plakát seriálu

Božská mrcha

(Saving Grace)

Epizoda 2×04 – Je to vášnivá, doběla rozpálená, ohromná láska (It's a Fierce, White-Hot, Mighty Love)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Grace Hanadarková se ujme dětí, které se na policejní stanici účastní programu Pozorovatel. Je mezi nimi i její synovec Clay. Při incidentu na stanici ale Clay utrží ránu a jeho otec Doug mu zakáže do policejního kroužku chodit. Grace za Claye oroduje, ale Doug jí řekne, že nechce, aby Clay byl jako ona.

Sociální pracovnice Michelle, kterou před časem pozval Butch Ada do kina, mu nadbíhá. Butch se ale nemůže rozhodnout, zda má v počínajícím vztahu pokračovat. Své city projeví teprve v okamžiku, kdy na něj kolegové narafičí scénu s domněle oběšenou Michelle.

Na policejní stanici se dostaví patnáctiletá Sophie Wardová se svým mladším bratrem Tommym a ohlásí zmizení své matky Emily. Vypoví, že matka jela jako obvykle v pátek do kasina v Tulse a vzala si otcovo auto. Otec Richard podle Sophie pije a v pátek se prý s matkou pohádal. Jejich rodiče se navíc právě rozvádějí. Grace má neblahé tušení, že je Emily mrtvá. Sophie, která se chová velmi podezřele, přizná, že má devatenáctiletého přítele Connora, kterého její rodiče nemají rádi a považují ho za příživníka. Grace pošle pro otce Richarda. Sophiin bratr Tommy se chová velmi agresivně a poškrábe Grace na ruce. Dalšímu napadení zabrání jeho otec, který poté policii vysvětlí, že podle vyjádření psychologa se Tommy svým chováním snaží zabránit rozvodu a chce na sebe upozornit. Sophie, kterou jako malou adoptovali, se prý už zcela vymkla rodičovské kontrole. Zanedlouho se ve vzdálené čtvrti najde Richardovo auto, s nímž Emily odjela. Podle pokutového lístku tam stálo od sobotního rána. A v kufru auta je krev...

Hlavní postavy
Grace Hanadarko
Ham Dewey
Butch Ada
Leon Cooley
Rhetta Rodriguez
Vedlejší postavy
Bobby Stillwater
Clay Norman
Doug Norman
Sophie Ward
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevJe to vášnivá, doběla rozpálená, ohromná láska
Původní názevIt's a Fierce, White-Hot, Mighty Love
Rok natočení2008
Premiéra4. srpna 2008
Česká premiéra27. dubna 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody