plakát seriálu

Broken

(Broken)

Názory uživatelů

Nesmírně neutěšené

Seriál o katolickém knězi s Seanem Beanem, na to jsem se těšila velmi. Ovšem že to bude takhle dokonalá záležitost, to jsem netušila.
Celý seriál velmi působivým způsobem ukazuje, jak nesmírně těžká je práce kněží, jak silné osobnosti to musí být. Každý člověk má nějaká závaží, která musí nést a se kterými se musí vyrovnat a když musíte nést na ramenou ještě tíhu skutků druhých lidí, musí to být občas k nevydržení.
Trochu mne zamrzelo, jak moc se scénáristé snažili nacpat do seriálu všechny neduhy dnešní společnosti - chudoba, gamblerství, rasová nenávist, nenávist k homosexuálům, sexuální zneužívání kněžími. Jak seriál plyne, člověk si začne připadat příliš vychováván. Trošku úsměvně navíc působila závěrečná scéna, protože polovina lidí by ke svatému přijímání vůbec neměla přistoupit, ale to je drobný detail a v naší zemi ho postřehne asi málokdo.
Kromě skvělých hereckých výkonů a tak tíživé atmosféry, že je vám při sledování nesmírné úzko, seriál nabízí také dobře vykreslené sociální problémy severní Anglie.
Všechny díly jsem zhltla téměř na jediný zátah a kdyby to nebylo tak strašně neutěšené a depresivní, asi bych i oplakala, že už je konec. Seriál ale naloží divákovi tak, že víc by asi zvládl málokdo. Každopádně po Taboo zatím nejlepší počin tohoto roku.

90 %
100 % lidí si myslí, že se jedná o kvalitní názor
50 % lidí s názorem souhlasí
Vyjádřili se 2 lidé