plakát seriálu

Božská mrcha

(Saving Grace)

Epizoda 2×05 – Miluješ ho? (Do You Love Him?)
100 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Nick, starší bratr Hama Deweye, kontaktuje Grace Hanadarkovou a řekne jí, aby se od Hama držela dál, že pro něj není tou pravou. Zatímco spolu diskutují, rozjeté auto urazí otevřená dvířka starého porsche, které patří Grace, a z nich se rozlétnou bankovky z roku 1977. Policie najde v autě také žetony z kasina v Las Vegas, které už bylo dávno zbořeno, a kulku. Grace koupila porsche před lety od Doca, který ho zase vyhrál při pokeru na nějakém muži z farmy. Jak Doc, tak i Grace mají stejného opraváře Nelsona. Rhetta Rodríguezová najde ve dvířkách auta také klíč na matky, který se však vyrábí teprve od roku 1988.

Policie zjistí, že kasino bylo vyloupeno v roce 1980 dvěma muži, kterým se podařilo odvézt půl milionu dolarů. Podle tehdejších svědků měli muži kukly, jeden z nich měl na ruce jizvu a druhý prý žvýkal. O něco později byl poblíž zastřelen člen dálniční policie Mark Guthrie. Pachatel nebyl nikdy vypátrán. Kulka nalezená mezi bankovkami pochází z policejní zbraně.
Majitelka farmy už zemřela a její děti, Jeannie a Morgan Jenneyovi, farmu v roce 2000 prodali. Morgan kdysi seděl za krádež auta a Doc potvrdí, že je to ten muž, na němž vyhrál porsche v pokeru. Morgan při výslechu vypoví, že jeho otec byl hráč, který vydělával peníze v kasinech. A měl na levé ruce jizvu...

Hlavní postavy
Grace Hanadarko
Ham Dewey
Butch Ada
Rhetta Rodriguez
Vedlejší postavy
Bobby Stillwater
Clay Norman
Ralph 'Rafe' Dewey
Nick Dewey
Jeannie Jenney
Ed Guthrie
Everett Marshall
Nelson
Morgan Jenney Jr.
Major Carlson
Marine Corporal
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevMiluješ ho?
Původní názevDo You Love Him?
Rok natočení2008
Premiéra11. srpna 2008
Česká premiéra4. května 2009
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody