Buffy, přemožitelka upírů

Buffy, přemožitelka upírů (Buffy the Vampire Slayer) — 7. série
Chceš seriál do oblíbených? Tak se přihlas!
Facebook Twitter

Cesty lásky

Do Sunnydale se vrací náš starý známý Spike, z kterého se ale stala fňukající troska poté, co ho jeho velká láska Drusila pustila k vodě. Nyní je rozhodnut dostat ji zpět za každou cenu, třeba i kouzlem od Willow.

Willow je ve školní laboratoři a snaží se udělat kouzlo proti lásce, neboť jiskření mezi ní a Alexem je čím dál tím nebezpečnější. Přijde za ní Alex a dojde mu, co Willow dělá, ale než stačí něco říct, napadne je Spike a oba unese do továrny. Mezitím do školy dorazí OZ s Cordy, měli totiž tady sraz na dvojité rande, ale najdou jen poničenou laboratoř. Zavolají Buffy a tam jim řekne, aby šli za Gilesem. Buffy telefonuje s Joyce, když uslyší vzadu za ní Spika. Buffy se ihned rozběhne domů. Angel, který zas šmejdí okolo Buffina domu, si všimne Spika a chce jít dovnitř, jenže nemůže, bylo zrušeno pozvání, když byl zlý. Naštěstí dorazí včas Buffy a pozve Angela dovnitř. Spike je vydírá, že jim nevydá Willow Alexe, dokud mu nepomohou sehnat přísady do kouzla lásky. Oz a Cordy jedou v autě, když v tom Oz ucítí obrovský strach Willow a dokáže ji tak vystopovat. Mezitím Spike, Buffy a Angel jdou do magického obchodu, tam se jim Spike vysměje, že jsou pěkně ubozí, když si myslejí, že můžou být jen přátelé. Pak si Spike uvědomí, že tudy cesta nevede, že musí Dru získat tím, že bude silný jako dřív. Řekne jim, že kamarádi jsou v továrně a odejde. Alex a Willow si myslí, že brzo umřou, a tak se políbí, jenže v tom okamžiku, tam vejde Oz s Cordy. Oz zůstane nehnutě stát, ale Cordy vyběhne nahoru po schodech, ale ty se pod ní propadnou a ona spadne dolů a dopadne na tyč, která ji probodne břicho. Alex přijde Cordy navštívit do nemocnice, ta s ním ale nechce mluvit, je vidět, že ji jeho zrada moc bolí. Willow se snaží omluvit Ozovi, ale ten ji odbyde slovy: "Víš, přemýšlel jsem nad tím, možná to bude znít tvrdě, ale já tě nepotřebuju a ty tu omluvu stejně nemyslíš vážně, jen se potřebuješ cítit líp a to nechci." Buffy jde za Angelem do sídla, kde mu řekne, že už se nemohou stýkat, protože Spike měl pravdu, oni nikdy nebudou jen přátelé.

Zajímavosti

Vezmeme-li vpotaz, že Spike se v této řadě objeví jen jednou, je zajímavé, že je na obalu DVD s 3.sezonou, když této pocty dosáhnou jen hlavní postavy.

Po výkonu Jamese Masterse v této epizodě se rozhodlo, SPOILER » že se stane hlavní postavou další řady. «

Když Spike, totálně namol, usne u fontány, jeho ruka se ráno vznítí. James Masters odmítl kaskadéra, jenže to neodhadl a nechal svou ruku hořet déle a měl menší popáleniny, o kterých se ani nezmínil štábu.

Ironické je, že Willow je na hodně fotkách v Cordéliině skříňce.

Charisma Carpenter měla podobnou nehodu jako její postava, ona ale spadla z koně.

Když se tato epizoda vysílala v USA, doprovázela ji reklama na telefonní službu "1800-COLLECT", kde David a Sarah nabízeli účast při natáčení seriálu. Soutěž vyhrála Jessica Johnson z Marylandu, která si zahrála v epizodě 320.

Spike řekne, že láska je zábavná věc. To samé mu řekne Clem v epizodě 619.

Alex je udeřen mikroskopem stejně jako v epizodě 212. Což je asi rekord pro televizní postavu.

Chybička se vloudí... více z této kategorie

Buffy vyndává popcorn z mikrovlnky, ale když ho otevře, není vidět žádná pára.

Dezinfekce Spikovi popálené ruky je zbytečná, protože upíři se nemůžou nakazit žádnou normální nemocí.

Když se pod Cordy propadnou schody, padá nohama dolů a je v dost napřímené poloze, když se ale přátelé nakloní, aby viděli, jak zle na tom je, leží na zádech.

Když se zabodne upír kolíkem a kolík zůstane uvnitř upíra, tak se kolík změní v prach, stejně jako upír. Když ale Buffy probodla dva upíry koštětem, mohli jsme slyšet, jak spadlo na zem.

Když Buffy přitiskne Spika u sebe doma ke stolu, změní její ruka na jeho hrudníku několikrát polohu.

Když Spike chytne Willow za vlasy a vyhrožuje ji rozbitou skleničkou, má Willow vlasy v obličeji. Při záběru na Willow je v obličeji nemá.

HUDBA V EPIZODĚ

Loneliness of Six (Christophe Beck)

Konec dílu, kdy každý je sám cestou a přemýšlí.
Hlavní postavy
Vedlejší postavy
Režie
Scénář
Hudba
Kamera

INFORMACE K EPIZODĚ

 • Český název
 • Původní název
 • Číslování
 • Premiéra
 • Česká premiéra
 • Rok natočení
 • Délka epizody
 • Odkaz na IMDb
 • Cesty lásky
 • Lovers Walk
 • 3. série, 8. epizoda (celkově 43. díl)
 • 24. listopadu 1998
 • 3. ledna 2012
 • 1998
 • 42 minut
 • www.imdb.com/title/tt0533458/

NAVIGACE

TOOL BOX

AUTOŘI PROFILU

allyska