plakát seriálu

Brutální Nikita

(La Femme Nikita)

Epizoda 2×20 – Dilema (In Between)
97 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

Sekce 1 jde po Abelu Gelnerovi, ten chce teroristům zaplatit za to, že zaútočí na civilní obyvatelstvo a destabilizuje tak mírovou situaci v zemích třetího světa. Nikita je zaskočena, když ji jeden z Gelnerových mužů osloví, tento muž, jménem Charles Sand, ví o existenci Sekce 1, Sand je tajný agent, kdysi byl vyslán do akce a už devět let čeká, až bude odvelen. Sand žádá Nikitu, aby ho dostala zpět do Sekce 1. Nikita nechápe, proč šéf po celou dobu ignoroval Sandova pravidelná hlášení a žádosti o stažení. Vzápětí ale zjistí důvod, Sand je totiž Madelinin manžel.

Nikita řeší dilema, Madeline žádá Nikitu, aby jejího manžela přivedla zpět, šéf naopak vydal rozkaz Sanda zabít. Když má Gelner schůzku s teroristy, Sekce 1 zaútočí. Nikita se rozhodne, že poslechne šéfa a Sanda zastřelí, vtom ale zakročí Madeline a svého manžela sama zabije. Byl mimo Sekci 1 už příliš dlouho a jeho návrat byl nemožný.

Nikita chce pomoci své kamarádce Carle, která se právě rozešla s přítelem, nabídne jí, aby u ní zůstala, než se dá dohromady. Nikita netuší, že Carla je ve skutečnosti tajná agentka.

Hlavní postavy
Michael Samuelle
Seymour Birkoff / Jason Crawford
Vedlejší postavy
Charles Sand / Carlo Giraldi
Able Gelner
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevDilema
Původní názevIn Between
Rok natočení1998
Premiéra16. srpna 1998
Česká premiéra5. ledna 2012
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody