plakát seriálu

Brutální Nikita

(La Femme Nikita)

Epizoda 1×20 – Vymývání mozků (Brainwash)
94 %
Pro odškrtnutí/hodnocení epizody se přihlas.

V moři je nalezeno tělo překupníka zbraní Darowa, ten měl u sebe seznamy jmen, mezi nimiž je i jméno Railly. Railly nemá žádné záznamy o trestné činnosti, Sekce 1 si ho přesto prověří. Když před ním Nikita zmíní Darowovo jméno, muž se bez váhání vrhne z okna výškové budovy. V Raillyho bytě je nalezen přístroj, který slouží k projekci virtuální reality, Birkoff se domnívá, že přístroj může sloužit k psychologickému programování lidí. Testovacím objektem se stane Nikita. Díky přístroji se Nikitě vybaví zlé vzpomínky z dětství, Nikitě se uleví, vyrovná se s dávno zapomenutou událostí.

Nikita má halucinace, chce se zbavit dalších zlých vzpomínek, bez dozoru proto uvede přístroj znovu do provozu. Madeline zjistí, že přístroj slouží k programování lidí, kteří mají vykonat sebevražedné útoky, v tomto případě má jít o atentát na čínského premiéra, který je na pracovní návštěvě v USA.

Nikitin stav se rapidně zhoršil, nakonec je to právě ona, kdo ohrozí čínského premiéra, Michael jí v tom naštěstí zabrání.

Hlavní postavy
Michael Samuelle
Seymour Birkoff / Jason Crawford
Vedlejší postavy
Chan Park
Shadowy Man
Coleman Reilly
Tour Guide
Premier Hua Feng
Young Nikita
Režie
Scénář
Hudba
Kamera
Informace k epizoděIMDb
Český názevVymývání mozků
Původní názevBrainwash
Rok natočení1997
Premiéra21. září 1997
Česká premiéra23. listopadu 2011
Typ epizodyStandardní epizoda
Délka45 minut
Autoři profilu epizody