoda 2×08 – Duše policajta (Heart of a Cop, The)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Grace odchází na setkání s Hamem, když jí Earl připomene, že Ham není jediný muž, který ji nyní potřebuje. Na prahu smrti se ocitl Leon, datum jeho popravy se rychle a neúprosně blíží. Poté, co Grace odejde za Hamem, umístí Earl krabici s materiály k Leonovu případu před dveře. Ham Grace sděluje, že se vrací do práce, a zároveň ji žádá o to, aby mu pomohla rozptýlit popel jeho zemřelého bratra Ralpha.

Brzy nato jsou všichni odvoláni k novému případu: bylo nalezeno ženské tělo. Grace je šokovaná, když tělo spatří. Oběť byla znetvořená – pachatel jí odřízl levé prso s implantátem a její tělo odhodil uprostřed ulice. Nová kolegyně Grace, Abby Charlesová, se rozpláče a Grace, která s ní už tak má problém, se na ni ještě více naštve.

Zanedlouho je nalezena další žena, která byla zabitá a zmrzačená stejným způsobem: oběma obětem vrah zřejmě chirurgickým nožem odříznul levé prsní implantáty a jejich těla poté pohodil na veřejných místech. Další vyšetřování přináší nové podrobnosti. Obě ženy měly kolem krku drahé vázanky, obě byly blondýny, obě nakupovaly ve stejném obchodu a obě podstoupily zákrok u stejného plastického chirurga.

Abby s Grace zamíří na kliniku vyslechnout plastického chirurga, který obě ženy operoval. Ale zdá se, že doktor Kaiser má věrohodné a nevyvratitelné alibi. Policistky se tedy začínají porozhlížet po zdejším personálu, aby vytipovaly další možné podezřelé osoby. Perry si myslí, že by měly být varovány ženy, které nakupují v Samově obchodu. Grace ale nechce vyvolat paniku a způsobit, aby nebezpečný zabiják změnil své zvyky...

Hlavní postavy
Grace Hanadarko
Ham Dewey
Butch Ada
Leon Cooley
Rhetta Rodriguez
Hostující hvězdy
Abby Charlesová
Vedlejší postavy
Henry Silver
Paige Hanadarko
Det. Walter Eckley
Patrick Grayson
Donald Gilmore
Pauline Hoover
Luann Grayson
Oklahoma Sheriff
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDuše policajta (neoficiální název)
Původní názevHeart of a Cop, The
Rok natočení2009
Premiéra2. března 2009
Česká premiéra25. května 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody